Ухвала від 21.06.2011 по справі К-46327/09

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" червня 2011 р. м. Київ К-46237/09

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого Загороднього А.Ф.,

суддів Білуги С.В.,

Гаманка О.І.,

Заїки М.М.,

Співака В.І.,

та секретаря Бруя О.Д.,

за участю: представника Генерального штабу Збройних Сил України -Петросюка О.М.,

розглянувши в судовому засіданні касаційну скаргу Генерального штабу Збройних Сил України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.01.2009 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16.09.2009 у справі за позовом ОСОБА_5 до Генерального штабу Збройних Сил України про визнання дій незаконними,

встановила:

У вересні 2008 року ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до Генерального штабу Збройних Сил України про визнання дій відповідача щодо нарахування та виплаті грошових коштів в іноземній валюті в заниженому розмірі незаконними, визнати право позивача та зобов'язати здійснити перерахунок та виплатити останньому грошових коштів в іноземній валюті у розмірі 8917,02 доларів США.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.01.2009, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16.09.2009, позовні вимоги ОСОБА_5 задоволено частково. Зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплатити позивачу 8917,02 доларів США. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеними рішеннями судів першої та апеляційної інстанції, Генеральний штаб Збройних Сил України подав касаційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, ставить питання про скасування рішень судів першої та апеляційної інстанцій та прийняття нового рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Колегія суддів перевіривши доводи касаційної скарги, рішення судів щодо правильності застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, не вбачає порушень судами норм матеріального та процесуального права при прийнятті рішень, і тому вважає, що касаційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення судів першої та апеляційної інстанцій - без змін, з наступних підстав.

Судами встановлено, що в період з 27.12.2004 по 26.12.2005 та з 29.01.2006 по 16.03.2007 ОСОБА_5 проходив військову службу в Збройних Силах України, зокрема, у складі 53-ї групи українських військових спостерігачів у зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова.

Направлення в зону безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова українських військових спостерігачів, а також встановлення умов оплати праці і посадових окладів відповідно до умов оплати праці і посадового окладу військового аташе у Республіці Молдова, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 12 від 12 січня 1993 року «Питання військових аташе», визначено постановою Кабінету Міністрів України № 1685 від 23 жовтня 1998 року «Про участь українських військових спостерігачів у врегулюванні наслідків конфлікту в Придністровському регіоні Республіки Молдова».

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України № 12 від 12.01.1993 умови оплати праці і посадові оклади військового аташе встановлено у відповідності до умов оплати праці і посадового окладу радника Міністерства закордонних справ України у Молдові, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 476 від 15.08.1992 «Про умови оплати праці послів України і працівників установ Міністерства закордонних справ України у зарубіжних країнах».

Згідно зазначеної постанови Кабінету Міністрів України № 476 від 15.08.1992, розмір посадового окладу для офіцера (категорія «Капітан») становив -820 доларів США на місяць.

Разом з тим, з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України № 1246 від 13 липня 1999 року «Про упорядкування умов оплати праці працівників дипломатичних представництв і консульських установ України за кордоном», були визнані такими, що втратили чинність постанова Кабінету Міністрів України № 476 від 15.08.1992 та пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України № 12 від 12.01.1993, які були безпосередньою підставою для визначення розмірів посадових окладів українських військових спостерігачів у Республіці Молдова.

При цьому, Додатками 1 та 2 до постанови Кабінету Міністрів України № 1246 від 13 липня 1999 року, для усіх категорій працівників дипломатичних представництв і консульських установ України за кордоном було затверджено нові розміри посадових окладів. При цьому посадовий оклад радника визначався на рівні 87-92 % від посадового окладу посла України у Республіці Молдова і становив 1190-1260 доларів США.

Крім того, рішенням № 115/1/1803 від 17.03.2003 Генерального штабу Збройних Сил України до штату № 5/054 включено примітку 43, відповідно до якої посадові оклади українських військових спостерігачів, які беруть участь у врегулюванні наслідків конфлікту у Придністровському регіоні Республіки Молдова, встановлюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.1999 № 1246 «Про упорядкування умов оплати праці працівників дипломатичних представництв і консульських установ України за кордоном»(зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2002 року № 811), а саме: посадовий оклад начальника групи (старший військовий начальник українських військових спостерігачів) становить від 1190-1260 доларів США.

Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що згідно довідки фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України № 305/487 від 10.04.2008 загальна сума грошової винагороди позивача складає 34 306,19 доларів США, виходячи із розміру посадового окладу -820 доларів США.

Отже, колегія суддів вважає, що суди першої та апеляційної інстанцій дійшли вірного висновку про те, що позивачу не було встановлено грошової винагороди згідно рішення № 115/1/1803 від 17.03.2003 Генерального штабу Збройних Сил України до штату № 5/054, яким було збільшено посадові оклади військових спостерігачів в частині, що стосується збільшення посадових окладів з рівня 820-860 доларів США до рівня 1190-1260 доларів США, і відповідно, правомірно зобов'язали Генеральний штаб Збройних Сил України здійснити перерахунок та виплатити на користь позивача недоплачену суму коштів у розмірі 8917,02 доларів США.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 220, 221, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -

ухвалила:

Касаційну скаргу Генерального штабу Збройних Сил України залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.01.2009 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16.09.2009 у справі за позовом ОСОБА_5 до Генерального штабу Збройних Сил України про визнання дій незаконними -без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий А.Ф. Загородній

Судді С.В. Білуга

О.І. Гаманко

М.М. Заїка

В.І. Співак