Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
про залишення позовної заяви без розгляду
10 червня 2011 р. справа № 2а-4463/11/1470
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Продан Ю.І., ознайомившись з
позовомУправління Пенсійного фонду України в м. Первомайську Миколаївської області,
вул. Грушевського, 3, м. Первомайськ,
Миколаївська область, 55213
доВідділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївської області,
вул. Декабристів, 41/23, м. Миколаїв, 54020
провизнати дії протиправними та скасування вимоги
від 11.05.2011 р. № 16/7073,
9 червня 2011 року до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську Миколаївської області (далі - Управління) до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області про визнання дій щодо визнання вимоги від 11.05.2011 р. № 16/7073 протиправними та скасування цієї вимоги.
Розглянувши зазначену позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що зазначений позов підлягає залишенню без розгляду, виходячи з наступного.
Відповідно до приписів статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з частиною 1 статті 99 КАС, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, зокрема, спеціальні строки звернення до суду з таким позовом, передбачені статтею 181 КАС.
Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 181 КАС, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Статтею 103 КАС встановлені правила обчислення процесуального строку.
Так, згідно з частиною 1 статті 103 КАС, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
До Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом про визнання дій щодо прийняття Відділом державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області вимоги від 11.05.2011 р. № 16/7073 протиправними та скасування цієї вимоги, позивач звернувся лише 30 травня 2011 року (про що свідчить штемпель на поштовому конверті), тобто з пропуском строку, встановленого частиною 2 статті 181 КАС.
Одночасно позивачем подано клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку звернення до суду.
В обґрунтування поважності причини пропуску цього строку, Управління посилається на наступне.
18 травня 2011 року позивач звернувся до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області зі скаргою на дії Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області по виконанню виконавчого листа № 2-а-1829/2009 р., виданого цим судом 04.01.2011 р.
Первомайський міськрайонний суд ухвалою від 25 травня 2011 року зазначену скаргу повернув Управлінню, як не підсудну цьому суду.
Відповідно до частини 1 статті 102 КАС, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Оцінюючи причини, що зумовили несвоєчасне звернення із цією позовною заявою і на які, Управління посилається як на поважні, суд виходить з оцінки та аналізу всіх наведених у клопотанні доводів і обставин, а також із того чи мав позивач можливість своєчасно реалізувати своє право на звернення до суду.
Суд не вбачає підстав для поновлення строку для звернення з адміністративним позовом, оскільки вказані позивачем у клопотанні причини його пропуску не є поважними.
Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала (частина 1 статті 100 КАС).
За таких обставин, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись частиною 1 статті 100, частинами 5, 7, 8 статті 107, статтею 165 КАС України, суд -
1. У задоволенні клопотання про поновлення строку звернення до суду - відмовити.
2. Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську Миколаївської області до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області про визнання дій щодо визнання вимоги від 11.05.2011 р. № 16/7073 протиправними та скасування цієї вимоги залишити без розгляду.
3. Копію ухвали про залишення адміністративного позову без розгляду надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ю.І. Продан