Ухвала від 30.05.2011 по справі 2-а-832/11

Справа № 2-а-832/11

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.05.2011 Енергодарський міський суд Запорізької області у складі головуючого судді Дзямко О.П., при секретарі Костюченко О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Енергодар заяву ОСОБА_1 про роз'яснення постанови суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в м. Енергодар Запорізької області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень проведення перерахунку надбавки «Дітям війни», -

ВСТАНОВИВ:

26.05. 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про роз'яснення постанови Енергодарського міського суду від 09.02.2011р. у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в м. Енергодар Запорізької області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень проведення перерахунку надбавки «Дітям війни».

Заяву обгрунтовує тим, що в резолютивній частині постанови не зазначено кінцевого терміну нарахування та виплати підвищення до пенсії. Працівники УПФУ в м. Енергодар повідомили йому про виплату зазначеної надбавки лише за шість місяців до набрання постановою законної сили, тобто з 24.07.2010р. по 22.02.2011р.

Сторони у судове засідання не зявились, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Відповідно до ч.3 ст.170 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові заяви про роз'яснення

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення заяви, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Судом встановлено, що 09.02.2011 року постановою Енергодарського міського суду Запорізької області були частково задоволені вимоги ОСОБА_1, визнано противоправною бездіяльність Управління пенсійного Фонду України в м. Енергодар щодо нездійснення перерахунку та невиплаті ОСОБА_1 щомісячної державної соціальної допомоги відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та зобов'язано Управління пенсійного фонду України в м. Енергодар здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 надбавки, передбаченої статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" на 30% мінімального розміру пенсії за віком починаючи з 24.07.2010 року.

Відповідно до ч.3 ст.46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних допоміг, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Законом України «Про соціальний захист дітей війни»реалізовано конституційне право на соціальний захист громадян, які мають статус «дитини війни», серед яких їм надано право на отримання 30% доплати до пенсії.

Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону.

Зазначені вище норми закріплюють право на пенсію та її перерахунок особам, які належать до соціальної категорії «діти війни», проте, жодною з цих норм не передбачено визначення певного часу, яким обмежується здійснення таких виплат.

Крім цього, обмеження строку нарахування та виплати пенсії позивача будь-якою датою, є порушенням прав позивача на соціальний захист в частині своєчасного та повного отримання сум підвищення до пенсії, передбаченого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Керуючись ст. 170 КАС України,

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 про роз'яснення постанови суду від 09.02.2010р.-задовольнити.

Роз'яснити, що абзац другий резолютивної частини постанови Енергодарського міського суду Запорізької області від 09.02.2011р. у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в м. Енергодар Запорізької області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень проведення перерахунку надбавки «Дітям війни» слід розуміти так: зобов'язати Управління пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, надбавку до пенсії згідно ст.. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" з 24.07.2010 року, та забезпечити їх виплату в подальшому до внесення відповідних змін до законодавства.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через Енергодарський міський суд Запорізької області протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя

