Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
16 червня 2011 р. Справа№ 2а- 6277/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чудних С.О.,
при секретарі судового засідання Король Д.О.,
за участю представників сторін:
представника позивача - не прибув,
відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Ізюмського міськрайонного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду до ОСОБА_1 про стягнення суми,-
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача кошти в сумі 115,16 грн. виплачені як допомога по безробіттю.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим що, 12.10.2010 року відповідач був зареєстрований в Ізюмському міськрайонному центру зайнятості, як така, що шукає роботу. 19.10.2010 року відповідач отримала статус безробітної та її була призначена допомога по безробіттю. Однак, 24.03.2011 року ОСОБА_1 була зарахована робітницею на лісогосподарські роботи на посадки лісових культур, отже нею була незаконно отримана допомога по безробіттю у розмірі 115 грн. 16 коп.
Представник позивача в судове засідання не прибув, на адресу суду надав заяву, в якій просить суд розглянути справу без участі представника позивача, та зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач, ОСОБА_1, в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся повісткою з поштовим повідомленням, яка була отримана відповідачем, про що свідчить поштове повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи (а.с.16).
Згідно з ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про дату, час місце судового засідання. Відповідач заперечення на позов не надав, правом участі судовому засіданні не скористався.
Суд вважає, що нез'явлення відповідача в судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" функції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на органи державної служби зайнятості, які мають право діяти від імені Фонду. Статтею 16 вищевказаного Закону передбачено, що кошти Фонду використовуються на виплату забезпечення та надання соціальних послуг, передбачених цим Законом. Ізюмський міськрайонний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду.
Як вбачається з матеріалів справи, 12.10.2010 р. ОСОБА_1, звернулась за сприянням у працевлаштуванні до Ізюмському міськрайонному центру зайнятості, де була зареєстрована як шукаюча роботу з відкриттям персональної картки НОМЕР_1.
19.10.2010 року відповідачем подана заява про надання статусу безробітного, в якій він зазначив, що не зареєстрований як зайнята особа, трудовою діяльністю не займається та пенсію не отримує (а.с.7).
Згідно поданої заяви відповідачу наказом від 19.10.2010 року № НТ101019 з 19.10.2010 року надано статус безробітного та розпочата виплата допомоги по безробіттю у розмірі встановленому законодавством.
В порушення ст. 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", відповідач, приховав від державної служби зайнятості той факт, що вона працевлаштувалась в ДП "Ізюмське лісове господарство".
Відповідно до наказу директора Ізюмського міськрайонного центру зайнятості від 08.04.2011р. № 106 було проведено позапланову перевірку ДП «Ізюмське лісове господарство».
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 року №1266 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням»та Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним, затвердженого спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року № 60/62 та постановою правління Пенсійного фонду України від 13.02.2009 року № 7-1 Ізюмський МРЦЗ розслідував обґрунтованість виплати матеріального забезпечення ОСОБА_1
Відповідно до акту розслідування страхових випадків № 206 від 14.04.2011р. встановлено, що ОСОБА_1 дійсно зарахована робітницею на лісогосподарські роботи в Придінецьке лісництво на посадки лісових культур з 24.03.2011р. (наказ № 35-к від 23.03.2011р.)
Таким чином, ОСОБА_1 приховала той факт, що вона працевлаштувалась в ДП «Ізюмське лісове господарство», та незаконно отримала допомогу по безробіттю з 24.03.2011р. в сумі 115,16 грн.
Відповідно статті 1 Закону України "Про зайнятість населення" зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.
В Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах: громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців. Зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, працевлаштуватися за сумісництвом чи у вільний від навчання час і звернулись до державної служби зайнятості, підлягають обліку.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працювала у ДП «Ізюмське лісове господарство»з 24.03.2011 року, що підтверджується висновком акту №206 від 14.04.2011 року.
На підставі вищенаведеного зайнята особа не може бути зареєстрована як безробітна, оскільки віднесена законодавством до категорії зайнятого населення.
Таким чином, ОСОБА_1 була незаконно отримана допомога по безробіттю на суму 115 грн. 16 коп.
Відповідно до частини другої та третьої статті 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено наступне: застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Директором Ізюмського міськрайонного центру зайнятості винесено наказ № 36 від 14.04.2011р. про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю та оплата наданих соціальних послуг в сумі 115 грн. 16 коп., який разом з листом-претензією № 810 від 15.04.2011р. з вимогою перерахувати в добровільному порядку протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення направлено відповідачу, яке було отримано 18.04.2011 року, про що є відмітка на цьому листі (а.с.11).
На час розгляду справи ОСОБА_1 в добровільному порядку не була сплачена Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття заборгованість в сумі 115 грн. 16 коп.
Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з відповідача коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 115 грн. 16 коп. обґрунтовані, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 159-163, 167,186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд,-
Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Ізюмського міськрайонного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду до ОСОБА_1 про стягнення суми - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Ізюмського міськрайонного центру зайнятості (64300, м. Ізюм, вул. Соборна, 56, р/р 37173300900259 в ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, код 22683353) кошти в сумі 115,16 грн. (сто п'ятнадцять грн. 16 коп.) виплачені як допомога по безробіттю.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 17 червня 2011 року.
Суддя С.О. Чудних