Ухвала від 20.06.2011 по справі 2а-7007/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

20 червня 2011 р. 2а-7007/11/1370

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Відділу державної автомобільної інспекції Львівського міського управління Головного управління МВС України у Львівській області, інспекторів дорожньо-патрульної служби БДПС ВДАІ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області - старшого сержанта міліції Климківа Ігоря Зеновійовича та молодшого сержанта міліції Літовчука Олега Володимировича про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу державної автомобільної інспекції Львівського міського управління Головного управління МВС України у Львівській області, інспекторів дорожньо-патрульної служби БДПС ВДАІ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області -старшого сержанта міліції Климківа Ігоря Зеновійовича та молодшого сержанта міліції Літовчука Олега Володимировича. Предметом позову, як зазначено на початку позовної заяви є «скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності». Але вже в підсумку детального викладу обставин, що зумовили його звернення до суду, свої позовні вимоги ОСОБА_1 сформулював наступним чином: «скасувати постанову Шевченківського районного суду м. Львова від 16.07.2008 року про визнання винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 4-х неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Під час вирішення питання про можливість відкриття провадження у адміністративній справі суддя керувався наступним.

Відповідно до ст. 4 КАС України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно з п. 3) ч. 3 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частин другої та третьої ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Судячи зі змісту позовної заяви позивач категорично не погоджується з притягненням його до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Відповідачами за даним позовом зазначено ВДАІ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області та двох посадових осіб того ж органу, які, як вбачається з позову, складали протокол про адміністративне правопорушення на місці дорожньо-транспортної пригоди.

Постанову про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, виніс Шевченківський районний суд м. Львова, і саме цю постанову позивач просить скасувати як таку, що винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Враховуючи зміст звернення ОСОБА_1 до суду йому слід роз'яснити таке. Заява про скасування постанови місцевого загального суду про притягнення фізичної особи до адміністративної відповідальності за правовою природою є апеляційною скаргою, а не адміністративним позовом. З огляду на наведені вище норми КАС України, юрисдикція адміністративного суду не поширюється на розгляд такого виду заяв. Якщо ОСОБА_1 не погоджується з постановою Шевченківського районного суду м. Львова про притягнення його до адміністративної відповідальності, то йому слід звернутися з апеляційною скаргою до Апеляційного суду Львівської області, як це передбачено ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу ДАІ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області, інспекторів дорожньо-патрульної служби БДПС ВДАІ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області -старшого сержанта міліції Климківа І.З. та молодшого сержанта міліції Літовчука О.В. про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Суддя Москаль Р.М.