Постанова від 26.04.2011 по справі 2а-1641/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

26 квітня 2011 року № 2а-1641/10/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., при секретарі Крушеніцькому В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомЗаступника прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»

до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Політех»

простягнення 3400,00 грн.,

за участю представників сторін:

від прокурора: Громадська Л. О.

від позивачів: Маркушев Я. С., Кучук І. О.

від відповідача: не з'явився

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 26 квітня 2011 pоку проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Політех» (далі -ОСББ «Політех») про стягнення штрафу в розмірі 3400,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор та позивачі зазначили, що відповідач порушив Правила користування електричною енергією. Порушення були встановлені Державною інспекцією з енергетичного нагляду споживання електричної та теплової енергії в м. Києві, яка діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в ході перевірки енергогосподарства ОСББ «Політех» і підтверджені Актом №8/10-11-1205 від 14.09.2009 року. Оскільки відповідач не виконав вимоги припису №8/10-11-640 від 14.09.2009 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду споживання електричної та теплової енергії в м. Києві винесено постанову №137 від 17.11.2009 року про накладення штрафу в розмірі 3400,00 грн. за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання. Проте, відповідач зазначену суму штрафу не сплатив.

Міністерство палива та енергетики України через канцелярію суду подало клопотання від 26.04.2010 року №17/703, в якому позовні вимоги підтримало повністю та просило суд слухати справу за відсутності їхнього представника.

Відповідач проти задоволення позову заперечив зазначивши, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві при проведенні перевірок та винесенні постанови про накладання штрафу діяла з порушенням приписів Закону України «Про енергетику», Інструкції з організації проведення обстежень електричних, тепловикористовуючих установок, теплових мереж та оформлення їх результатів, Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику.

Голова правління ОСББ «Політех» Кальний К. Є. надіслав клопотання від 14.04.2011 року, в якому просив суд слухати справу за відсутності представника.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, оцінивши їх в сукупності, заслухавши пояснення прокурора, представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, судом встановлено наступне.

ОСББ «Політех»зареєстроване Солом'янською районною у місті Києві державною адміністрацією 30.03.2005 року.

Відповідно до договору про постачання електричної енергії від 28.12.2005 року №40375 Акціонерна енергопостачальна компанія «Київенерго»є постачальником електричної енергії ОСББ «Політех».

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві, яка діє у складі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» 14.09.2009 року на вимогу заступника прокурора Солом'янського району міста Києва від 07.09.2009 року №2597-09 проведено обстеження ОСББ «Політех»щодо правомірності припинення останнім електропостачання квартири ОСОБА_5, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, за результатами якої складено Акт від 14.09.2009 року № 8/10-11-1205 (далі -Акт від 14.09.2009 року), в якому зафіксовано порушення пункту 7.5 «Правил користування електричною енергією» щодо неправомірного припинення електропостачання квартири №125 в житловому будинку по вул. Борщагівській, 145 представниками ОСББ «Політех».

На підставі Акту від 14.09.2009 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві винесено припис від 14.09.2009 року №8/10-11-640 про усунення порушень шляхом відновлення енергопостачання квартири № 125 в житловому будинку по вул. Борщагівська 145.

Вказаним приписом ОСББ «Політех»зобов'язано повідомити Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві про виконання вимог, зазначених у приписі, до 21 вересня 2009 року. Як вбачається з наявної в матеріалах справи копії повідомлення про вручення поштового відправлення №7486602, припис надіслано відповідачу 17.09.2009 року на адресу ОСББ «Політех», зазначену в договорі про постачання електричної енергії від 28.12.2005 року № 40375.

12.10.2009 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві за результатами проведеної перевірки виконання вимог припису від 14.09.2009 року №8/10-11-640 складено Акт перевірки (протокол) №8/10-11-139А/П, яким встановлено не виконання вимог вказаного припису, що є порушенням статей 26, 27 Закону України «Про електроенергетику».

Постановою суду в адміністративній справі №2а-6459/10/2670 від 25.10.2010 року, яка набрала законної сили встановлено, що Листом від 14.10.2009 року № 2597-09 прокуратура Солом'янського району м. Києва звернулась до начальника Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві з проханням вжити заходи, передбачені статтею 27 Закону України «Про електроенергетику» за невиконання вимог припису від 14.09.2009 року №8/10-11-640. Як вбачається з наявної в матеріалах справи копії повідомлення про вручення поштового відправлення №7489520, зазначений Акт перевірки (протокол) надіслано 16.10.2009 року на адресу відповідача, що зазначена в договорі про постачання електричної енергії від 28.12.2005 року № 40375.

