Постанова від 27.05.2011 по справі 2518/2-а-3243/11

Справа № 2518/2-а-3243/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

( в п о р я д к у с к о р о ч е н о г о п р о в а д ж е н н я )

26 травня 2011 року суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Сташків В.Б.,

розглянувши в смт. Ріпки в приміщенні суду, в порядку скорченого провадження, адмін.справу

за позовомОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області

провизнання неправомірними дій відповідача та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату додаткової пенсії та доплати до пенсії, та продовжити її виплату в майбутньому,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до УПФУ в Ріпкинському районі з вищевказаним адміністративним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що він є потерпілим від наслідків аварії на ЧАЕС 4 категорії, непрацюючим пенсіонером, який постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю. Вказує, що розміри призначених і виплачуваних йому додаткової пенсії та доплати до пенсії не відповідають розмірам, передбаченим Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а тому просить визнати дії відповідача щодо відмови від проведення перерахунку доплати до пенсії з жовтня 2009 р. по грудень 2010 р. відповідно до ст.. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірі 1 мінімальної заробітної плати та у виплаті додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” неправомірними та зобов'язати його зробити перерахунок доплати до пенсії та додаткової пенсії заподіяної здоров'ю з жовтня 2009 р., виходячи з встановлених розмірів відповідно до ст.. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а саме 1 мінімальної заробітної плати, та провести перерахунок додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та виплатити з 1 липня 2010 р. по 31 грудня 2010 р. заборгованість за відрахуванням вже сплачених сум, та продовжити виплату пенсії у відповідному розмірі.

Ухвалами судді Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 7 березня 2011 р. адміністративний позов ОСОБА_1 до УПФУ в Ріпкинському районі за період з 1 жовтня 2009 року по 03.09.2010 року включно залишено без розгляду, та відкрито скорочене провадження з 04.09.2010 р..

Копію ухвали відкриття скороченого провадження відповідач отримав 14 березня 2011 р., але в 10-денний строк заперечень проти позову не подав, відсутні вони і на час винесення постанови.

Оцінивши повідомлені позивачем, приходжу до висновку, що достатні підстави для прийняття законної і обґрунтованої постанови, в порядку скороченого провадження, про відмову в задоволені позовних вимог, виходячи з таких мотивів.

По справі встановлено, що ОСОБА_1:

- є громадянином, який постійно проживав на території зони посиленого радіологічного контролю у 1986 - 1992 роках (Категорія 4),

- з 26.04.1986 року і по даний час проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, яке відповідно до Постанови Кабінету Міністрів Української РСР «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи»та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»від 23.07.1991р. №106 віднесено до четвертої зони по забрудненню в зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС,

- є суддею у відставці,

- перебуває на пенсійному обліку в УПФУ в Ріпкинському районі з 01.02.2007 р.,

- отримує довічне грошове утримання судді у відставці, відповідно до ст.. 138 Закону України «Про судоустрій та статус суддів».

Право на пенсійне забезпечення, загальні умови, порядок нарахування та розмір пенсій визначаються, зокрема, законами України "Про пенсійне забезпечення", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Для окремих категорій громадян пенсійне забезпечення встановлюється іншими нормативно-правовими актами з урахуванням особливостей умов праці, характеру виконуваної роботи, її складності і значущості, ступеня відповідальності, певних обмежень конституційних прав і свобод.

Щомісячне довічне грошове утримання - це особлива форма соціального забезпечення суддів, зміст якої полягає у гарантованій державою щомісячній звільненій від сплати податків грошовій виплаті, що слугує забезпеченню їх належного матеріального утримання, в тому числі після звільнення від виконання обов'язків судді.

Щомісячне довічне грошове утримання судді у встановленому розмірі спрямоване на забезпечення гідного його статусу життєвого рівня, оскільки суддя обмежений у праві заробляти додаткові матеріальні блага.

Особливість щомісячного довічного грошового утримання полягає у правовому регулюванні, а також у джерелах його фінансування, які визначені Конституцією України та цим Законом.

Згідно зі статтею 130 Конституції України держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів.

У Державному бюджеті України окремо визначаються видатки на утримання судів.

Це положення передбачає і фінансування щомісячного довічного грошового утримання суддів за рахунок коштів Державного бюджету України, а не Пенсійного фонду України.

Особливий порядок фінансування судів і діяльності суддів є однією з конституційних гарантій їх незалежності і спрямований на забезпечення належних умов для здійснення незалежного правосуддя.

Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року N 796-XII визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, оскільки відповідно до статті 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди, та передбачає, що:

- непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях зони радіоактивного забруднення підвищуються у розмірі 1 мінімальної заробітної плати (ст. 39);

- додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорій 4 призначається у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком (ст.. 51).

Враховуючи наведене, те, що УПФУ в Ріпкинському районі ОСОБА_1, як судді у відставці, що отримує щомісячне довічне грошове утримання доплату до пенсії, на підставі статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, на підставі статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»не виплачує, то їх дії не можна визнати незаконними (протиправними), в силу ч. 2 ст. 19 Основного Закону України та ст.. 2 КАС України, що виключає можливість зобов'язати їх здійснити перерахунок та забезпечити виплату позивачу доплати до пенсії, та додаткової пенсії.

Інші вимоги, є похідними від вказаних вимог, і також задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 39, 49, 51, 71 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ч.ч. 2 ст. 19, ст. 22, ч.1 ст.46, ст. 50, ст.. 126, ст.. 130 Конституції України, ст.. 138 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2005 р. N 865 "Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів", ст.ст. 6, 8 - 11, 70, 71, 86, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі протягом десяти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Ріпкинський районний суд Чернігівської області з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя В.Б.Сташків