Постанова від 14.06.2011 по справі 2а-1670/4010/11

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2011 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/4010/11

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Головка А.Б.,

при секретарі - Ковальові Д.О.,

за участю:

представника позивача - Прокопчука О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ланнівський молочний комбінат" про стягнення боргу, -

ВСТАНОВИВ:

12 травня 2011 року Карлівська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ланнівський молочний комбінат" про стягнення боргу.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на несплату відповідачем узгодженої суми податкової заборгованості у загальному розмірі 5 868 542,22 грн., а саме: по податку на додану вартість у розмірі 1 154 721,26 грн., податку на прибуток у розмірі 2 225 481,19 грн., податку з доходів найманих працівників у розмірі 7 829,62 грн., штрафних санкціях за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки у розмірі 134 331,08 грн., пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення валютного законодавства у розмірі 2 345 071 грн. 01 коп., комунального податку у розмірі 1 011,02 грн., збору за спеціальне водокористування у розмірі 57,80 грн., збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 39,24 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча в справі наявні докази, що він належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду даної справи, клопотань та заперечень не надав.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Ланнівський молочний комбінат" (ідентифікаційний код 35146370) зареєстроване 16.05.2007 року Карлівською районною державною адміністрацією Полтавської області, та знаходиться на податковому обліку в Карлівській міжрайонній державній податковій інспекції з 23.05.2007 року.

Матеріалами справи підтверджено, що за відповідачем рахується податкова заборгованість, що утворилась через несплату відповідачем у встановлені строки податків та зборів, на підставі поданих податкових розрахунків, та складається із:

- збору за спеціальне водокористування (за період з 19.02.2010 року по 28.04.2011 року, розрахунок від 23 07.2010 року №9002904034 та від 26.07.2010 року №9002934127) у розмірі 1 027,59 грн. (в т.ч. 1 002,10 грн. - основного платежу та 25,49 грн. - пені) та з огляду, що заборгованість у сумі 969,79 грн. визнана у справі про банкрутство, то залишок заборгованості, що підлягає стягненню складає 57,80 грн.;

- комунального податку (за період з 19.02.2010 року по 28.04.2011 року) на загальну суму 2 027,75 грн. та з огляду, що заборгованість у сумі 1 016,73 грн. визнана у справі про банкрутство, то залишок заборгованості, що підлягає стягненню складає 1 011,02 грн.

- збору за забруднення навколишнього природного середовища (за період з 19.02.2010 року по 28.04.2011 року) - 381,09 грн. (в т.ч. 372,10 грн. - основного платежу та 8,99 гри. - пені) та з огляду, що заборгованість у сумі 341,85 грн. визнана по справі про банкрутство, то залишок заборгованості, що підлягає стягненню складає 39,24 грн.

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181 (далі - Закон № 2181) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Із матеріалів справи слідує, що узгоджена сума податкових зобов'язань у встановлені строки відповідачем не сплачена.

Також, судом встановлено, що Карлівською МДПІ проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Ланнівський молочний комбінат» з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинах з ТОВ «Феллер і Компані» за період з 23.05.2007 року по 31.12.2008 року (акт від 22.05.2009 року №27/23-35146370).

В ході перевірки встановлено порушення підприємством підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 29.12.1994 оку №334/94-ВР, в результаті чого підприємством занижено податок на прибуток в сумі 1 029 302,50 грн. та підпункту 7.2.3 пункту 7.2 та підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР, в результаті чого занижено податок на додану вартість у сумі 754 430 грн.

За результатами перевірки Карлівською МДПІ винесено податкові повідомлення-рішення ВІД 03.06.2009 року: №0000202301/0, яким донараховано підприємству податок на прибуток приватних підприємств у сумі 2 058 605 грн. (в т.ч. 1 029 302,50 грн. - основного платежу; 1029302,50 грн. - штрафної санкції); №0000212301/0, яким донараховано підприємству податок на додану вартість у розмірі 1 131 645 грн. (в т.ч. 754 430 грн. - основного платежу та 377 215 грн. - штрафної санкції).

Зазначені податкові повідомлення-рішення отримано відповідачем 10.06.2009 року, згідно повідомлення про вручення, та в адміністративному чи в судовому порядку не оскаржувалися, тобто є узгодженими.

Карлівською МДПІ проведено планову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2008 року по 31.03.2010 року (акт від 14.09.2010 року №233/23/35146370). В ході якої встановлено порушення платником:

- підпункту 4.1.1 пункту 4.1, підпункту 4.2.1 пункту 4.2 статті 4, підпункту 5.2.1 пункту 5.2, підпункту 5.5.1 пункту 5.5, пункту 5.9 статті 5, підпункту 7.3.5 пункту 7.3 статті 7 Закону № 334, в результаті чого підприємством занижено податок на прибуток в сумі 128 015 грн. (І квартал 2010 року);

- підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону №168, в результаті чого занижено підприємством податок на додану вартість у сумі 14 667 грн. за серпень 2009 року;

- підпункту 8.1.2 пункту 8.1 статті 8 та пункту 19.2 статті 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 року № 889, у зв'язку із несвоєчасним перерахуванням податку до бюджету за 2009 - 2010 роки та нараховано пені у розмірі 7 829,62 грн.;

- статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 року № 185/94-ВР, в зв'язку з несвоєчасним надходженням виручки від нерезидентів (порушенням термінів розрахунків в іноземній валюті);

- пункту 3.5 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті України» затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.2004 року № 637, в результаті чого встановлено проведення видачі готівкових коштів фізичним особам без занесення видаткового касового ордеру обов'язкових реквізитів - паспортних даних фізичних осіб, отримували кошти з каси підприємства на загальну суму 106 275,80 грн.;

- пункту 11 статті 3 Закону України «Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: в операційній касі підприємства не забезпечено використання режиму попереднього програмування РРО щодо ціни, кількості та найменування товару.

