Постанова від 14.06.2011 по справі 6732/10/1570

Справа № 2а-6732/10/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2011 року

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Колесниченко О.В.,

при секретарі Болотовій К. С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом заступника прокурора Суворовського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до приватного підприємства «Віртус»про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій в розмірі 1700 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора Суворовського району м. Одеси звернувся до Одеського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до приватного підприємства «Віртус»про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням приватним підприємством «Віртус»вимог Закону України “Про автомобільний транспорт” шляхом надання послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

У судовому засіданні представник прокуратури, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві, підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив їх задовольнити, та підтвердив, що станом на час проведення судового засідання сума заборгованості відповідачем не сплачена.

Представник позивача підтримав позовні вимоги заступника прокурора Суворовського району м. Одеси та просив суд задовольнити позовні вимоги.

Відповідач в процесі розгляду справи заперечував проти задоволення позовних вимог, просив суд відмовити у задоволені позову повністю.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представників сторін, суд встановив наступне.

Як було встановлено в процесі розгляду справи, 15.07.2009 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області під час перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт встановлено, що при наданні послуг з вантажних перевезень на автомобілі марки «Камаз-5320», держномер «ВН5220АМ», який належить відповідачу, було порушено вимоги Закону України “Про автомобільний транспорт” шляхом надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, передбачених законодавством України, а саме: відсутня ліцензійна картка.

На підставі акту перевірки від 15.07.2009 року №131655 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області було винесено постанову №084909 від 12.08.2009 року, якою до відповідача було застосовано фінансову санкцію у сумі 1700,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, копію постанови №131655 від 12.08.2009 року було направлено відповідачу рекомендованим листом із повідомленням, який був отриманий відповідачем 17.08.2009 р. (а.с. 16).

Так, згідно ст. 5 Закону України «Про автомодільний транспорт» основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

У відповідності до п.п. 2, 3, 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567 (далі по тексту Порядок), державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Згідно вимог статті 6 Закону та пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567, державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення перевірок.

Згідно п. 21 Порядку у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

Пунктами 25 - 27 Порядку передбачено, що справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання.

Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.

Як вбачається з матеріалів справи, про час та місце розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт відповідач був повідомлений рекомендованим листом із повідомленням.

У відповідності до ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:

для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Суд критично ставиться до твердження відповідача про те, що автомобіль, який був зупинений при перевірці 15.07.2009 року співробітниками позивача для перевірки, знаходився в оренді у ВКФ «Юна-Сервіс»у вигляді ТОВ, оскільки суду окрім копії подорожного листа № 394937 від 15.07.2009 року ніяких доказів про договірні правовідносини між вказаними сторонами надано не було. Також суд зазначає, що в акті перевірки вказано, що автомобіль належить відповідачу згідно договору оренди від 02.02.2009 року № 5, а в подорожньому листі наданому водієм перевіряючим відсутній штамп медичного працівника про проходження водієм передрейсового медичного огляду.

Акт перевірки підписаний водієм без зауважень.

Згідно ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У відповідності до п. 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Але в порушення вищенаведених вимог Закону України “Про автомобільний транспорт”, Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567, відповідачем зобов'язань по сплаті фінансової санкції виконано не було внаслідок чого за ним утворилась заборгованість перед Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті на суму 1 700 грн., яку відповідачем у добровільному порядку на час звернення до суду погашено не було.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області є територіальною одиницею центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту, який забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті згідно Закону України «Про автомобільний транспорт».

У відповідності з Положенням про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується. Основними завданнями Головавтотрансінспекції є участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом, а також здійснення відповідно до законодавства ліцензування та контролю у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом. Утримання Головавтотрансінспекції здійснюється за рахунок державного бюджету. Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи.

З огляду на викладене, приймаючи до уваги невиконання відповідачем зобов'язань перед Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті по сплаті фінансової санкції, порушення ним вимог Закону України “Про автомобільний транспорт”, Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567, заступник прокурора Суворовського району м. Одеси звернувся до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до приватного підприємства «Віртус»про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу “Підстави для звільнення від доказування”.

Даних щодо оплати зазначеної заборгованості на дату розгляду справи відповідачем до суду не надані.

На думку суду, наявність та розмір заборгованості відповідача перед Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті підтверджується обґрунтованим розрахунком суми заборгованості, доданим до позовної заяви. Доказів виконання зобов'язань перед позивачем ПП «ВІРТУС», з дотриманням приведених вище вимог ст.ст. 69 - 71 КАС України, під час розгляду даної справи до суду представлено не було.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. №1567, ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159 - 164, 167, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов заступника прокурора Суворовського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до приватного підприємства «Віртус»про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Віртус»/ 65005, м. Одеса, вул. Балківська, 143/ на користь держави / р/р 31117106700002, м. Одеса, банк: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, одержувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, код платежу: 21081100/ суму штрафних санкцій у розмірі 1700 грн. / тисячу сімсот грн./.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 14.06.2011 року.

Суддя О.В. Колесниченко

Стягнути з приватного підприємства «Віртус» / 65005, м. Одеса, вул. Балківська, 143/ на користь держави / р/р 31117106700002, м. Одеса, банк: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, одержувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, код платежу: 21081100/ суму штрафних санкцій у розмірі 1700 грн. / тисячу сімсот грн./.

14 червня 2011 року