Оскільки відповідачем не виконано вимоги припису від 14.09.2009 року №8/10-11-640, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві винесено постанову від 17.11.2009 року №137 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання та зобов'язано протягом 30 днів з дня прийняття постанови сплатити до Державного бюджету України штраф в розмірі 3400,00 грн. Як вбачається з наявної в матеріалах справи копії повідомлення про вручення поштового відправлення №7487854, постанову про накладення штрафу надіслано відповідачу на адресу, зазначену в Єдиному державному реєстрі фізичних та юридичних осіб підприємців та отримано уповноваженим ОСББ «Політех»25.11.2009 року.

Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про прокуратуру»від 05.11.1991 року №1789-ХІІ вимоги прокурора, які відповідають чинному законодавству, є обов'язковими для всіх органів, підприємств, установ, організацій, посадових осіб та громадян і виконуються невідкладно або у передбачені законом чи визначені прокурором строки.

Перевірка виконання законів, згідно з частиною 2 статті 19 Закону України «Про прокуратуру»від 05.11.1991 року №1789-ХІІ проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування, а за наявності приводів - також з власної ініціативи прокурора. Прокуратура не підміняє органи відомчого управління та контролю і не втручається у господарську діяльність, якщо така діяльність не суперечить чинному законодавству.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 20 Закону України «Про прокуратуру»від 05.11.1991 року №1789-ХІІ при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право вимагати від керівників та колегіальних органів проведення перевірок, ревізій діяльності підпорядкованих і підконтрольних підприємств, установ, організацій та інших структур незалежно від форм власності, а також виділення спеціалістів для проведення перевірок, відомчих і позавідомчих експертиз.

Згідно абзацу 1 пункту 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929 (далі - Положення) державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Пунктом 3 Положення визначено, що метою державного енергетичного нагляду (контролю) є сприяння забезпечення сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.

Відповідно до частини 5 статті 9 Закону України «Про електроенергетику»від 16.10.1997 року № 575/97-ВР (далі - Закон України від 16.07.1997 року № 575/97-ВР) державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики; отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; надсилати власникам об'єктів споживача подання про невідповідність займаній посаді працівника електротехнічного профілю, який своєчасно не пройшов перевірку знань з електробезпеки та експлуатації струмоприймачів; вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Інструкція з організації проведення обстежень електричних, тепловикористовуючих установок, теплових мереж та оформлення їх результатів, затверджена наказом Міністерства палива та енергетики України від 24.12.2004 року №817 (далі -Інструкція) визначає процедуру здійснення заходів державного енергетичного нагляду (обстеження, перевірки, огляди, інспектування тощо) щодо контролю технічного стану та організації експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок та мереж, а також дотримання режимів виробництва, постачання і споживання електричної та теплової енергії.

Відповідно до абзацу 13 пункту 2.2 розділу 2 Інструкції позаплановий захід - це вид здійснення державного енергетичного нагляду, необхідність проведення якого визначається законодавством України.

Підпунктом 3.4.1 пункту 3.4 розділу 3 Інструкції встановлено, що позапланові заходи поділяються на перевірки, огляди, інспектування тощо та здійснюються у разі виявлення недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктами господарювання, у тому числі з питань дотримання суб'єктами господарювання режимів споживання електричної та теплової енергії, а також стану обліку енергії, зокрема, щодо розгляду звернень споживачів.

Відповідно до підпункту 3.4.2 пункту 3.4 розділу 3 Інструкції позапланові заходи також здійснюються з метою перевірки виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду.

Позапланові заходи з державного енергетичного нагляду відповідно до пункту 4.3 розділу 4 Інструкції, як правило, проводяться шляхом перевірки, інспектування, огляду та згідно з підпунктом 4.3.1 пункту 4.3 розділу 4 Інструкції позапланові заходи з державного енергетичного нагляду проводяться відповідно до підпунктів 4.2.1, 4.2.3 пункту 4.2 розділу 4 цієї Інструкції.

Постановою суду в адміністративній справі №2а-6459/10/2670 від 25.10.2010 року, яка набрала законної сили встановлено, що на підставі наказу Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві від 10.09.2009 року №1870 про організацію виконання заходу з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах ОСББ «Політех»старшому державному інспектору з енергетичного нагляду Ратушняку О.Л. видано направлення на проведення заходу від 10.09.2009 року №2/10-11-1268.

