Справа № 2а-1297/11
«12» травня 2011 р. м. Кам'янка-Дніпровська
Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області у складі:
Головуючого судді Петрова В.В.
при секретарі Крук О.В
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області про перерахунок пенсії,
21 березня 2011 р. позивач звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому зазначає, що вона 11 січня 2010 р. подала до УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі заяву про перерахунок пенсії за віком відповідно до ч. 4 ст. 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»з урахуванням страхового стажу, заробітної плати після призначення пенсії, а також середньої заробітної плати в Україні (визначений Фондом за даними персоніфікованого обліку) за 2009 рік. Позивач зазначає, що пенсію їй перерахували, однак використовували показник середньої заробітної плати за 2007 рік в сумі 1197,91 грн. Вона вважає, що це є порушенням ст. 42 ч. 4 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», де зазначено, що пенсію перераховують із застосуванням показника середньої заробітної плати за рік, що передує перерахунку пенсії, тобто за 2009 рік. Відповідач використав показник середньої зарплати за 2007 рік, посилаючись на спільний лист Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного Фонду України від 11.03.2009 р. за № 20/0/18-19/039, що суперечить змісту самої постанови КМУ від 28.05.2008 р. № 530, а абз. 1 пп. 3 п. 11 якої зазначено, що за бажанням пенсіонера перерахунок проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка, відповідно до закону, враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. Позивач вважає, що необхідно застосовувати показник середньої заробітної плати за 2009 рік -1650,43 грн. Вважає, що застосування показника за 2007 рік є не тільки незаконним, а й нелогічним, тому ще пенсію необхідно перерахувати за період 2008-2010 роки, і якщо застосувати показник за 2007 рік, це вже буде не осучаснення заробітку працівника, а його штучне заниження.
Позивач просить:
1. Визнати неправомірними дії відповідача,
2. Зобов'язати відповідача провести їй перерахунок пенсії, починаючи з 11.01.2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, та яка, відповідно до закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії за 2009 рік -1650,43 грн.,
До судового засідання сторони не з'явились, позивач просить справу розглядати за її відсутності, позовні вимоги підтримує, про що надала суду заяву (а.с. 12, 22). Відповідач також до суду не з'явився, просив справу розглядати за його відсутності (а.с. 16), надав суду заперечення на позов, в яких зазначив, що положення щодо застосування середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії міститься у ч. 2 ст. 40 Закону, на яку ст. 42 не посилається. Зазначають, що вищезгаданий показник застосовується при призначенні, а не при перерахунку пенсії, що є не тотожними поняттями. Також у запереченнях зазначають, що коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1,35 до перерахунку -0,50513, коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1,35 після перерахунку -0,53213, коефіцієнт заробітної плати для обчислення пенсії -1,60536. У разі проведення перерахунку по стажу і заробітку, коефіцієнт зарплати для обчислення пенсії зменшується та буде становити 1,53793. За Конституцією не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Враховуючи це, Управлінням позивачу проведено перерахунок по стажу, в результаті якого пенсійна виплата збільшилась. Вимоги позивача щодо застосування показника середньої зарплати працівників, зайнятих у галузях економіки України, є безпідставними, тому що перерахунок по стажу і заробітку йому не проводився.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку:
Згідно до ч. 1 ст. 15 Закон України "Про звернення громадян" від 02.10.1996 р. за № 393/96-ВР органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань). Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки. Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
При наданні відповіді ОСОБА_1 по її заяві було порушено ст. 18 зазначеного закону, яка встановлює права громадянина при розгляді заяви чи скарги. Так, громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право:
- особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви;
- знайомитися з матеріалами перевірки;
- подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу;
- бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;
- користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку;
- одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;
- висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги,
- вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.
Стаття 19 цього закону встановлює, що органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані:
- об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги;
- у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову;
- на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу;
- відміняти або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням;
- забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень;
- письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення;
- вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об'єднання громадян за місцем проживання громадянина;
- у разі визнання заяви чи скарги необґрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення;
- не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам;
- особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.
У разі необхідності та за наявності можливостей розгляд звернень громадян покладається на посадову особу чи підрозділ службового апарату, спеціально уповноважені здійснювати цю роботу, в межах бюджетних асигнувань. Це положення не відміняє вимоги частини дев'ятої цієї статті.