За результатами перевірки винесено податкові повідомлення-рішення від 21.10.2010 року:

- N 0000302301/0, яким донараховано підприємству податок на додану вартість в сумі 22 000,50 грн. (в т.ч. 14 667 грн. - основного платежу та 7 333 грн. 50 коп. - штрафних санкцій);

- №0000292301/0, яким донараховано податку на прибуток приватних підприємств в загальному розмірі 166 419,50 грн. (в т.ч. 128 015 грн. - основного платежу та 38 404,50 грн. -штрафної санкції);

та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.10.2010 року:

- №7423532303, яким за порушення законодавства про застосування реєстратора розрахункових операцій застосовано фінансові санкції у сумі 85 грн.,

- №0000012200 про застосування суми штрафних (фінансових) санкцій за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності у сумі 2 345 071,01 грн.;

- №7423522303, яким застосовано штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства з обігу готівки у сумі 134 246,08 грн.

Разом з тим на адресу ТОВ «Ланнівський молочний комбінат» направлено повідомлення про сплату пені по податку з доходів фізичних осіб на суму 7 829,62 грн.

Зазначені рішення контролюючого органу 29.11.2010 року розмішені на дошці податкових оголошень в Карлівській МДПІ, про що складено акт №35/23/35146370, в зв'язку з неможливістю їх вручення представникам підприємства.

Підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Податкові повідомлення-рішення платником в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалися та є узгодженими.

Крім того, Карлівською МДПІ проведено камеральні перевірки ТОВ «Ланнівський молочний комбінат» з питань своєчасності подання звітності (акт № 103 та № 136 від 25.10.2010р.) за результатами яких встановлено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181, а саме: декларація з податку на прибуток за І півріччя по терміну подання 09.08.2010 року фактично подана підприємством 16.08.2010 року, а декларація по ПДВ за липень, серпень та вересень, по терміну подання 20.08.2010 року 20.09.2010 року, 20.10.2010 року, до податкового органу не подавалися.

За результатами перевірок прийнято податкові повідомлення-рішення від 25.10.2010 року № 0001341601/0, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 510 грн. (по податку на додану вартість) та № 0001361501/0 яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170 грн. (по податку на прибуток).

Зазначені податкові повідомлення-рішення в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалися та є узгодженими.

Разом з тим, у зв'язку із порушенням справи про банкрутство ТОВ «Ланнівський молочний комбінат» на податкові зобов'язання, що виникли та підлягали виконанню боржником після введення мораторію нараховано пеню по податку на прибуток у розмірі 286,69 грн. та по податку на додану вартість у розмірі 565,76 грн.

Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону № 2181-ІІІ (який діяв до 01 січня 2011 року) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків оскарження платником податків відповідного рішення.

Доказів оскарження в адміністративному чи судовому порядку зазначених рішень суду не надано, а тому суми податкових зобов'язань, визначені вказаними податковими повідомленнями -рішеннями, є узгодженими.

Відповідно до абзацу 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181-ІІІ у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Отже, узгоджена сума податкових зобов'язань у встановлені строки відповідачем не сплачена.

Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, узгоджена сума податкових зобов'язань є сумою податкового боргу.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

На виконання вимог статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковим органом сформовано та направлено на адресу відповідача першу податкову вимогу № 1/50 від 23.05.2009 року та другу податкову вимогу № 2/60 від 26.06.2009 року, які вручені відповідачу 27.05.2009 року та 29.06.2009 року відповідно.

Вказані вимоги відповідачем не виконані, податковий борг у загальному розмірі 5 868 542,22 грн. не сплачено, що підтверджується відомостями облікових карток платника.

На підставі пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-XІІ державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Аналогічна за змістом норма міститься і у підпункті 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України.

Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими, такими що підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ланнівський молочний комбінат" про стягнення боргу задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ланнівський молочний комбінат" (ідентифікаційний код 35146370) податкову заборгованість у розмірі 5 868 542,22 грн. (п'ять мільйонів вісімсот шістдесят вісім тисяч п'ятсот сорок дві гривні 22 копійки) та перерахувати кошти на наступні розрахункові рахунки:

- податок на додану вартість у розмірі 1 154 721,26 грн. -державний бюджет (МФО 34698453), рахунок 31114029700146;

- податок на прибуток у розмірі 2 225 481,19 грн. -державний бюджет (МФО 34698453), рахунок 31112009700146;

- податок з доходів найманих працівників у розмірі 7 829,62 грн. -місцевий бюджет Ланнівської с/ради, (МФО 34698453), рахунок 33216800700153;

- штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки у розмірі 134 331,08 грн. - державний бюджет (МФО 34698453), рахунок 31114104700146;

- пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення валютного законодавства -у розмірі 2 345 071 грн. 01 коп. -державний бюджет МФО 34698453, рахунок 31113105700146;

- комунальний податок у розмірі 1 011,02 грн., місцевий бюджет Ланнівської СР, (МФО 34698453) рахунок 33210828700153;

- збір за спеціальне водокористування у розмірі 57,80 грн. державний бюджет (МФО34698453), рахунок 31115017700146;

- збір за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 39,24 грн., місцевий бюджет Ланнівської СР, (МФО 34698453), рахунок 33117329700153.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 20 червня 2011 рок.

Суддя А.Б. Головко