Як вбачається з Акту перевірки від 14.09.2009 року №8/10-11-1205 та встановлено судом, перевірка ОСББ «Політех»проводилась у присутності представника відповідача Язвінського А.М. та електромонтера Енергозбуту «Київенерго»Мусько О.А., які в подальшому відмовились від підпису зазначеного акту перевірки.

За результатами здійснення планового або позапланового заходу (обстеження, перевірки, огляду або інспектування) згідно з пунктом 5.1 розділу 5 Інструкції (в редакції, чинній на момент проведення перевірки) державний інспектор складає Акт.

Згідно з пунктом 5.7 розділу 5 Інструкції зауваження суб'єкта господарювання протягом п'яти робочих днів розглядаються керівником структурного підрозділу Держенергонагляду, який видав направлення на проведення заходу (обстеження, перевірки, огляду, інспектування) суб'єкта господарювання. При цьому приймається рішення - затвердити висновки інспектора або погодитися із зауваженнями суб'єкта господарювання. Письмове рішення Держенергонагляду щодо зауважень до змісту Акта є його додатком. Воно направляється суб'єкту господарювання рекомендованим листом з описом вкладень або вручається керівнику (уповноваженій особі) суб'єкта господарювання під розписку.

Суд звертає увагу, що жодних зауважень щодо змісту винесеного Акту перевірки відповідачем або його уповноваженими представниками не надано.

Пунктом 6.1 розділу 6 Інструкції встановлено, що на підставі Акта, оформленого за результатами проведеного заходу, видається відповідний розпорядчий документ.

Розпорядчими документами Держенергонагляду, відповідно до пункту 6.2 розділу 6 Інструкції є припис, розпорядження, подання про невідповідність займаній посаді працівників електротехнічного або теплотехнічного профілю тощо.

Контроль за виконанням приписів, розпоряджень та подань є одним з основних обов'язків інспектора Держенергонагляду. Перевірка виконання приписів, розпоряджень та подань є позаплановим заходом і здійснюється інспектором (інспекторами), якому (яким) це доручено.

Згідно з пунктом 10.3 розділу 10 Інструкції перевірка виконання вимог приписів, розпоряджень та подань безпосередньо в суб'єкта господарювання повинна проводитись, як правило, не пізніше двох календарних місяців після закінчення встановленого терміну виконання найбільш тривалого заходу. При цьому перевірка виконання здійснюється інспектором шляхом особистого огляду енергоустановок та інспектування технічної або організаційно-розпорядчої документації.

Відповідно до пункту 10.5 розділу 10 Інструкції вимоги повинні бути виконані в повному обсязі після закінчення встановленого терміну виконання приписів, розпоряджень та подань.

У разі, якщо суб'єкт господарювання не в змозі виконати вимоги установлені приписом, розпорядженням чи поданням, з причин, які неможливо передбачити заходами щодо їх виконання, керівник суб'єкта господарювання не пізніше ніж за 10 днів до закінчення встановленого терміну виконання відповідного заходу звертається до відповідного структурного підрозділу Держенергонагляду з метою отримання письмового дозволу на подовження термінів виконання, що оформлюється у довільній формі. Звернення розглядається керівником відповідного структурного підрозділу Держенергонагляду, який видав направлення на проведення заходу з державного енергетичного нагляду. Керівнику суб'єкта господарювання в п'ятиденний строк з дати отримання такого звернення надсилається обґрунтоване рішення, яке доводиться до відома інспектора Держенергонагляду, що видав Припис, підготував Розпорядження чи Подання.

Облік звернень керівників суб'єктів господарювання про перенесення термінів виконання заходів Припису, Розпорядження, Подання та письмових відповідей відповідного структурного підрозділу Держенергонагляду на ці звернення реєструється в Журналі обліку звернень суб'єктів господарювання з питань перенесення термінів виконання Приписів, Розпоряджень, Подань та прийнятих за ними рішень.

За результатами проведеного позапланового заходу (перевірка виконання вимог припису, розпорядження та (або) подання) складаються акт, акт перевірки або протокол.

