Постанова від 15.06.2011 по справі 2а-8959/10/1870

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2011 р. Справа № 2а-8959/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гелети С.М.

за участю секретаря судового засідання - Кліщенко В.О.,

представника позивача - Мачула А.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області звернулось до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 29846 грн. 56 коп., застосованих рішенням №186622-1300-32 від 11.02.2010 року.

Свої вимоги мотивує тим, що уповноваженими особами Роменської міжрайонної державної податкової інспекції була проведена перевірка господарської одиниці - магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, в якому господарську діяльність здійснює суб'єкт господарювання - ФОП ОСОБА_2, за результатами якої складено акт №19/18/13/НОМЕР_1 від 25.01.2010 року.

Перевіркою встановлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання, чим порушено вимоги ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

На підставі акту перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у Сумській області було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №180622-1300-32 від 11 лютого 2010 року, яким до ФОП ОСОБА_2, застосовано штраф в розмірі 29846,56 грн.

Провадження у даній справі зупинялось до набрання законної сили рішенням по справі №2а-1870/432/11 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області про скасування рішення №180622-1300-32 від 11 лютого 2010 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.79) до суду подав письмовий відзив, в якому проти позовних вимог заперечує, зазначає, що відповідно до ст. 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" місцем торгівлі є місце реалізації товарів, в тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів - без обмеження площі, для алкогольних напоїв - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами або де є товарно-касові книги в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів. Відповідно до ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Поняття місця зберігання та місця торгівлі в розумінні Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" не є тотожними, оскільки до них ставляться різні вимоги. Відповідно до акта, складеного за результатами перевірки, алкогольні напої та тютюнові вироби знаходились за адресою: м. Ромни, бульв. Московський, 35/1, тобто за місцем, що внесено до ліцензій, отриманих відповідачем як місце здійснення торгівельної діяльності. Будь-яких доказів зберігання позивачем алкогольних напоїв та тютюнових виробів за іншим місцем позивачем не надано. Відповідач вважає, що при винесенні рішення про застосування фінансових санкцій позивач дійшов необґрунтованого висновку, тому в задоволенні позову просить відмовити.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається із матеріалів справи, посадовими особами Роменської МДПІ була проведена перевірка господарської одиниці - магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, в якому господарську діяльність здійснює суб'єкт господарювання ФОП ОСОБА_2

За наслідками перевірки було складено акт №19/18/13/НОМЕР_1 від 25.01.2010 року (а.с.6-9а) в якому встановлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання, чим порушено вимоги ч. 30 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року № 790 "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", згідно Інструкції про порядок застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженої наказом ДААК ДПА України від 08 липня 2003 року № 80 (з наступними змінами та доповненнями) на створену наказом керівника комісію регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Сумській області з розгляду справ про застосування фінансових санкцій покладено обов'язки щодо перевірки та аналізу матеріалів, у яких зафіксовано факт порушення законодавства, що регулює відносини в сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами; визначення ступеня порушення та обґрунтування розміру штрафів.

Як вбачається із матеріалів справи, акт перевірки складено з дотриманням вимог та за формою акту перевірки, передбачених "Методичними рекомендаціями щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій", затвердженими Наказом ДПА України від 12.08.08 р. № 534.

Відповідно до ч. 30 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Як вбачається із матеріалів справи, в ході перевірки було встановлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Згідно абз. 9 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів в Сумській області №180622-1300-32 від 11.02.2010 року застосовано до ФОП ОСОБА_2, штрафні санкції в розмірі 29846,56 грн. (а.с.17).

Відповідачем було оскаржено в судовому порядку до Сумського окружного адміністративного суду рішення Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області про застосування фінансових санкцій №180622-1300-32 від 11 лютого 2010 року.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2011 року по справі №2а-1870/432/11 позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 залишено без розгляду (а.с.80 ).

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 20 квітня 2011 року апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 залишено без задоволення, а ухвалу Сумського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2011 року залишено без змін (а.с.82-83).

Враховуючи те, що на момент розгляду справи сума штрафних санкцій в розмірі 29846,56 грн. залишається несплаченою, відповідачем не надано суду доказів скасування рішення №180622-1300-32 від 11 лютого 2010 року, суд вважає позовні вимоги правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2,і.к. НОМЕР_1) в доход бюджету (на рах.31111106700011, ОКПО 23635184, в ГУДК в Сумській області, МФО 837013, код бюджетної класифікації 21081100) 29846,56 грн. фінансових санкцій, застосованих рішенням від 11.02.2010р. №180622-1300/32.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня отримання постанови в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.М. Гелета

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Гелета

Повний текст постанови складено та підписано 20.06.2011 року