14 червня 2011 р. № 2а-12418/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Мричко Н.І.
за участі секретаря судового засідання Якимець О.І.
представника позивача Юрченка Ю.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова до ОСОБА_2 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 92 967,00 грн., -
Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2, в якому просить стягнути з відповідача податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 216 840,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач є власником транспортних засобів. У відповідності до ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», фізичні особи податок з власників транспортних засобів сплачують перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічній огляд. За автомобілі: CITROEN JUMPY, VOLKSWAGEN TRANSPORTER4, FIAT SCUDO, PEUGEOY EXPERT, VOLKSWAGEN нараховано податок з власників транспортних засобів в сумі 216 840,00 грн., що підтверджується розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів при першій реєстрації транспортного засобу. Однак, відповідачем не дотримано вимог вищевказаної статті, в зв'язку з чим виникла заборгованість в сумі 216 840,00 грн., яка в добровільному порядку не сплачена, і саме цю суму позивач просить стягнути в судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги уточнила, просила стягнути з відповідача податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в розмірі 92 967,00 грн. Дані уточнення мотивувала тим, що у прохальній частині позовної заяви допущено описку, а саме: вказано суму 216 840,00 грн., замість 92 967,00 грн. З урахуванням уточнених позовних вимог, просить позов задовольнити та стягнути з відповідача податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 92 967,00 грн.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав в повному обсязі, пояснивши, що при першій реєстрації вищезазначених автомобілів податок з власників транспортних засобів та інших самохідних автомобілів ним буда сплачена. Таким чином, позовні вимоги є неправомірними та безпідставними, просить в позові відмовити.
Заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши обставини, на які сторони посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, є власником транспортних засобів марки: CITROEN JUMPY, номер кузова НОМЕР_1, 2001 року випуску, об'єм двигуна 1868 куб.см., VOLKSWAGEN TRANSPORTER4, номер кузова НОМЕР_2, 1998 року випуску, об'єм двигуна 1896 куб.см., FIAT SCUDO, номер кузова НОМЕР_3, 1998 року випуску, об'єм двигуна 1905 куб.см., PEUGEOY EXPERT, номер кузова НОМЕР_4, 1998 року випуску, об'єм двигуна 1905 куб.см., VOLKSWAGEN LT35, номер кузова НОМЕР_5, 2002 року випуску, об'єм двигуна 2461 куб.см., який відповідно до ст. 2 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11.12.1991 року № 1963-ХІІ, є об'єктами оподаткування.
Як вбачається з матеріалів справи вищезазначені транспортні засоби належать ОСОБА_2, не зняті з реєстрації в органах ДАІ, а отже, відповідач є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно листа начальника Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ при ГУМУСУ у Львівській області від 09.06.2010 р. №9/2074 вбачається, що відповідачем проведено першу реєстрацію в Україні вищезазначеного транспортного засобу, при цьому, квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів відповідачем не долучено, що також підтверджується листом філії «Західне регіональне управління»ПАТ КБ «ПриватБанк»від 04.11.2010 року №5949.
Відповідно до ст. 2 вказаного Закону, під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Як вбачається з припису норми п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Відповідно до ч. 4 цієї статті, обов'язок фізичної особи щодо сплати податків і зборів припиняється із сплатою податку і збору або його скасуванням, а також у разі смерті платника.
Згідно з п. 10 ч. 1 ст. 14 вищезазначеного Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів належить до загальнодержавних податків.
Податок з власників транспортних засобів, самохідних машин і механізмів, порядок його обчислення і сплати встановлюються Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».
У відповідності до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»вбачається, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до ст. 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Згідно з положенням ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. При цьому, фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.
Частина 1 ст. 7 вказаного Закону передбачає, що у разі приховування (заниження) об'єктів оподаткування з власників транспортних засобів стягуються сума несплаченого податку, а також пеня або штраф у порядку, передбаченому законом.
Як вбачається з Довідки ДПІ у Франківському районі м.Львова №26181/17-115 від 29.11.2010 р. кошти по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі: 18 680,00 грн. від 02.02.2010 р., 18 960,00 грн. від 04.03.2010 р., 19 050,00 грн. від 04.03.2010 р., 19 050,00 грн. від 22.02.2010 р. та 17 227,00 грн. від 05.08.2010 р. від ОСОБА_2, до місцевого бюджету не надходило.
Таким чином, сума податкового зобов'язання відповідача із сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 92 967,00 грн. у встановлені строки до бюджету не сплачена, тобто визнається сумою податкового боргу.
Посилання відповідача, щодо сплати вищезазначеного податку при першій реєстрації автомобілів, судом не беруться до уваги, оскільки такі не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду, відповідачем не представлено жодного доказу щодо сплати до бюджету вказаної суми податкового боргу.
Відповідно з розрахунком боргу ДПІ у Франківському районі м. Львова, вбачається, що сума податку, яка підлягає до сплати відповідачем становить 92 967,00 грн., однак така в добровільному порядку не сплачена, в зв'язку з чим, просить стягнути її в судовому порядку.
З огляду на вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги ДПІ у Франківському районі м. Львова є обґрунтованими, підтверджуються долученими до матеріалів справи та дослідженими у судовому засіданні доказами, а тому підлягають до задоволення
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.
Керуючись ст. ст. 7- 14, 18, 71, 94, 158, 160, 161, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь державного бюджету суму податкового боргу зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 92 967 (дев'яносто дві тисячі дев'ятсот шістдесят сім) грн. 00 коп.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 17 червня 2011 року.
Суддя Мричко Н.І.