83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
іменем України
29.06.11 р. Справа № 4/124пд
Представниками сторін не надані письмові клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу. Відповідно до статті 81-1 ГПК України складається протокол судового засідання.
Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді Гринько С.Ю. при секретарі судового засідання Кундель В.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали позовної заяви:
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1 - довіреність від 30.12.2010р.,
від відповідача - ОСОБА_2 - довіреність від 16.05.2011р.(після перерви не явилась),
за позовом - Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу” м. Донецьк в особі
відокремленого підрозділу Красноармійського регіонального виробничого
управління м. Красноармійськ
до відповідача - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „Юзовка” м. Новогродівка
про зобов'язання відповідача прийняти спірні: преамбулу та пункти 1.1, 1.2, 5.1, 5.5, 5.6, 8.2, 10.1 договору на надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення від 17.03.2011р. в редакції позивача.
Комунальне підприємство „Компанія „Вода Донбасу” в особі відокремленого підрозділу Красноармійського регіонального виробничого управління 29.04.2011р. звернулось до господарського суду з позовом про зобов'язання Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „Юзівка” м. Новогродівка прийняти спірні преамбулу та пункти 1.1, 1.2, 5.1, 5.5, 5.6, 8.2, 10.1 договору на надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення від 17.03.2011р. в редакції позивача.
Представник відповідача - адвокат ОСОБА_2, якої надано право за довіреністю право представляти інтереси відповідача в господарському суді, направив суду 17.05.2011р. клопотання про неможливість явитись в судове засідання на призначений судом час у зв'язку з участю його в іншому судовому засіданні. Таких клопотань надано ним по 8-ми спорах (4/121 - 4/128). За всіма справами представник не надав суду відзив на позов, що унеможливлює вирішенню спорів у встановлений ст.69 ГПК строк.
Господарський суд ухвалив відкласти розгляд справи і звернув увагу відповідача на те, що участь представника сторони в розгляді іншої справи, не пов'язаної з цією, не є поважною причиною для неявки представника сторони, яка судом зобов'язана була явитись на виклик суду, оскільки суд не залучав до участі у справі конкретну особу. Крім цього, без поважна причина неявка сторін може привести до затягування вирішення спору, що не допускає діюче законодавство, а також до наслідків щодо застосування штрафу до винної сторони відповідно до п.5ст.83 ГПК України.
Відповідач 31.05.2011р. у своєму запереченні надав пояснення у зв'язку з чим він не приймає пропоновані позивачем пункти договору: 1) вважає, що ОСББ не може являтися належним відповідачем за тим, що за ст..4 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” юридична особа відокремлена від їх власників, у зв'язку з чим особисте майно та зобов'язання власників квартир не повинні відображатися у фінансовій звітності ОСББ, а тому ОСББ не може нести відповідальність по заборгованостям квартиронаймачів; 2) договір від 17.03.2011р. на надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення підписаний не уповноваженою особою - головою правління ОСББ, так як не відповідає Статуту об'єднання; 2) позивач має право укласти договори на подачу з питної води і водовідведення з наймачами квартир будинку, який переданий ОСББ на експлуатацію; 3) визначена у договорі точка розбору, в якій відбувається передача послуг від виконавця/виробника не відповідає Правилам надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води тощо.
2
Господарський суд, після оцінки наданих сторонами документів в підтвердження вимог та заперечень, визнав недостатніми документи для вирішення даного спору по суті, тому на підставі ст.77 ГПК України оголосив перерву на 16 та 29 червня 2011р. на 10-00годин, про що повідомлені представники сторін.
29.06.2011р. представник відповідача не явився в судове засідання на виклик суду, не надав документи, які у нього були витребувані судом, а саме: рішення міськради про створення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „Юзовка”, докази передачу йому майна на баланс (у своїй редакції договору ОСББ стверджує, що він є не споживачем, а являється балансоутримувачем).
Відповідно до ст..69 Господарського процесуального кодексу України господарський суд вирішує справу в термін не більш 2-х місяців.
