79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
23 червня 2011 р.р. 2а-7049/11/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп'як Оксана Орестівна, розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали за позовом Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до Державний інспектор праці Територіальної державної інспекції праці у Львівській області Лєсна Любов Степанівна про визнання протиправними дій
20 червня 2011 року Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради звернулося до суду з адміністративним позовом до Державного інспектора праці територіальної державної інспекції праці у Львівській області Лєсної Любові Степанівни за участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання неправомірними дії щодо складання акту від 20.05.2011 року № 13-01-017/0844, припису від 20.05.2011 року № 13-01-017/0844 -0594 та протоколу про адміністративне правопорушення від 20.05.2011 року № 13-01-017/0658.
Щодо позовних вимог, про визнання неправомірними дії щодо складання акта від 20.05.2011 року № 13-01-017/0844, слід зазначити, що позивач просить визнати неправомірними дії державного інспектора праці Територіальної державної інспекції у Львівській області Лєсної Л.С., щодо складання акта перевірки від 20.05.2011 року № 13-01-017/0844 та скасувати такий акт.
Пунктом 1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Однак звертається увага на те, що акт, складений за результатами перевірки, не є рішенням суб'єкта владних повноважень, який б породжував певні правові наслідки, був спрямований на регулювання тих чи інших відносин і мав обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин; акт не є рішенням Територіальної державної інспекції праці у Львівській області, а є службовим документом, який стверджує факт проведення перевірки суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення .
А відтак, суд вважає, що у відкритті провадження у частині позовних вимог, про визнання неправомірними дії щодо складання акта від 20.05.2011 року № 13-01-017/0844 та скасування акта перевірки слід відмовити, так як відповідно до п.1 ч.2 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкриті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 109, 165 КАС України, суддя -
1. У відкритті провадження щодо позовних вимог, про визнання неправомірними дії щодо складання акта від 20.05.2011 року № 13-01-017/0844 та скасування акта перевірки ,- відмовити.
Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, у порядку та строки згідно ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна