Справа №2-820/2011 р.
27 травня 2011 р. Євпаторійський міський суд АР Крим в складі:
головуючого - судді Захарової І.О.
при секретарі - Єгоричевій М.О.
розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа військова частина А-4519 про відшкодування шкоди,
В провадженні Євпаторійського міського суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа військова частина А-4519 про відшкодування шкоди.
Вивчивши вимоги позивача, суд вважає, що вони не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, зокрема вимоги, пред'явлені до Міністерства оборони України , стосуються індексації розміру стягнутого за судовим рішенням продовольчого забезпечення , заборгованість за яким склалася під час проходження військової служби .
Відповідно до вимог ст. 15 ЦПК України, в порядку цивільного судочинства розглядаються справи суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Статтею 2 КАС України в частині 1 визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого ,неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно п.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції ( далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже, з огляду наведених правових норм, та беручі до уваги положення ст. 17 КАС України, суд вважає, що спір , який виник між сторонами та порушений в порядку цивільного судочинства, має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Зазначене є підставою відповідно до вимог ст.. 205 ч.1 п. 1 ЦПК України для закриття провадження у справі.
Суд роз'яснює, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами , про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Позивач вправі звернутися із зазначеними вимогами , подав адміністративний позов в окружному адміністративному суді згідно із положеннями ч. 2 ст. 18 КАС України.
Керуючись п.1 ч. 1 ст. 205, ст. . 206 Цивільного процесуального кодексу України, суд
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа військова частина А-4519 про відшкодування шкоди - закрити, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційний суд АР Крим через Євпаторійський міський суд протягом 5 днів з дня проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги, а особами , що були відсутні, в тому ж порядку та строки - з дня отримання копії ухвали.
Суддя І.О. ЗАХАРОВА