Відповідно до ст.75 цього Кодексу якщо витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Оцінивши подані докази поданих сторонами, заслухавши пояснення представників сторін господарський суд, -
Предметом даного спору зобов'язання відповідача прийняти неврегульовані пункти договору, на надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення від 17.03.2011р., які викладені у протоколі розбіжностей в редакції Постачальника - Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу” м.Донецьк в особі відокремленого підрозділу Красноармійського регіонального виробничого управління.
Підставою позову є сам договір на надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення від 17.03.2011р., за яким Комунальне підприємство „Компанія „Вода Донбасу” м.Донецьк в особі відокремленого підрозділу Красноармійського регіонального виробничого управління, який іменує себе Виробником, подає по своїм водопровідним мережам питну воду Споживачу, яким є Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „Юзовка” м. Новогродівка, до водопровідного вводу Споживача в межах узгоджених розрахункових об'ємів з урахуванням технічних можливостей Виробника, а Споживач оплачує послуги по централізованому питному водопостачанню Виробнику.
До відносин щодо постачання води з централізованого питного водопостачання та водовідведення застосовуються ст. 714 ЦК, а також спеціальні Закони України, зокрема, „Про житлово-комунальні послуги”, "Про питну воду та питне водопостачання" і інші нормативно-правові акти - Правила приймання стічних вод підприємства в комунальні та відомчі мережі каналізації населених пунктів України, затверджених Наказом Держбуду України 19.02.2002р. №37, Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України № 190 від 27.06.2008р., Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення № 630 від 21.07.2005р.
Закон України „Про житлово-комунальні послуги” від 24 червня 2004 року [ 1875-IV ] визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.
В силу приписів ст. 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" [2918-14] встановлено, що послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з: підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням; підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного
водопостачання та водовідведення; об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами та іншими об'єднаннями власників житла, яким передано право управління багатоквартирними будинками та забезпечення надання послуг з водопостачання та водовідведення на підставі укладених ними договорів; власниками будинків, що перебувають у приватній власності.
3
Договір про надання послуг з питного водопостачання укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою споживачем, визначеним у частині першій цієї статті. Це правило встановлено і частиною 1 ст.67 Господарського кодексу України ( далі по тексту - ГК ), за якою відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності, виконуються на підставі договорів.
Згідно п.1.1 Статуту КП „Компанія «Вода Донбасу”, Комунальне підприємство „Компанія „Вода Донбасу” створене відповідно до рішення Донецької обласної ради від 28.12.2004року № 4/24-557 із змінами, внесеними рішенням від 23.03.2007року № 5/8-181, шляхом перетворення Державного виробничого підприємства по зовнішньому централізованому постачанню „Укрпромводчормет”. Відповідно до п.3.1 Статуту, метою діяльності підприємства є забезпечення технічною та питною водою населення, підприємства, міст, інших населених пунктів та споживачів води, надання послуг водовідведення.
За рішенням виконкому Новогродівської міської ради та за Статутом, затвердженим установчими зборами власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою: м. Новогродівка, вул. Донецька, буд.13 Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „Юзовка” ( в подальшому - ОСББ ) створено на підставі Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” [ 123 ], як організаційно-правова форма об'єднання власників жилих та нежилих приміщень для сумісного управління та забезпечення експлуатації єдиного комплексу нерухомого майна, володіння, користування і у встановлених законом межах розпорядження спільним майном, захисту їх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.
Законом України "Про житлово-комунальні послуги" [ 1875-15 ] також передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг, а до таких відноситься і водопостачання, здійснюються виключно на договірних засадах. При цьому, особливим учасником відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які, залежно від цивільно-правових угод, можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
У відповідності з ч.2 ст.181 ГК проект договору може бути запропонований будь-якою із сторін.
На виконання вимог вищеназваної статті позивач супровідним листом направив Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку „Юзовка” м. Новогродівка ( далі по тексту - ОСББ ) проект договору на надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення від 17.03.2011р.
