Постанова від 03.06.2011 по справі 2-а-1262/11

Справа № 2-а-1262/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" червня 2011 р. Першотравенський міський суд Дніпропетровської області

в складі: головуючої судді Бондарьової Г. М.

при секретарі Кобкі Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Першотравенську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у місті Першотравенськ Дніпропетровської області про оскарження дій посадових осіб та зобов»язання перерахунку пенсії,

ВСТАНОВИВ:

01 квітня 2011 року ОСОБА_1,з врахуванням уточнених позовних вимог від 31 травня 2011 року,звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у місті Першотравенськ Дніпропетровської області про оскарження дій посадових осіб , зобов»язання відповідача перерахування пенсії,та стягнення недоплачених сум пенсії за 2010 -2011роки в розмірі 18928,80грн,посилаючись на те,що він перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Першотравенську,Дніпропетровської області та отримує пенсію за віком. В травні 2010 року він звернувся до відповідача з заявою та відповідними документами за перерахунком пенсії, як працюючому пенсіонеру у відповідності до норми ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».За його бажанням перерахунок необхідно було провести відповідно до діючої норми підпункту 3 пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»виходячи із заробітної плати за період страхового стажу,зазначеного в ч.1 ст.40 Закону/ із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні,з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії,за календарний рік,що передує року перерахунку пенсії/тобто за 2009 рік/.Проте відповідачем перерахунок було здійснено із застосуванням середньої заробітної плати на одну застраховану особу за 2007 рік/1197,91грн/,а не за 2009 рік/1650,43грн/ як потрібно згідно діючого законодавства, чим було обмежено її право на пенсійне забезпечення у повному обсязі,що призвело до заниження його перерахованої пенсії. Відповідачем було заведено його в оману в тому,що для перерахунку його пенсії з застосуванням середньої заробітної плати на одну застраховану особу за 2007 рік/а не за 2009 рік як повинно було бути/,йому вигідніше було здійснити перерахунок пенсії лише по стажу,про що йому проведено незаконне роз»яснення та змушено подати заяву в серпні 2010 року про перерахунок пенсії по стажу,що було проведено відповідачем з заниженням належної йому перерахованої пенсії на підставі первинної заяви,якби відповідачем було належним чином застосовано при перерахунку пенсії середньої заробітної плати на одну застраховану особу за рік,що передує перерахунку пенсії,тобто за 2009 рік 1650,43грн.

Виявши оману відповідача він звернувся до відповідача з листом в січні 2011 року з вимогами перерахунку пенсії у відповідності до ст..ст.40 та 42 Закону України «Про загально об»язкове державне пенсійне страхування»,але відповідачем його права не поновлені.

Позивач просить суд :

-Визнати незаконними дії управління Пенсійного фонду України в м.Першотравенську щодо застосування показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік при здійсненні перерахунку його пенсії;

-Зобов»язати Управління Пенсійного Фонду України в м.Першотравенськ Дніпропетровської області провести перерахунок його пенсіїї у 2010 році та у 2011 році відповідно до норм Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік в сумі 1650,43грн та нарахувати відповідну компенсацію втрати частини доходів у зв»язку з порушенням строків їх виплати;

-Стягнути з Управління Пенсійного фонду України у місті Першотравенську Дніпропетровської області недоплачені йому в 2010 та 2011 роках суми пенсій в розмірі 18 928,80грн.

Позивач подав суду заяву про слухання справи у його відсутність.

Відповідач позов не визнав повністю,надавши суду заперечення,посилаючись на те,що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Першотравенську та отримує пенсію за віком.

13 квітня 2010 року позивачем надано особисту заяву на перерахунок пенсії по стажу та заробітній платі.

Перерахунок працюючим пенсіонерам передбачено статтею 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч. 3 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 -IV (в редакції до внесення змін Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України") у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»( в радакції Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України"), у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш ніж 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону (за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року), із застосуванням показників середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески і яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період призначення пенсії не підлягає виключенню, згідно з абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

Згідно статті 24 Закону страховий стаж -це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду України відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку -на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом. Відповідно до ст.40 Закону, заробітна плата (дохід) за період страхового стажу починаючи з липня 2000 року враховується для обчислення пенсії за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. У разі, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Щодо застосування показників заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески при перерахунку пенсій у 2010 році з урахуванням стажу та заробітку, набутого після призначення пенсії управління Пенсійного фонду України в м. Першотравську Діпропетровської області пояснює, що частиною четвертою статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (зі змінами, внесеними Законом України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”) було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із заастосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначався згідно статті 40 Закону.

Конституційний суд України в рішенні від 3 жовтня 1997 року № 4-рп (справа про набуття чинності Конституцією України) зазначив, що конкретна сфера суспільних відносин не може бути водночас врегульована однопредметними нормативними правовими актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному. Звичайною є практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Тобто, загальновизнаним є те, що з прийняттям нового акта, якщо інше не передбачено самим цим актом, автоматично скасовується однопредметний акт, який діяв у часі раніше.

Тобто, внесення змін до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV від 09.07.2003р. Законом України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” № 107-ІV від 28.12.2007р., яким було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначався згідно статті 40 Закону - автоматично виключило попередню редакцію Закону.

Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008р. № 10-рп/2008 зміни, що були внесені до статей 40, 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсії були визнані неконституційними, при цьому рішення щодо відновлення зазначеної норми в попередній редакції не приймалось.

Після прийняття рішення Конституційного суду України від 22.05.2008р. № 10-рп/2008 (справа про соціальні гарантії громадян) щодо визнання такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положень статей 40, 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” питання визначення показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески для проведення перерахунку пенсій залишилося невирішеним, оскільки не було прийнято відповідного законодавчого акту для внесення змін до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”

Таким чином, зазначені положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік»втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення, при цьому, додаткових вимог стосовно порядку його виконання визначено не було. Разом з тим, жодного відповідного нормативного акту прийнято не було.

Крім того, звертають увагу суду на те, що положення ч.1 ст..40, ч.4 ст.42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” ( в редакції Закону до 01.01.2008 року) не містять в собі вимоги щодо здійсненні перерахунку пенсії із застосованням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону № 1058 враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто у даному випадку за 2009 рік. А, частина перша ст.40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” на яку є відсилка у ч.4ст.42 цього ж Закону не передбачає взагалі застосування будь-яких коефіцієнтів середньої заробітної плати.

Відповідно до п.2 та п.3 ст. 116 Конституції України Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення прав і свобод людини, громадянина, забезпечує проведення політики у сфері соціального захисту населення.

Відповідно до ч.2ст.103 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” державне регулювання та нагляд у порядку, передбаченому законодавством за дотриманням норм цього Закону щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій у солідарній системі та щодо взаємодії Пенсійного фонду з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснює центральний орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики і його територіальні органами. Центральний орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики надає разом з Пенсійним фондом роз'яснення з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій відповідно до цього ж Закону.

На підставі п.2 та п.3 ст. 116 Конституції України, .2ст.103 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, з метою врегулювання питання, зокрема, щодо проведення перерахунків пенсій, Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову від 28 травня 2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремим категорій громадян». Відповідно до підпункту третього пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008р. № 530, до законодавчого врегулювання питання визначення показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, перерахунки пенсій у 2010 році проводяться Пенсійним фондом України із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91грн.) про що також свідчить судова практика ( рішення апеляційного суду Донецької області від 26.07.2010 року додається).

При цьому зауважують, що протягом 2010 року жодного нормативного акту щодо врегулювання питання застосування показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, яка застосовується саме для перерахунку пенсії згідно ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»урядом прийнято не було, в зв'язку з чим Пенсійним фондом України спільно з Міністерством праці та соціальної політики України було прийнято рішення щодо застосування показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні при перерахунку пенсії за 2007 рік.

Питання визначення показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески має бути вирішено у законодавчому порядку шляхом внесення Верховною Радою України відповідних змін до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ”.

Тому, перерахунок пенсії позивачу проведений відповідно до підпункту третього пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 та роз'яснень Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України від 11.03.2009 року № 20/0/18-09/039, 4096/02-01(додається) із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91грн.).

У зв»язку з тим,що після проведеного перерахунку по стажу та заробітній платі розмір середньомісячної заробітної плати для розрахунку пенсії зменшується,тому Позивачу проведено перерахунок пенсії лише по стажу відповідно до особистої заяви від 23 вересня 2010 року.

Отже, враховуючи зазначене, управління Пенсійного фонду України в м.Першотравенську вважає, що управління діяло в межах чинного законодавства.

На підставі вищевикладеного, керуючись підпунктом 3 пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530, спільним листом Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України від 11.03.2009 року № 20/0/18-09/039, 4096/02-01, ст. ст. 51 КАС України,просять суд

-Залишити адміністративний позов ОСОБА_1 про перерахунок пенсії без задоволення.

Представник відповідача подала суду заяву про слухання справи у її відсутність у порядку письмового провадження,адміністративний позов не визнають.

Дана справа розглянута в порядку письмового провадження у відповідності до ч.4 ст.122 КАС України.

Дослідивши матеріали справи суд вважає,що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню виходячи з наступних підстав:

Як встановлено матеріалами справи ОСОБА_1.перебуває на обліку в управлінні Пенсійного України в місті Першотравенську Дніпропетровської області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

13 квітня 2010 року позивач подав відповідачу заяву про перерахунок його пенсії по стажу і заробітній платі/а.с.________/.

У зв»язку з невірним застосуванням відповідачем для перерахунку пенсії позивачу у 2010 році показника середньої заробітної плати/доходу/ в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні,з якої сплачено страхові внески за 2007 рік,а не за рік ,що передує перарахунку пенсії,тобто за 2009 рік,що призвело до заниження перерахованої позивачу пенсії,його було введено відповідачем в оману та змушено до написання заяви без дати про те,щоб не пускати в провадження його первісної заяви про перерахунок пенсії по стажу та заробітній платі,та змушено до подання позивачем заяви від 23 вересня 2010 року про перерахунок його пенсії по стажу./а.с.____________/

Тобто із-за незаконних дій відповідача позивачу було занижено перераховану пенсію як працюючому пенсіонеру з 01 квітня 2010 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також старості та в інших випадках передбачених законом.