Попередній документ
16430017
Наступний документ
16430020
Інформація про рішення:
№ рішення: 16430019
№ справи: 2-а-832/11
Дата рішення: 30.05.2011
Дата публікації: 01.07.2011
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Енергодарський міський суд Запорізької області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Направлено до апеляційного суду (01.07.2011)
Дата надходження: 02.03.2011
Предмет позову: зобовязання управлыння пенсійного фонду провести перерахунок розміру пенсії
Учасники справи:
головуючий суддя:
АНТОНЮК ОЛЕКСАНДР АНДРІЙОВИЧ
БАСЬКОВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
БІРУК ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
БОНДАРЕНКО ГАЛИНА ЮРІЇВНА
БУРАН ВАЛЕРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
ВДОВІЧЕНКО МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
ЗАДОРОЖНІЙ ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
ЗАРІЧАНСЬКИЙ ВІТАЛІЙ ГРИГОРОВИЧ
ЗІНЧЕНКО МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ
КАЩУК АНДРІЙ СТЕПАНОВИЧ
КУЧЕР ІГОР БОГДАНОВИЧ
МАКСИМОВИЧ ГАЛИНА ВАСИЛІВНА
МАШКІНА ВІРА ВАЛЕНТИНІВНА
МЕЛЬНИК ІВАН ІВАНОВИЧ
ПОГОРЄЛОВ ІГОР ВІКТОРОВИЧ
ПОДОРОГА ЛЕОНІД ВІКТОРОВИЧ
СЕМКО ГАЛИНА ВІКТОРІВНА
СКРИЦЬКИЙ ЛЕОНІД ПЕТРОВИЧ
СТАРОВЕЦЬКА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
СТРЄЛЬНІКОВ ДМИТРО ВАСИЛЬОВИЧ
ФЕЙІР ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ХОМИНЕЦЬ МАРІЯ МИКОЛАЇВНА
ЧОРНИЙ СЕРГІЙ БРОНІСЛАВОВИЧ
ЯНЧУК СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
суддя-доповідач:
АНТОНЮК ОЛЕКСАНДР АНДРІЙОВИЧ
БАСЬКОВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
БІРУК ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
БОНДАРЕНКО ГАЛИНА ЮРІЇВНА
БУРАН ВАЛЕРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
ВДОВІЧЕНКО МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
ЗАДОРОЖНІЙ ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
ЗАРІЧАНСЬКИЙ ВІТАЛІЙ ГРИГОРОВИЧ
ЗІНЧЕНКО МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ
КАЩУК АНДРІЙ СТЕПАНОВИЧ
КУЧЕР ІГОР БОГДАНОВИЧ
МАКСИМОВИЧ ГАЛИНА ВАСИЛІВНА
МАШКІНА ВІРА ВАЛЕНТИНІВНА
МЕЛЬНИК ІВАН ІВАНОВИЧ
ПОГОРЄЛОВ ІГОР ВІКТОРОВИЧ
ПОДОРОГА ЛЕОНІД ВІКТОРОВИЧ
СЕМКО ГАЛИНА ВІКТОРІВНА
СКРИЦЬКИЙ ЛЕОНІД ПЕТРОВИЧ
СТАРОВЕЦЬКА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
СТРЄЛЬНІКОВ ДМИТРО ВАСИЛЬОВИЧ
ФЕЙІР ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ЧОРНИЙ СЕРГІЙ БРОНІСЛАВОВИЧ
ЯНЧУК СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
відповідач:
Пенсійний Фонд України в Зборівському районі
Рець Володимир Васильович
УДАІ УМВС України в Миколаївської області
Управління ДАІ УМВС України в Одеській області в особі Білгород-Днестровського взводу дорожньої патрульної служби
Управління Пенсійного Фонду
Управління пенсійного фонду у Біляївському районі Одеської області
Управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі Кіровоградської області
Управління пенсійного фонду в Тлумацькому районі
Управління пенсійного фонду в Галицькому районі
Управління Пенсійного Фонду в Катеринопільському р-ні
Управління Пенсійного фонду у Сквирському районі Київської області
Управління Пенсійного фонду України
Управління Пенсійного фонду України в Крижопільському районі Вінницької області
Управління Пенсійного фонду України в Радивилівському районі
Управління Пенсійного фонду України в Старосинявському районі
Управління Пенсійного фонду України у Погребищенському районі Вінницької області
Управління Пенсійного фонду України у Волочиському районі
Управління ПФУ в Іванівському районі
УПФ в Баштанському районі
УПФУ
УПФУ в Берегівському р-ні Закарпатської обл.
УПФУ в Городищенському районі
УПФУ в Тисм. р-ні
УПФУ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська
позивач:
Авдєєнко Василь Іванович
Беренда Іван Максимович
Бірюк Олександр Васильович
Дудич Нелля Михайлівна
Костецька Тетяна Євдокимівна
Кочмар Володимир Миколайович
Липчук О.П.
Мазур Раїса Андріївна
МУСІЄНКО НІНА ПЕТРІВНА
Непомняща Ніна Костянтинівна
Омельчук Володимир Степанович
Панасюк Антоніна Іванівна
Петручок Броніслава Юзефівна
Пірус Наталія Миколаївна
Поврозник Роман Васильович
Радванська Галина Петрівна
Рудюк Євілія Іванівна
Сімак Анатолій Миколайович
Скачко Зінаїда Андріївна
Слободинська Любов Олександрівна
Соловей Надія Романівна
Туз Ганна Пилипівна
Хижняка Юрія Дмитровича
Храбан Григорій Федорович