Як видно з матеріалів справи, свою відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1. відповідач Управління Пенсійного Фонду України в Кам'янсько-Дніпровському районі виклав у формі листа від 18.02.2011 р. за вих. № 430/С-2, чим було порушено процедуру розгляду скарг про перерахунок пенсій.
Так, п. 1 порядку розгляду скарг на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 12 жовтня 2007 р. N 18-6 встановлює, що цей порядок визначає процедуру подання та розгляду скарг на рішення про призначення, перерахунок, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший, виплаті пенсій (далі - рішення), прийняті головними управліннями Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управліннями Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи, що призначають пенсії).
Пункт 4 зазначеного Порядку зазначає, що скарга на рішення управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах подається відповідно до головних управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні органи Пенсійного фонду України), на рішення регіональних органів Пенсійного фонду України - до Пенсійного фонду України та супроводжується документами, що свідчать про прийняття неправильних рішень.
Кам'янсько-Дніпровським УПФУ не було прийнято рішення про відмову у проведенні перерахунку пенсії з використанням показника заробітної плати працівників, зайнятих у галузі економіки України за 2009 рік, як просила ОСОБА_1, про що вони також зазначили і у додаткових запереченнях (а.с. 16), а було зазначено в роз'яснювальному листі, що при перерахунку було використано показник за 2007 рік з посиланням на спільний лист Міністерства праці та соціальної політики та Пенсійного Фонду України від 11.03.2009 р. за № 20/0/18-19/039. Крім того, у листі немає посилань на Порядок визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" враховується для обчислення пенсії, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 1 лютого 2008 р. Крім того, ОСОБА_1 додатково зверталась до УПФУ із заявою 07.02.2011 р., копія заяви є в матеріалах справи (а.с. 7)
Частиною 4 та 5 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. за № 1058-IV встановлено, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки:
- у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;
- у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Порядком розгляду скарг на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 12 жовтня 2007 р. N 18-6, передбачено, що скаргу громадянин може подати до органу Пенсійного фонду України вищого рівня протягом одного року з моменту прийняття рішення, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення заявника з прийнятим рішенням, може одночасно звернутися й до суду.
Пункт 7 цього ж Порядку регламентує, що у разі, якщо орган Пенсійного фонду України надсилає заявнику рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий заявник має право звернутися з повторною скаргою до органу Пенсійного фонду України вищого рівня протягом строку, зазначеного у пункті 4 цього Порядку.
Абзац 1 пункту 9 встановлює, що орган Пенсійного фонду України зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його у термін не більше одного місяця від дня надходження скарги на адресу заявника поштою або надати йому під розписку.
Пункт 12 Порядку зазначає, що рішення оформляється на бланку органу Пенсійного фонду України, який розглядав скаргу.
У рішенні зазначаються: повне прізвище та ініціали заявника; відомості про предмет оскарження, якого стосується скарга; дата прийняття скарги до розгляду, перелік документів, які були взяті до уваги при розгляді скарги, дата і номер оскаржуваного рішення, стисле викладення вимог і клопотання заявника, результати дослідження матеріалів скарги та докази, на яких ґрунтуються висновки посадової особи органу Пенсійного фонду України, яка розглядала скаргу, посилання на конкретні статті та пункти законів України та інших нормативно-правових актів, якими обґрунтовано відповідь на скаргу та висновок про задоволення чи часткове задоволення скарги або про відмову в задоволенні вимог чи клопотання заявника, викладених у скарзі.
У разі повного або часткового задоволення скарги до рішення даються розпорядження органу Пенсійного фонду України, рішення якого скасовано повністю або в певній частині, про вчинення відповідних дій.
У своїх запереченнях на позов та в обґрунтування правильності проведених дій УПФУ Кам'янсько-Дніпровського району посилається на спільний лист Міністерства праці та соціальної політики та Пенсійного Фонду України від 11.03.2009 р. за № 20/0/18-09/039, № 4096/02-01, в якому обумовлено наступне: «на численні звернення щодо застосування показників заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески при призначенні пенсій та їх перерахунку у 2009 році з урахуванням стажу та заробітку, набутого після призначення пенсії, повідомляємо. При призначенні пенсій у 2009 році застосовується показник заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2008 рік (1573,99 грн.), як це визначено підпунктом другим пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 N 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян"».
Частиною четвертою статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (зі змінами, внесеними Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України") було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначався згідно статті 40 Закону.
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. зміни, що були внесені до статей 40, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані неконституційними, а рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередній редакції не приймалось.