Відповідно до ч.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в редакції на 01.01.2007 року, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії проводиться не раніше як через два роки після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії проводиться не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за період страхового стажу, зазначені в частині першій ст.40 цього Закону.

Відповідно до ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»заробітна плата для обчислення пенсії визначається за формулою, де враховується середня заробітна плату працівників зайнятих у галузі економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.

З 01.01.2007 року набув чинності Закон України «Про державний бюджет України на 2007 рік»і п.26 ст.71 Закону була зупинена на 2007 рік ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до положення ст.102 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік» було встановлено: установити, що у 2007 році перерахунок пенсії відповідно до частини четвертої статті

42 України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування " проводиться з урахуванням не ніж 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

П.п. 9, 10. 35 Закону Україна «Про державний бюджет України на 2008 рік»були внесені зміни в ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ( 1058- IV) і частина була викладена в такій редакції: «у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсій незалежно від перерв в роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсій, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року у справі №1-28/2008 визнано такими, що не відповідають Конституції України положення підпунктів 1-6,8-12 пункту 35 розділу П "Внесення змін до деяких законодавчих актів У країни».

Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», зі змінами внесеними Постановою KM України № 355 від 14.04.2009 року визначено, підпункт 3 п.П: У разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону (1058-IV) продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені частині першій статті 40 Закону (1058- IV), із застосуванням показника середньої заробітної працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, та яка відповідно до Закону ( 1058- IV ) враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню, згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону.

Спільним листом Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного Фонду України від 11.03.2009 року №20/0/18-09/039, 4096/02-1 вказано, що до законодавчого врегулювання питання показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, перерахунки пенсій у2009 році відповідно до пункту 11 Постанови KM України від 28.05.2008 р. № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій, громадян» проводиться із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2007 рік.

Відповідно до ст.8 Конституції У країни в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Конституція України має найвищу юридичну .силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Тому суд не бере до уваги посилання представника відповідача на те, що хоча рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 року і визнано неконституційним внесення змін до ст.40,42 Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування " (1058- IV) , однак рішення щодо відновлення зазначених норм в попередній редакції не приймалося, а оскільки є спільний лист Міністерства праці та соціальної політики України і Пенсійного фонду України, та в програмному забезпеченні АСОПД/КОМТЕКС-W, встановлено показник за 2007 рік, а не за 2009 рік, то для перерахунку пенсії у 2010 році ОСОБА_1 повинно було застосовуватися показник середньої заробітної плати ( доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески за 2007 рік (1197,91 грн.), що і було здійснено відповідачем.

Після прийняття Рішення Конституційного суду України від 22.05.2008 року, знову ж почали діяти положення ст.ст. 40,42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідно до яких при здійсненні перерахунку пенсії, застосовується показник середньої заробітної працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону ( 1058- IV ) враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, спільний же лист Міністерства праці та соціального захисту

населення і Пенсійного Фонду України від 11.03.2009 року №20/0/18-09/039, №4096/02-01 не має юридичної сили.

Відповідно до п.6 ст.92 Конституції України виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Виходячи із вищевикладеного суд приходить до висновку що дії відповідача щодо перерахування розміру пенсії позивачу з 01 квітня 2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, яка враховується для обчислення пенсії, за 2007 рік є незаконним,тому слід зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в місті Першотравенську Дніпропетровської області здійснити перерахунок пенсії позивача починаючи з 01 квітня 2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, яка враховується для обчислення пенсії за 2009 рік.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача відповідають вимогам закону ,а заперечення відповідача необґрунтовані.

Разом з тим, приймаючи до уваги завдання адміністративного судочинства та компетенцію адміністративного суду, який не наділений правом визначати розмір виплати пенсії замість суб'єкту владних повноважень, оскільки це є виключно компетенцією суб'єкта владних повноважень - суд вважає, що у задоволенні позовних вимог щодо стягнення конкретної суми необхідно відмовити.

На підставі викладеного, ст. ст. 2,4,6,8,9,19,69,94,102,104,159,160,163 КАС України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати незаконними дії Управління Пенсійного Фонду України в м.Першотравенськ Дніпропетровської області щодо застосування показника середньої заробітної плати працівників,у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні,з якої сплачено страхові внески за 2007 рік -1197,91грн при здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 в квітні 2010 року.

Зобов»язати Управління Пенсійного Фонду України в м.Першотравенськ Дніпропетровської області здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 з 01 квітня 2010 року відповідно до поданої ним заяви від 13 квітня 2010 року,з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників, в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні,з якої сплачено страхові внески за 2009 рік-1650,43 грн та провести відповідні виплати з 01 квітня 2010 року з урахуванням виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Першотравенський міський суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її проголошення.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою,яка її подає,до суду апеляційної інстанції.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу.а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб»екта владних повноважень у випадках та порядку,передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу,було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді,то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п»ятиденного строку з моменту отримання суб»ектом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Г. М. Бондарьова