Копія
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
21 червня 2011 р. Справа № 2a-1870/4146/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Павлічек В.О. , розглянувши матеріали адміністративного позову прокурора Середино-Будського району до 21-ої самостійної державної пожежної частини м. Середина-Буда про скасування постанови ,-
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся прокурор Середино-Будського району з адміністративним позовом до 21-ої самостійної державної пожежної частини м. Середина-Буда в якій просить суд скасувати постанову головного державного інспектора з пожежного нагляду Середино-Будського району майора служби цивільного захисту Махоня А.М. від 04.06.2010 № 45 про накладення адмінінстративного стягнення на ОСОБА_2 у вигляді штрафу у розмірі 34 грн. за вчинення останнім правопорушення, передбаченого ст. 188-8 КУпАП.
Дослідивши зміст позовної заяви та додані до неї документи, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження в даній адміністративній справі, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 КАС України, суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
З аналізу вказаних правових норм вбачається, що суб'єкт владних повноважень в адміністративному процесі має право на звернення до суду у порядку та у спосіб, які обмежені повноваженнями визначеними Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 21 Закон України "Про прокуратуру", протест на акт, що суперечить закону, приноситься прокурором, його заступником до органу, який його видав, або до вищестоящого органу.
У разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним.
Таким чином, у разі відхилення протесту на акт, прокурор, відповідно до закону, наділений повноваженнями на звернення до суду з позовом про визнання такого акту незаконним. Проте, повноважень на звернення до суду з іншими позовними вимогами, у разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду, прокурору чинним законодавством не надано.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що жодним законом не передбачено повноваження прокурора на звернення до суду з позовами про скасування постанови, у зв'язку з чим позовні вимоги прокурора Середино-Будського району про скасування постанови головного державного інспектора з пожежного нагляду Середино-Будського району майора служби цивільного захитсу Махоня А.М. від 04.06.2010 року № 45 про накладення адміністративного стягнення не належить до розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 107,109,186 КАС України, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом прокурора Середино-Будського району до 21-ої самостійної державної пожежної частини м. Середина-Буда про скасування постанови
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали .
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.О. Павлічек
З оригіналом згідно
Суддя В.О. Павлічек