Відповідно до ч.4 ст.181 ГК за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала протокол договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірника протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Листом № 237 від 07.04.2011р. відповідач направив на адресу позивача протокол розбіжностей до договору на надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення від 17.03.2011р., в якому виклав у власній редакції преамбулу та пункти 1.1, 1.2, 5.1, 5.5, 5.6, 8.2, 10.1 договору.
Листом № 1750 від 18.04.2011р. відповідач повідомлений, що в його редакції частково прийнятий пункт 1.1 договору, а що стосується преамбули та пунктів 1.1 (частково), 1.2, 5.1, 5.5, 5.6, 8.2, 10.1 договору сторони не дійшли угоди і через це звернулись з протоколом розбіжностей в цій частині до суду за вирішенням спору.
Відповідно до статті 649 ЦК розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Ресбуліки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішується судом.
Проаналізувавши договір, на який посилається позивач як на підставу своїх вимог, господарський суд встановив факт, що сторони визначили у преамбулі договору статуси сторінё а саме: позивач - Комунальне підприємство „Компанія „Вода Донбасу” м.Донецьк в особі відокремленого підрозділу Красноармійського регіонального виробничого управління є виробником послуг централізованого водопостачання і водовідведення ( в подальшому - Виробник), а відповідач - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „Юзовка” м. Новогродівка є споживачем цих послуг ( в подальшому - Споживач ).
4
Договір від 17.03.2011р. підписаний законним представником Виробника та від імені Споживача - головою ОСББ, який відповідно до Статуту, затвердженим установчим збором власників квартир і нежитлових приміщень будинків, що розташовані на адресою м.Новогродівка, вул. Донецька, 13 протоколом № 1 від 10.06.2007р. і зареєстрованим рішенням виконкому Новгородської міської ради № 131 від 20.06.2007р. обирається зі складу Правління і має право без довіреності від імені Об'єднання та рішень Правління укладати угоди.
Відповідач не погоджується з тим, що він є Споживачем і пропонує іменувати його Балансоутимувачем.
Постановою Новогродівскього міського суду Донецької області від 02 червня 2010р. за справою № 2-а-833/2010 визнано нечинним п.1.2.2 рішення виконавчого комітету Новогродівської міської ради від 20.01.2010р. № 15 „Про визнання виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді комунальної власності територіальної громади м.Новогродівка”, яким КП „Компанія „Вода Донбасу” визначено виконавцем житлово-комунальних послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення у житловому фонді комунальної власності територіальної громади м.Новогродівка.
Підставою для винесеної постанови був встановлений судом факт, що водопровідні вводи житлових будинків не знаходяться на балансі КП „Компанія „Вода Донбасу”, а тому він не може бути виконавцем житлово-комунальних послуг у житловому фонді комунальної власності територіальної громади м. Новогродівка.
Статтею 1 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” від 24 червня 2004 року [ 1875-IV ] визначено тлумачення термінів, в тому числі:
- житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил;
- балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом;
- виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору;
- виробник - суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги;
- внутрішньобудинкові системи - мережі, арматура на них, прилади та обладнання, засоби обліку і регулювання споживання житлово-комунальних послуг, які знаходяться в межах будинку, споруди;
- споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
В силу приписів ст. 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" (2918-14 ) встановлено, що послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з: підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням; підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення; об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами та іншими об'єднаннями власників житла, яким передано право управління багатоквартирними будинками та забезпечення надання послуг з водопостачання та водовідведення на підставі укладених ними договорів; власниками будинків, що перебувають у приватній власності. Тобто, відповідно до зазначеної статті послуги з питного водопостачання надаються споживачам та договір укладається саме зі споживачем, а не балансоутримувачем, як зазначає у запереченні відповідач.
За визначеними законодавцем термінами „балансоутримувач”, „житлово-комунальні послуги” і „споживач” суд встановив, що оскільки ОСББ передано право управління багатоквартирними будинками та забезпечення надання послуг з водопостачання та водовідведення, він визнається Споживачем наданих Виробником послуг.
5
За визначеним, преамбула Договору залишається в редакції позивача такого змісту: „Комунальне підприємство Компанія „Вода Донбасу”, яке в подальшому називається Виконавцем послуг централізованого водопостачання та водовідведення, в особі директора Красноармійського регіонального виробничого управління КП „Компанія Вода Донбасу” ОСОБА_3, який діє на підставі Положення та довіреності № 03-07 від 30.12.2010р., з однієї сторони, об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків „Юзівка”, яке називається в подальшому Споживач, в особі голови ОСББ „Юзівка” Сулаєва Є.Л., що діє на підставі Статуту з іншої сторони, уклали цій Договір про умови надання комунальних послуг”
Пункт 1.1 Договору пропонує позивач викласти в такій редакції: „Виробник подає по власним водопровідним мережам питну воду до водопровідного вводу Споживача в межах, узгоджених розрахункових обсягах з урахуванням технічних можливостей виробника, а Споживач сплачує послуги з централізованого питного водопостачання Виробнику”. Відповідач не погоджується з викладеним, пропонуючи замість слова „Споживача” викласти „Балансоутримувач”.
Оскільки це питання вирішено господарським судом при розгляді преамбули до Договору, суд вважає законними вимоги позивача, а тому залишає цей пункт в редакції Комунального підприємства Компанія „Вода Донбасу”.
Пункт 1.2 Договору пропонує позивач викласти в такій редакції: „Виробник приймає та очищає господарсько-побутові стічні води Споживача, в межах, узгоджених розрахункових обсягах, а Споживач сплачує послуги з централізованого водовідведення Виробнику на умовах цього Договору”.
Відповідач не погоджуючись з викладеною пропозицією, пропонує викласти в такий редакції: „Виробник приймає та очищає господарсько-побутові стічні води кінцевого Споживача, в межах, узгоджених розрахункових обсягах, а Балансоутримувач створює необхідні умови для виконання Виробником послуг з центрального водовідведення.
Це питання вирішено і залишається в редакції Позивача.
Пункт 5.1 Договору позивач пропонує позивач викласти в такій редакції: „Надані Виробником у відповідності з цим Договором послуги з централізованого водопостачання та водовідведення Споживач сплачує у відповідності з встановленими тарифами”. Відповідач не погоджується з вимогами позивача на тій підставі, що вважає кінцевим споживачем квартиронаймачів, які і повинні сплачувати саме позивачу отримані послуги, і просить залишити іншу редакцію цього пункту: ”Оплату за надані Виконавцем у відповідності з цим Договором послуги з централізованого водопостачання та водовідведення Виробник отримує від кінцевого Споживача (власників квартир) самостійно на підставі показань внутрішньо квартирних приладів обліку спожитої води. В разі відсутності в квартирі приладу обліку спожитої води, плата за користування питною водою нараховується в межах норм споживання та не може перевищувати різниці між показниками внутрішньо будинкового приладу обліку та підсумованих показань внутрішньо квартирних приладів обліку споживання питної води”.
Господарський суд відхиляє як такий, що не відповідає діючому законодавству викладений відповідачем текст пункту 5.1 Договору, залишаючи редакцію позивача, посилаючись на наступне.
Утримання приватизованих квартир здійснюється за рахунок їх власників (п.1ст.10 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду [ 41 ]. Тому у випадках, коли власники приватизованих квартир не створили об'єднання співвласників багатоквартирного будинку відповідно до Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” [ 123 ], кожний з них зобов'язаний укласти з власником будинку договір про участь у витратах на утримання (обслуговування і ремонт) будинку і прибудинковой території (п.2 Порядку участі в організації і фінансуванні приватизованих житлових будинків їх колишніх власників [ 175 ]. При ухиленні власників квартир від укладання таких договорів вони можуть бути примушені до цього. Ці правила повинні за аналогією застосовуватися і до власників нежилих приміщень, оскільки з Закону „Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги і утримання прибудинкових територій” [ 92 ], випливають відповідні обов'язки і відповідальність власників нежитлових приміщень. У свою чергу і ці організації (власники будинків), хоч чи вони і не належали до категорії комунальних (за термінологією, яка використовується в Законі „Про приватизацію державного житлового фонду”), у силу обов'язку здійснювати обслуговування і ремонт приватизованого житла (ч.4 ст.10 названого Закону) чи в силу публічного характеру таких договорів можуть бути примушені до укладання відповідних договорів із власниками квартир.
