31.05.11р.Справа № 5005/2804/2011
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Калиниченко Л.М.
при секретарі судового засідання Германич І.Ю.
за участю представників сторін:
від кредитора та ліквідатора - ОСОБА_1., дор. № 10- юр від 18.05.11р.
розглянувши справу
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю " Архітектурно - будівельна компанія "КАРКАС" м. Дніпропетровськ
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ДНЕПР СТРОЙ СИТИ" м. Дніпропетровськ, 49000, вул. Героїв Сталінграда, 227 (ЄДРПОУ 36208647)
про визнання банкрутом
За заявою кредитора ухвалою від 03.03.11р. господарським судом Дніпропетровської області порушена справа про визнання боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ДНЕПР СТРОЙ СИТИ" м. Дніпропетровськ банкрутом.
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 15.03.11р. боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура у справі, ліквідатором у справі призначено ініціюючого кредитора - Товариство з обмеженою відповідальністю "Архітектурно - будівельна компанія "КАРКАС" м. Дніпропетровськ.
Відповідно до ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
16.05.11р. на затвердження до господарського суду Дніпропетровської області надійшов звіт про проведену роботу з додатками № 1 від 16.05.11р. та ліквідаційний баланс ліквідатора.
Відповідно до вимог ч.ч.1, 5 ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" У разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
Отже, законодавством передбачено особливу процедуру встановлення всіх відомих ліквідатору кредиторів зі ст.52 Закону, яка є спеціальною по відношенню до загальних процедур банкрутства. До таких потенційних кредиторів належать органи податкової служби, фонди соціального страхування та їх повідомлення ліквідатором здійснюється шляхом надіслання письмових повідомлень таким кредиторам.
Ст.52 Закону не передбачає публікації в офіційних друкованих органах оголошення про визнання боржника банкрутом, у зв'язку з чим, ліквідатором не здійснювалось таке оголошення.
В результаті ліквідаційної процедури ліквідатором встановлена та підтверджена кредиторська заборгованість:
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно - будівельна компанія "КАРКАС" м. Дніпропетровськ на суму 12 551,00грн.
Згідно довідок ДП "Центр державного земельного кадастру", м. Дніпропетровськ № Ц/6516-14 від 06.05.11р., Інспекції Державного технічного нагляду, м. Дніпропетровськ № 1056-02-13 від 30.03.11р., Державної митної служби України, Дніпропетровська митниця м. Дніпропетровськ № 17-14-2/2373 від 29.03.11р., комунального підприємства "Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації", м. Дніпропетровськ № 4879 від 21.04.11р., Територіального управління держгірпромнагляду по Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ № 04-14/622 від 31.03.11р., Відділення № 17 ПАТ "СИГМАБАНК", м. Дніпропетровськ № 29 від 23.03.11р., Дніпропетровського відділення реєстраційно - екзаменаційної роботи № 1 УДАІ ГУ МВС України в Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ № 14/1РЕР-1338 станом на 25.03.11р., Бабушкінського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції, м. Дніпропетровськ № 03-14/5619 від 07.04.11р., ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська щодо закритих рахунків в установах банках № 15381/10/24-046 від 13.05.11р. за боржником нерухомого майна, автотранспортних засобів, сільськогосподарської техніки, земельних ділянок не зареєстровано, виконавчі провадження відсутні.
На запити ліквідатора отримані відповіді Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Дніпропетровську, Бабушкінської районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Дніпропетровськ, Бабушкінського районного центру зайнятості, м. Дніпропетровськ, про відсутність заборгованості банкрута.
Ст.16 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено, що з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб (підприємців) створюється ЄДР, який містить відомості щодо місцезнаходження юридичної особи, дати та номеру записів про внесення змін до нього, дати видачі або зміни свідоцтва про державну реєстрацію, дані про установчі документи, дати та № записів про внесення змін до них, про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, тощо.
Відповідно до вимог ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", який набув чинності з 01.07.04р., в ЄДР містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.
Відповідно до вимог ч.ч.1, 3 ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до ЄДР були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до ЄДР, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою. Вказаний Закон, також, визначає порядок внесення до ЄДР записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, які здійснюються державним реєстратором (п.7 ст.19 вищевказаного Закону).
Згідно з ч.8 ст.19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", до ЄДР внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
Боржник за юридичною адресою відсутній, фактична адреса не відома. В підтвердження відсутності керівних органів боржника-юридичної особи за місцезнаходженням кредитором поданий витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АЕ № 801269 станом на 24.02.11р. У зв'язку з чим виявити майно, провести інвентаризацію активів боржника, витребувати бухгалтерську документацію у посадових осіб, неможливо та не дозволяє здійснити дії з розшуку дебіторів та зі стягнення дебіторської заборгованості.
Виходячи з вимог ч.2 ст.34 Господарського процесуального кодексу України та Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", суд вважає, що ліквідатор надав суду достатньо доказів про відсутність боржника за адресою місцезнаходження, повно відобразив обставини справи, додав відповідні документи до звіту.
Наданий реєстр вимог кредиторів, який підтверджує визнані грошові вимоги ліквідатором у справі.
Майна, грошових коштів та інших активів, що належить банкруту, не виявлено. У зв'язку з тим, що активів банкрута не виявлено, задоволення вимог кредиторів не відбувалось.
Згідно п.6 ст.31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Згідно п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.
Розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, заслухавши у судовому засіданні представника кредитора, ліквідатора, суд знаходить достатньо підстав щодо затвердження ліквідаційного балансу та ліквідації юридичної особи-банкрута.
За результатами ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Згідно п.6 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст.32 цього Закону.
Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.22-32, п.6 ст.40, ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд
Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ДНЕПР СТРОЙ СИТИ" м. Дніпропетровськ.
Ліквідувати юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю "ДНЕПР СТРОЙ СИТИ" м. Дніпропетровськ, 49000, вул. Героїв Сталінграда, 227 (ЄДРПОУ 36208647).
Згідно п.6 ст.31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вважати погашеними вимоги:
- Товариства з обмеженою відповідальністю " Архітектурно - будівельна компанія "КАРКАС" м. Дніпропетровськ на суму 12 551,00грн.
Припинити повноваження ліквідатора у справі № 5005/2804/2011 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ДНЕПР СТРОЙ СИТИ" м. Дніпропетровськ ініціюючого кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю " Архітектурно - будівельна компанія "КАРКАС" м. Дніпропетровськ (49000, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, буд.65, офіс 202/1, ЄДРПОУ 36162537).
Провадження у справі припинити.
Згідно п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" копію цієї ухвали направити органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, а також власнику (органу, уповноваженому управляти майном), органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.
Суддя Л.М. Калиниченко