Справа № 2-а-755/11
12 травня 2011 року Суворовський районний суд м. Одеси у складі:
головуючої судді -Позняка В.С.
при секретарі -Голованець Н.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні (зал судового засідання №6) справу за адміністративним позовом Центра зайнятості Суворовського району м.Одеси до ОСОБА_1 про стягнення неправомірно виплаченої допомоги по безробіттю, -
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом. В обґрунтування вимог посилався на те, що 23.02.09 року в ЦЗ Суворовського району Відповідач зареєстрований як шукаючий роботу.
02.03.09 року йому надано статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю з 02.03.2009 року згідно з п.п. 1,3,4 ст.22,п.1ст.23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та п.2.1 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності», строком 360 календарних днів.(наказ ЦЗ № НТ 090302 від 02/03/09 року).
На підставі пп.5 п.2 ст.12 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та на виконання Наказу Міністерства праці та соціальної політики України № 60/62 від 13.02.2009 року, яким затверджено Порядок розслідування страхового випадку та обґрунтованості призначення матеріального забезпечення відповідно до Закону було проведено перевірку законності призначення Відповідачу виплат по безробіттю.
У ході розслідування страхового випадку та обґрунтованості призначення Відповідачу матеріального забезпечення відповідно до Закону встановлено, що в період перебування не обліку в ЦЗ та отримання допомоги по безробіттю Відповідач самостійно забезпечував себе роботою, про що свідчать дані, які надійшли з ДПА України, а саме:
- з 07.04.2006 року Відповідач був зареєстрований як фізична особа -суб'єкт підприємницької діяльності ( свідоцтво №2 556 000 0000 040855 від 07.04.2006 року) по 17.03.2009 року.
- на день отримання статусу безробітного державна реєстрація як суб'єкт підприємницької діяльності - приватного підприємця не була скасована, тобто, на той момент Відповідач відносився до категорії зайнятого населення, не міг бути визнаний безробітним та отримувати матеріальні виплати по безробіттю. (ст.1 ЗУ «Про зайнятість населення»).
Зазначена інформація підтверджена також актом № 456 від 10.09.2010 року розслідування страхового випадку та обґрунтованості призначення Відповідачу матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Однак, незважаючи на те, що, при наданні статусу безробітного, Відповідач особисте підписав заяву та зазначив, що не має заробітку та інших передбачених законом доходів, не зареєстрований як фізична особа - підприємець, він не повідомив співробітників центру зайнятості про обставини, які впливають на виплату допомоги по безробіттю (про державну реєстрацію як фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності), і отримував допомогу по безробіттю обманним шляхом.
З 29.03.10 року Відповідач знятий з обліку в зв'язку з невідвідуванням безробітним центру зайнятості 30 і більше календарних днів, виплату допомоги по безробіттю припинено, персональну справу закрито.(Наказ ЦЗ від 30.03.10 року № НТ 100330).
Таким чином, за період перебування на обліку в службі зайнятості, Відповідачем незаконно отримано допомогу по безробіттю в сумі 16 163 грн.59 коп., які підлягають поверненню, Фонду.
Відповідач та представник відповідача в судовому засіданні вимоги позову не визнали, надали суду письмові заперечення на позовні вимоги позивача, які залучені до матеріалів справи.
В судовому засіданні встановлено, що 23.02.09 року в ЦЗ Суворовського району Відповідач зареєстрований як шукаючий роботу.
02.03.09 року йому надано статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю з 02.03.2009 року згідно з п.п. 1,3,4 ст.22,п.1ст.23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та п.2.1 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності», строком 360 календарних днів.(наказ ЦЗ № НТ 090302 від 02/03/09 року).
На підставі пп.5 п.2 ст.12 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та на виконання Наказу Міністерства праці та соціальної політики України № 60/62 від 13.02.2009 року, яким затверджено Порядок розслідування страхового випадку та обґрунтованості призначення матеріального забезпечення відповідно до Закону було проведено перевірку законності призначення Відповідачу виплат по безробіттю.
У ході розслідування страхового випадку та обґрунтованості призначення Відповідачу матеріального забезпечення відповідно до Закону встановлено, що в період перебування не обліку в ЦЗ та отримання допомоги по безробіттю Відповідач самостійно забезпечував себе роботою, про що свідчать дані, які надійшли з ДПА України, а саме:
- з 07.04.2006 року Відповідач був зареєстрований як фізична особа -суб'єкт підприємницької діяльності ( свідоцтво №2 556 000 0000 040855 від 07.04.2006 року) по 17.03.2009 року.
- на день отримання статусу безробітного державна реєстрація як суб'єкт підприємницької діяльності - приватного підприємця не була скасована, тобто, на той момент Відповідач відносився до категорії зайнятого населення, не міг бути визнаний безробітним та отримувати матеріальні виплати по безробіттю. (ст.1 ЗУ «Про зайнятість населення»).
Зазначена інформація підтверджена також актом № 456 від 10.09.2010 року розслідування страхового випадку та обґрунтованості призначення Відповідачу матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Однак, незважаючи на те, що, при наданні статусу безробітного, Відповідач особисте підписав заяву та зазначив, що не має заробітку та інших передбачених законом доходів, не зареєстрований як фізична особа - підприємець, він не повідомив співробітників центру зайнятості про обставини, які впливають на виплату допомоги по безробіттю (про державну реєстрацію як фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності), і отримував допомогу по безробіттю обманним шляхом.
З 29.03.10 року Відповідач знятий з обліку в зв'язку з невідвідуванням безробітним центру зайнятості 30 і більше календарних днів, виплату допомоги по безробіттю припинено, персональну справу закрито.(Наказ ЦЗ від 30.03.10 року № НТ 100330).
Таким чином, враховуючи, що відповідач надав не достовірну інформацію, а саме те що з 07.04.2006 року він був зареєстрований як фізична особа -суб'єкт підприємницької діяльності ( свідоцтво №2 556 000 0000 040855 від 07.04.2006 року) по 17.03.2009 року. На день отримання статусу безробітного державна реєстрація як суб'єкт підприємницької діяльності - приватного підприємця не була скасована, тобто, на той момент він відносився до категорії зайнятого населення, не міг бути визнаний безробітним та отримувати матеріальні виплати по безробіттю. (ст.1 ЗУ «Про зайнятість населення»), суд вважає, що допомога отримана безпідставно, а тому підлягає стягненню в розмірі виплат -16 163 грн. 59 коп.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.9, 11, 158-163, 167 КАС України, ст.121 Конституції України ч.3 ст.1 ЗУ «Про зайнятість населення», п.5 ст.12, п.1 ст.22, ст.23,31, п.1, п. 8 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», п.6.14 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 року № 307, суд, -
Адміністративний позов Центра зайнятості Суворовського району м.Одеси до ОСОБА_1 про стягнення неправомірно виплаченої допомоги по безробіттю задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Центра зайнятості Суворовського району м.Одеси 16 163 гривень 59 копійок та перерахувати кошти до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Постанова може бути оскаржене в апеляційному порядку до Одеського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції, в порядку, передбаченому ст.186 КАС України, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.