6
Таким чином, ОСББ зобов'язаний укласти Договір з Виробником на надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення, а Споживач сплатити у відповідності з встановленими тарифами надані послуги”. При необхідності Споживач вправі укласти додаткові договори з власниками квартир чи власниками нежилих приміщень.
Пункт 5.5 Договору позивач пропонує позивач викласти в такій редакції: „Орієнтована сума Договору на дату його укладення складає 28 548,79грн., ПДВ 20% - 5709,75грн., всього з ПДВ 34258,54грн.. Відповідач просить виключити без будь-яких пояснень.
Оскільки загальна сума договору є істотною умовою, пропонована сума є орієнтованою, випливає із середньої суми наданих за попередні терміни надання послуг відповідно до діаметру труби, по який надається питна вода і приймаються стічні води та узгодженого розрахункового обсягу питної води і стічних вод відповідно до умов Договору, орієнтована сума не впливає на загальні реальну кількість поставки питної води і вартості наданих послуг, які повинен сплатити відповідач, господарський суд приймає п.5.5 Договору в редакції позивача.
Пункт 5.6 Договору позивач пропонує позивач викласти в такій редакції: „Споживач здійснює оплату за послуги по Договору протягом 20-ти днів з моменту підписання Акту”. Відповідач цей пункт просить виключити. Відповідно до ст. 20 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" [2918-14] визнання строку оплати є істотною умовою і не може бути виключено з тексту Договору.
Пункт 8.2 Договору позивач пропонує позивач викласти в такій редакції: „Виробник здійснює технічне обслуговування та ремонт водопровідно-каналізаційних мереж та споруд, які знаходяться у нього на балансі, або обслуговування, в тому числі, транзитних трубопроводів до точки передачі послуг водопостачання та водовідведення”. Відповідач пропонує доповнити цей пункт наступним реченням: „а також веде облік внутрішньоквартирних приладів обліку споживання питної води та здійснює контроль за своєчасним їх повірянням”.
У відповідності з пунктом 1.3 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року N 190, Виробник обслуговує вуличні, квартальні та дворові мережі водопостачання та водовідведення, споруди і обладнання, а також технологічні прилади й пристрої на них, які перебувають у нього на балансі або на які є відповідний договір на обслуговування із споживачем, а не квартири у будинках, які обслуговуються ОСББ.
Відповідно до п.4 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.2011р. [ 2866-III ], із змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 3 листопада 2005 року N 3053-IV, від 23 вересня 2010 року [ 2555-VI ], за яким ОСББ створюється для забезпечення і захисту прав його членів та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Статутом ОСББ визначена мета і ціль утворення. Так, за пунктом 1.1 об'єднання співвласників багатоквартирного будинку створюється на підставі Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.2011р, як організаційно-правова форма об'єднання власників жилих та нежилих приміщень для сумісного управління і забезпечення експлуатації єдиного комплексу нерухомого майна, володіння, користування і у встановлених законом межах розпорядження спільним майном, захисту їх прав та виконання обов”язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.
Таким чином, метою створення ОСББ є здійснення функцій, визначених цим Законом, а порядок надходження і використання коштів об'єднання та відносини між ОСББ і господарюючими суб'єктами визначено цим Законом, Цивільним, Житловим, Земельним та Господарським кодексами.
Посилання відповідача на те, що квартиронаймачі і власники житлових та нежитлових приміщень в будинку (який передано ОСББ для утримання) повинні укладати самостійно договори з Постачальником питної води не відповідає а ні цілям, а ні напрямкам створення ОСББ.
