Україна
03 червня 2011 року Справа № 1170/2а-1660/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої -судді Нагібіної Г.П.
при секретарі -Дегтярьові Д.В.
за участю:
представника позивача -не з'явився
представника відповідача -не з'явився
розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Кіровограді до приватного підприємства «Світ Будівництва»про стягнення заборгованості,
Управління Пенсійного фонду України в місті Кіровограді (далі -позивач) звернулося до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з приватного підприємства «Світ Будівництва (далі -відповідач) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та пені у загальному розмірі 2039,22 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач, має заборгованість зі сплати страхових внесків відповідно до поданих ним розрахунків, внески по яких не були вчасно сплачені, на загальну суму 449,03 грн.
Крім того, відповідачеві за несвоєчасну сплату страхових внесків нараховано пеню у сумі 1590,19 грн.
Таким чином заборгованість відповідача складає 2039,22 грн.
Позивач, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи, що підтверджується розпискою про одержання судової повістки (а.с. 33), у судове засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи без участі його представника (а.с. 35).
Відповідач, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с. 28, 34), у судове засідання двічі не з'явився, причини неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
Згідно ч. 6 ст. 128 якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи викладене, суд вирішив розгляд справи не відкладати та, відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, здійснити без фіксування за допомогою звукозаписувального технічного засобу у порядку письмового провадження.
Дослідивши долучені до справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,
Відповідно до п. п. 1 п. 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України
від 25 лютого 2008 р. N 5-5), Управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами актів законодавства про пенсійне забезпечення.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 17 КАС встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Абзацом 34 ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) визначено, що страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно ч. 1 ст. 15 Закону №1058-IV, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону №1058-IV, страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону №1058-ІV страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду, а особи, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь.
Згідно зі статтею 23 Закону №1058-ІV спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Приватне підприємство «Світ будівництва»зареєстроване як юридична особа 02.10.2003 р. виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради (а.с. 8) та зареєстроване в органах пенсійного фонду 10.10.2003 р. (а.с. 9).
Згідно абз. 1 ч.6 ст.20 Закону №1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює одному календарному місяцю.
Відповідачем до Управління Пенсійного фонду м. Кіровограді подано розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2010 р., зокрема за 6-й місяць на суму 44,09 грн. (а. с. 14), 7 -й місяць на суму 9,03 грн. (а.с.13), 8-й місяць на суму 82,23 грн. (а.с. 12) та 11-й місяць на суму 313,68 грн. (а.с. 10), проте в установлений строк самостійно визначені внески у загальному розмірі 449,03 грн. відповідач не сплатив, що підтверджується розрахунком його заборгованості (а. с. 6).
Судом встановлено, що позивачем відповідачеві надсилалися вимоги про сплату боргу (а.с.15-20), проте відповідачем заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування погашена не була.
Крім того, за несвоєчасну сплату внесків відповідачеві на підставі рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені № 23 від 31.12.2010 р. нараховано пеню у розмірі 1590,19 грн.
Вказане рішення отримане відповідачем 15.02.2011 р., що підтверджується наявною у матеріалах справи копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 23).
З розрахунку заборгованості вбачається, що сума пені відповідачем також залишилася не сплаченою.
На підставі викладеного суд приходить до висновку про існування факту заборгованості відповідача у розмірі 2039,22 грн. (а.с. 449,03 грн. страхових внесків та 1590,19 грн. пені).
Відповідачем не надано суду доказів сплати заборгованості або оскарження зазначених вимог про сплату боргу та рішення про застосування фінансових санкцій.
Комп'ютерна програма «Діловодство адміністративних судів»інформації щодо оскарження зазначених вимог про сплату боргу та рішення про застосування фінансових санкцій також не містить.
Враховуючи те, що рішення суб'єкта владних повноважень, прийняте ним у межах компетенції та не змінено або не скасовано у встановленому порядку, підлягає обов'язковому виконанню особою, щодо якої таке рішення прийняте, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому вони підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 -163 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в місті Кіровограді до приватного підприємства «Світ Будівництва»про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Світ Будівництва»(ідентифікаційний код 32616012) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Кіровограді заборгованість у розмірі 2039 (дві тисячі тридцять дев'ять) гривень 22 коп.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду, апеляційної скарги через Кіровоградській окружний адміністративний суд, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Г.П. Нагібіна