Судом враховується те, що керівником суб'єкта господарювання у встановлений законом строк жодного заперечення щодо Акту перевірки та винесеного припису не надсилалося, звернення щодо подовження термінів виконання припису до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві також не надходило та, як встановлено постановою суду в адміністративній справі №2а-6459/10/2670 від 25.10.2010 року, яка набрала законної сили, на підставі наказу про організацію виконання заходу державного енергетичного нагляду по енергетичних об'єктах ОСББ «Політех»від 09.10.2009 року №2084, а саме, перевірки виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, старшому державному інспектору з енергетичного нагляду Ратушняку О.Л. та старшому державному інспектору з енергетичного нагляду Бабенку О.В. видано направлення на проведення заходу від 12.10.2009р. №8/10-11-1429. Зазначена перевірка проводилась в присутності заступника голови правління Богуславського О.В., який від підпису відмовився.

Відповідно до частини 2 пункту 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312 (далі-Положення №1312), за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності накладаються штрафи.

Згідно пунктом 7 та 8 Положення №1312 рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Рішення про накладення штрафу оформляється постановою відповідно Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Відповідно до пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві при проведенні перевірок та винесенні постанови про накладання штрафу діяла в межах повноважень, наданих їй Законом України «Про енергетику», Інструкцією з організації проведення обстежень електричних, тепловикористовуючих установок, теплових мереж та оформлення їх результатів та Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику.

Судом не приймаються до уваги посилання відповідача на порушення Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві при виконанні останньою своїх повноважень щодо проведення перевірок вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності»від 05.04.2007 року № 877 (далі - Закон України від 05.04.2007 року №877) з огляду на наступне.

Відповідно до статті 2 Закону України від 05.04.2007 року №877 дія цього закону поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

В той же час, дія Закону України від 05.04.2007 року №877 не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів валютного контролю, митного контролю, контролю за дотриманням бюджетного і податкового законодавства, контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків, за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, використанням державного та комунального майна, банківського і страхового нагляду, інших видів спеціального державного контролю за діяльністю суб'єктів господарювання на ринку фінансових послуг, державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, телекомунікації, поштовий зв'язок, радіочастотний ресурс України, під час проведення процедур, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, а також оперативно-розшукової діяльності, дізнання, прокурорського нагляду, досудового слідства і правосуддя, державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки, державного нагляду (контролю) за дотриманням ліцензійних умов транспортування природного і нафтового газу трубопроводами та його розподілу, постачання природного газу, зберігання природного газу в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється ліцензійними умовами провадження господарської діяльності із зберігання природного газу.

Суд звертає увагу, що нормами Закону України від 05.04.2007 року №877 не передбачено направлення контролюючими органами суб'єкту господарювання повідомлення про здійснення позапланового заходу.

Суд також звертає увагу на те, що відповідно до пункту 7.5 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 року №28 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.1996 року за №417/1442 припинити повністю або частково постачання споживачу електричної енергії може лише постачальник електричної енергії, тобто Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго», а не ОСББ «Політех».

Судом не приймаються до уваги твердження відповідача щодо неотримання акту №8/10-11-1205 від 14.09.2009 року, припису №8/10-11-640 від 14.09.2009 року, акту перевірки (протокол) №8/10-11-139 А/П від 12.10.2009 року та постанови №137 від 17.11.2009 року, оскільки вказане спростовується наявними в матеріалах справи копіями повідомлень про вручення поштових відправлень. Судом критично оцінені твердження відповідача про те, що йому не відомо, хто саме отримував поштові повідомлення, які надходили від позивача, оскільки всі поштові відправлення здійснювалися за адресою, внесеною самим відповідачем до договору про постачання електричної енергії від 28.12.2005р. № 40375 та до Єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб підприємців.

Відповідно до змісту частини 2 статті 17, частини 1 статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців» така адреса вважається достовірною, а кориспонденція, направлена за нею, врученою юридичній особі.

Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру»передбачено, що підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Відповідно до статті 121 Конституції України, на органи прокуратури покладається, зокрема, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, порушення адміністративним судом справ за позовними заявами прокурорів та їх заступників, які звертаються до суду в інтересах держави.

Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з ОСББ «Політех» штрафу в розмірі 3400,00 грн. є обґрунтованими, доведеними, законними, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Політех»(03056, м. Київ, вул. Борщагівська, 145, ідентифікаційний код 33492064) на користь Державного бюджету України на р/р 31119106700008, банк ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, отримувач - УДК у Подільському районі м. Києва, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106 штраф в сумі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І. П. Васильченко

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -29.04.2011 року.