7
Пункт 10.1 Договору позивач пропонує позивач викласти в такій редакції: „Для укладення Договору Споживач повинен надати лист на укладення Договору з доданим паспортом водного господарства та доданих до нього: 1) копії або витягу з документів, які підтверджують юридичний статус Споживача, повне найменування споживача, ПІБ керівників, номери телефонів; 2) платіжні реквізити Споживача, довідку з облстату про включення Споживача до ЄДРПОУ, ІПН, свідоцтво про державну реєстрацію, свідоцтво платника ПДВ; 3) довіреність або витяг з наказу Споживача про призначення осіб, які уповноваженні на підписання Актів обстеження, Актів реалізації; 4) зразок відтиску печатки або штампу для завірення Актів для зразки підписів уповноважених представників Споживачів; 5) розрахунки замовлення на необхідну кількість води по кожному вводу; 6) розрахунки замовлення на скидання стічних вод із зазначенням запланованого обсягу стоків; 7) технічної документації (монтажна або виконавча схема) будинкових вузлів обліку води, копії паспортів приладів обліку води, актів вводу в експлуатацію, свідоцтв про повіряння”.
Відповідач пропонує свою редакцію: „Для укладення Договору Балансоутримувач повинен надати лист на укладення Договору з доданою схемою внутрішньобудинкових водопровідних каналізаційних мереж та дадатків до нього: 1) копії або витягу з документів, які підтверджують юридичний статус Балансоутримувача, повне найменування Балансоутримувача, ПІБ керівників, номери телефонів; 2) платіжні реквізити Балансоутримувача, довідку з облстату про включення Балансоутримувача до ЄДРПОУ, ІПН, свідоцтво про державну реєстрацію, свідоцтво платника ПДВ; 3) довіреність або витяг з наказу Балансоутримувача про призначення осіб, які уповноваженні на підписання Актів обстеження, Актів реалізації; 4) зразок відтиску печатки або штампу для завірення Актів для зразки підписів уповноважених представників Балансоутримувача;
5) технічної документації (монтажна або виконавча схема) будинкових вузлів обліку води, копії паспортів приладів обліку води, актів вводу в експлуатацію, свідоцтв про повіряння.
Таким чином, Відповідач змінює назву Споживача на Балансоутримувача, відмовляється надавати розрахунки замовлення на необхідну кількість води по кожному вводу; розрахунки замовлення на скидання стічних вод із зазначенням запланованого обсягу стоків і замість паспорта водного господарства, надати схему внутрішньобудинкових водопровідних каналізаційних мереж та додатків до нього:
Статтею 1 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” від 24 червня 2004 року [ 1875-IV ] визначено тлумачення термінів, в тому числі „Споживача” і „Балансоутримувача” і господарський суд вирішив питання щодо визнання відповідача Споживачем послуг по постачанню питної води і водовідведення. Щодо питання переліку документів, які повинні надаватись Споживачем Виконавцю, їх перелік визначений в пункті 6.2 Правил приймання стічних вод підприємства в комунальні та відомчі мережі каналізації населених пунктів України, затверджених Наказом Держбуду України 19.02.2002р. № 37.
Оскільки викладена позивачем редакція пункту 10.1 Договору ґрунтується на діючому законодавстві, цей пункт приймається судом в редакції позивача.
Приймаючи до уваги, що позивач довів свої вимоги, на відповідача, з вини якого виник цей спір, покладаються судові витрати.
На підставі Законів України „Про питну воду та питне водопостачання”, „Про житлово-комунальні послуги”, Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 27.06.2008р. №190, Правил приймання стічних вод підприємства в комунальні та відомчі мережі каналізації населених пунктів України, затверджених Наказом Держбуду України 19.02.2002р. №37, статей 179-181 Господарського кодексу України та, керуючись статтями 75,49,82,84,81-1,85 ГПК України, господарський суд -
Задовольнити позов Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу” м. Донецьк в особі відокремленого підрозділу Красноармійського регіонального виробничого управління м. Красноармійськ про зобов'язання Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „Юзовка” м. Новогродівка прийняти спірні: преамбулу та пункти 1.1, 1.2, 5.1, 5.5, 5.6, 8.2, 10.1 договору на надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення від 17.03.2011р. в редакції позивача.
