Ухвала від 16.06.2011 по справі 2а/1770/2543/2011

УХВАЛА

Справа № 2а/1770/2543/2011

16 червня 2011 року м. Рівне

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Дорошенко Н.О., розглянувши позовну заяву

Прокурор Рокитнівського району

доСарненська міжрайонна державна податкова інспекція

про визнання рішення по протесту прокурора неправомірним та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду звернувся з адміністративним позовом Прокурор Рокитнівського району до Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція про визнання рішення по протесту прокурора неправомірним та скасування постанови.

Після одержання позовної заяви встановлено, що предметом спору є визнання рішення Сарненської МДПІ в Рівненській області по розгляду протесту прокурора № 61-787 вих-11 від 11.04.2011 року неправомірним, скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення № 958169 від 30.03.2011 року та закриття провадження у справі.

Порядок оскарження і опротестування постанови по справі про адміністративне правопорушення встановлений главою 24 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Як вбачається з протесту № 61-787 вих-11 від 11.04.2011 року, внесеного прокурором начальнику Сарненської МДПІ, прокурор, керуючись ст.ст.290, 293 Кодексу України про адміністративніправопорушення, вимагає скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення АВ № 958169 від 30.03.2011 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.

Таким чином, правовідносини, стосовно яких подано адміністративний позов до Рівненського окружного адміністративного суду, виникли у зв'язку з провадженням у справі про адміністративне правопорушення та опротестуванням прийнятого в ній рішення.

Статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;

2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

3) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

За таких обставин, відповідно до п.2 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства, дана справа не підсудна Рівненському окружному адміністративному суду, оскільки підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.

Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя повертає позовну заяву, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду. За таких обставин дана позовна заява підлягає поверненню позивачу.

Керуючись пунктом 6 частини 3 статті 108, статтею 165 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Прокурор Рокитнівського району до Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція про визнання рішення по протесту прокурора неправомірним та скасування постанови повернути позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Дорошенко Н.О.