Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
про повернення позовної заяви
13.05.2011№ 2а-3800/11/1470
Cуддя Устинов І.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом Департаменту праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Миколаївської міської ради,
до ОСОБА_1,
про стягнення надмірно виплаченої допомоги в сумі 123,33 грн.
Департамент праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Миколаївської міської ради звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 з вимогою про стягнення переплати на суму 123,33 грн.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України, адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам, віднесені до компетенції місцевих загальних судів як адміністративних судів.
Частина 2 статті 18 КАС України передбачає, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа.
Департамент праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Миколаївської міської ради, що є позивачем за даним позовом, відповідно до ст.54 Закону України “Про місцеве самоврядування” від 21.05.1997р. №280/97-ВР є підрозділом Миколаївської міської ради.
Департамент праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Миколаївської міської ради, відповідно до ст.5 Закону України “Про місцеве самоврядування ” належить до системи органів місцевого самоврядування.
Крім того, відповідно до вимог пункту 3 частини 1 статті 18 КАС України, усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг є підсудними місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Виходячи з вищезазначеного, дану справу слід розглядати в порядку адміністративного судочинства, але не в окружному адміністративному суді.
Згідно з п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи предметну підсудність адміністративних справ, позивач не позбавлений права звернутись з цим же позовом до місцевого загального суду як адміністративного, у відповідності до п.1 ч.1 ст.18 КАС України.
Враховуючи викладене, керуючись п.6 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Повернути позовну заяву позивачу.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Відповідно до п.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановлено цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Згідно пункту 3 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя І. А. Устинов