8
Прийняти преамбулу Договору такого змісту: „Комунальне підприємство Компанія „Вода Донбасу”, яке в подальшому називається Виконавцем послуг централізованого водопостачання та водовідведення, в особі директора Красноармійського регіонального виробничого управління КП „Компанія Вода Донбасу” ОСОБА_3, який діє на підставі Положення та довіреності № 03-07 від 30.12.2010р., з однієї сторони, об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків „Юзівка”, яке називається в подальшому Споживач, в особі голови ОСББ „Юзівка” Сулаєва Є.Л., що діє на підставі Статуту з іншої сторони, уклали цій Договір про умови надання комунальних послуг”
Пункт 1.1 Договору викласти в такій редакції: „Виробник подає по власним водопровідним мережам питну воду до водопровідного вводу Споживача в межах, узгоджених розрахункових обсягах з урахуванням технічних можливостей виробника, а Споживач сплачує послуги з централізованого питного водопостачання Виробнику”.
Пункт 1.2 Договору викласти в наступній редакції: „Виробник приймає та очищає господарсько-побутові стічні води Споживача, в межах, узгоджених розрахункових обсягах, а Споживач сплачує послуги з централізованого водовідведення Виробнику на умовах цього Договору”.
Пункт 5.1 Договору викласти в редакції позивача: „Надані Виробником у відповідності з цим Договором послуги з централізованого водопостачання та водовідведення Споживач сплачує у відповідності з встановленими тарифами”.
Пункт 5.5 Договору викласти в редакції позивача: „Орієнтована сума Договору на дату його укладення складає 28 548,79грн., ПДВ 20% - 5709,75грн., всього з ПДВ 34258,54грн..
Пункт 5.6 Договору залишити в редакції позивача: „Споживач здійснює оплату за послуги по Договору протягом 20-ти днів з моменту підписання Акту”.
Пункт 8.2 Договору викласти в редакції позивача: „Виробник здійснює технічне обслуговування та ремонт водопровідно-каналізаційних мереж та споруд, які знаходяться у нього на балансі, або обслуговування, в тому числі, транзитних трубопроводів до точки передачі послуг водопостачання та водовідведення”.
Пункт 10.1 Договору викласти в редакції позивача: „Для укладення Договору Споживач повинен надати лист на укладення Договору з доданим паспортом водного господарства та доданих до нього: 1) копії або витягу з документів, які підтверджують юридичний статус Споживача, повне найменування споживача, ПІБ керівників, номери телефонів; 2) платіжні реквізити Споживача, довідку з облстату про включення Споживача до ЄДРПОУ, ІПН, свідоцтво про державну реєстрацію, свідоцтво платника ПДВ; 3) довіреність або витяг з наказу Споживача про призначення осіб, які уповноваженні на підписання Актів обстеження, Актів реалізації; 4) зразок відтиску печатки або штампу для завірення Актів для зразки підписів уповноважених представників Споживачів; 5) розрахунки замовлення на необхідну кількість води по кожному вводу; 6) розрахунки замовлення на скидання стічних вод із зазначенням запланованого обсягу стоків; 7) технічної документації (монтажна або виконавча схема) будинкових вузлів обліку води, копії паспортів приладів обліку води, актів вводу в експлуатацію, свідоцтв про повіряння”.
Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „Юзовка” м. Новогродівка на користь Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу” м. Донецьк в особі відокремленого підрозділу Красноармійського регіонального виробничого управління м. Красноармійськ державне мито в сумі 85,00грн. та 236,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Суддя Гринько С.Ю.
Рішення господарського суду, повний текст якого оголошений та підписаний 29.06.2011року, може бути оскаржено до Донецького апеляційного господарського суду через місцевий господарський суд.
Надруковано 4примірника:
1 - суду,
2 - позивачу,
1 - відповідачу