79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
06 червня 2011 р. № 2а-5733/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Мричко Н.І. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової адміністрації у Шевченківському районі м.Львова до суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 12 563,97 грн., -
встановив:
Державна податкова адміністрація у Шевченківському районі м.Львова (далі -ДПІ у Шевченківському районі м.Львова) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача зкошти у розмірі 12 563,97 грн.
В обґрунтування позовних вимог покликається на порушення відповідачем вимог п.1, 9,10 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництвом і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»в зв'язку з чим до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 12 563,97 грн. Дана сума в добровільному порядку не погашена, і саме цю суму позивач просить стягнути в повному обсязі в судовому порядку.
Згідно ухвали судді від 19 травня 2011 року скорочене провадження у даній справі відкрито.
Відповідачу надіслано судом копію ухвали про відкриття скороченого провадження разом із копією позовної заяви з додатками до неї, та запропоновано протягом десяти днів з дня одержання вказаних вище документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, направлені судом документи, отримані відповідачем 26 травня 2011 року.
Оскільки судом належним чином виконано свій обов'язок щодо повідомлення відповідача, тому суд дійшов до висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
У відповідності до положень ч. 4 ст. 183-2, п. 2 ч. 5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини та долучені до справи докази на їх підтвердження суд встановив наступне.
ФО ОСОБА_1, 10.03.2010 року зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради як суб'єкт підприємницької діяльності, реєстраційний номер 20057524172, що підтверджується копією Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідач -ОСОБА_1, 11.03.2010 року узятий на облік у ДПІ в Шевченківському районі м.Львова, як платник податків за №272, ідентифікаційний код - НОМЕР_1, що підтверджується довідкою №17-112 про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП).
У відповідності до п.11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах своєї компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно ч. 1 ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Як встановлено судом, працівниками ДПІ у Шевченківському районі м.Львова на підставі Акта перевірки за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 21.06.2010 р., виявлено порушення вимог п.п.1, 9,10 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій і сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництвом і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме:
- проведення розрахункових операцій через РРО з видачею невідповідних розрахункових документів на суму 1 850,71 грн. згідно контрольних стрічок РРО та «Z»звітів за період з 29.03.2010 р. по 21.06.2010 р. а саме: у розрахункових документах, які видаються покупцям фіскальний номер касового апарата не відповідає фіскальному номеру згідно реєстрації посвідчення;
- не забезпечено щоденний друк фіскальних звітних чеків за робочі дні 05.05.2010 р., 03.06.2010р., 13.06.2010р. В КОРО відсутні підписи про ремонт РРО або відключення електроенергії 05.05.2010р., 03.06.2010р., 13.06.2010р.; не забезпечено зберігання фіскальних звітних чеків РРО за №1205, 1206, в КОРО №1307004141р/1;
- не забезпечено зберігання контрольної стрічки РРО протягом встановленого Законом терміну з касового чека №4558 по №4568.
- здійснення реалізації алкогольних напоїв через РРО за період з 29.03.2010 р. по 21.06.2010р. на суму 1 230,21 грн., фіскальний номер якого не зазначено у ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями від 14.04.2010 р.
На підставі вищезазначеного Акта від 21.06.2010 року ДПІ у Шевченківському районі м.Львова 01.12.2009 року винесено Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій: №0003802380/0/3239512334/15598 від 02.07.2010 року на суму 2 460,42 грн. та №0003792380/15591 від 02.06.2010 р. на суму 10 103,55 грн. Дані рішення, отримані відповідачем 06.07.2010 року, що підтверджується підписом про таке отримання.
Відповідно до п.п. 1, 9, 10 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій і сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій та друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.
Згідно зі ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», вбачається, що імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій.
Як вбачається з припису норми ст.17 вищезазначеного Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень;
Згідно п. 2 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»штрафні санкції застосовуються органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань.
Як вбачається із довідки ДПІ у Шевченківському районі м.Львова від 11.01.201 р. №600/19-020 станом на 04.01.2011 року заборгованості по податках та платежах перед бюджетом СПД-ОФ ОСОБА_1 становить 12 563,97 грн., з яких: адміністративні штрафи та інші санкції -в розмірі 2 460,42 грн. та штрафні санкції -10 103,55 грн.
З огляду на те, що станом на день розгляду справи у суді, сума податкового боргу, відповідачем є узгодженими та у встановлені строки до бюджету не сплачені, а тому, суд приходить до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 на користь державного бюджету податковий борг в сумі 12 563 (дванадцять тисяч п'ятсот шістдесят три) грн. 97 коп.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мричко Н.І.