У зв'язку з цим, перерахунки пенсій проводились відповідно до підпункту третього пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 N 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".
Як зазначено в цьому листі, до законодавчого врегулювання питання визначення показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, перерахунки пенсій у 2009 році відповідно до підпункту третього пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 N 530 проводяться із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91 грн.)».
Частина 2 ст. 42 закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. за № 1058-IV встановлює, що крім індексації пенсії, передбаченої частиною першою цієї статті, у разі якщо величина середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні за даними спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі статистики за минулий рік зросла, то з 1 березня поточного року розмір пенсії підвищується на коефіцієнт, який відповідає не менше ніж 20 відсоткам темпів зростання середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні порівняно з попереднім роком, за винятком випадків, коли підвищення пенсійних виплат за минулий рік перевищило цей коефіцієнт. Якщо коефіцієнт підвищення пенсійних виплат у минулому році був менший ніж зазначений у цій частині, то збільшення пенсій здійснюється з урахуванням попереднього підвищення.
Розмір та порядок такого підвищення пенсії визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України.
Частина 4 ст. 42 цього закону регламентує, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.
У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, продовжуючи працювати, набув стажу, достатнього для призначення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, то за заявою пенсіонера провадиться відповідний перерахунок пенсії, незалежно від того, скільки часу минуло після призначення пенсії при неповному стажі, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї частини, здійснюється не раніше дня, наступного за днем, по який обчислено страховий стаж при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії.
Суд вважає, що посилання відповідача на те, що рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. зміни, що були внесені до статей 40, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані неконституційними, а рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередній редакції не приймалось, є недоречним, оскільки в п.п. 5, 6, 7 рішення Конституційного Суду України у справі за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень статті 65 розділу I, пунктів 61, 62, 63, 66 розділу II, пункту 3 розділу III Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" і 101 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 67 розділу I, пунктів 1 - 4, 6 - 22, 24 - 100 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України) від 22 травня 2008 року за № 10-рп/2008, справа N 1-28/2008, зазначається, що положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", визнаних неконституційними. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене. Тобто рішення закону, що вносив зміни до деяких законодавчих актів, втрачають силу з дня ухвалення Конституційним судом рішення, тобто з 22.05.2008 р.
Згідно до ч. 2 ст. 11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню в частині визнання неправомірними дій відповідача щодо порядку розгляду заяви позивача про здійснення перерахунку пенсії згідно до вимог ч. 2 ст. 42 закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»та вважає, що відповідача необхідно зобов'язати здійснити розгляд заяви ОСОБА_1 згідно до порядку, встановленого законом із винесенням відповідного рішення по поданій заяві про задоволення чи відмову; зокрема розпорядження про перерахунок пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати за 2009 рік чи про відмову у проведенні перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2009 рік.
Позовні вимоги задоволено частково із застосуванням ч. 2 ст. 11 КАС України, тому судовий збір, згідно до ч. 3 ст. 94 КАС України, відноситься на рахунок позивача.
Керуючись ст. ст. 6-12, 94 ч. 3, 159-163 КАС України, ст. 40, ч. 4 ст. 42, ч.ч. 4 та 5 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. за № 1058-IV, ст. ст. 15 ч 1, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян»від 02.10.1996 р. за № 393/96-ВР, пунктами 1, 4, 7, 9 абз. 1, 12 Порядку розгляду скарг на рішення органів Пенсійного Фонду України щодо пенсійного забезпечення, затвердженого постановою правління ПФУ від 12.10.2007 р. за № 18-6, спільним листом Міністерства праці та соціальної політики та Пенсійного Фонду України від 11.03.2009 р. за № 20/0/18-09/039, № 4096/02-01, абз. 2 п. 11, пп. 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 N 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р., суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області про перерахунок пенсії, - задовольнити частково.
Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області щодо порядку розгляду заяви ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, від 11 січня 2010 року про здійснення перерахунку пенсії згідно до вимог ч. 2 ст. 42, ч. 4 та 5 ст. 45 закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області здійснити розгляд заяви ОСОБА_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, згідно до порядку, встановленого законом , із винесенням відповідного рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку пенсії за заявою ОСОБА_1 від 11 січня 2010 року.
Апеляційну скаргу на постанову суду може бути подано до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а сторонами, які брали участь у справі та не були присутніми в судовому засіданні, - протягом того ж строку з дня отримання копії постанови.
Суддя Петров В.В