Україна
про залишення позовної заяви без розгляду
31 травня 2011 р. р. Справа № 2а- 1973/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Зінченко А. В.,
при секретарі -Фоменко І.Є.
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Чугуївської міської ради Харківської області до Чугуївської об'єднаної державної податкової інспекції, з участю третьої особи КП «Чугуїввода», щодо визнання дій незаконними, -
Позивач, Чугуївська міська рада, звернувся до суду 04.03.2011 року з адміністративним позовом до Чугуївської об'єднаної державної податкової інспекції, у якому просить суд визнати дії Чугуївської об'єднаної державної податкової інспекції щодо включення до податкової застави всіх активів КП «Чугуїввода»у двократному розмірі від суми податкового боргу незаконними та виключити з податкової застави всі активи які перебувають у оперативному управлінні у КП «Чугуїввода»та належать на праві власності територіальній громаді міста Чугуєва в особі Чугуївської міської ради.
Також до позовної заяви було надано клопотання про поновлення процесуального строку звернення до суду, так як про порушення його прав позивачу стало відомо лише 04.02.2011 року за інформацією директора КП «Чугуїввода».
В судовому засіданні від представника відповідача Кудріної Л.О. до суду надійшло клопотання про залишення даної позовної заяви без розгляду, так як позивачем пропущено строк звернення з позовом до суду. Також представник відповідача зазначив, що Чугуївська міська рада Харківської області є органом місцевого самоврядування, який в своїй діяльності керується Конституцією України та законами України. Жодним законодавчим актом не передбачено звернення органу місцевого самоврядування до суду з позовом предметом якого є майно, яке передане в оперативне управління комунальному підприємству.
Представник позивача Ісмагілов О.О. та представники третьої особи ОСОБА_1, ОСОБА_2 проти даного клопотання заперечували, вважали його необґрунтованим.
Заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
В даному випадку Чугуївською міською радою Харківської області оскаржуються дії та рішення суб'єкта владних повноважень - Чугуївської об'єднаної державної податкової інспекції щодо включення до податкової застави всіх активів КП «Чугуїввода»у двократному розмірі від суми податкового боргу незаконними. При цьому позивач вважає що вищезазначені дії порушили права саме позивача.
Тобто судом в судовому засіданні встановлено, що Чугуївська міська рада мала процесуальне право звернення до адміністративного суду з даним позовом з урахуванням строків звернення до суду встановлених кодексом адміністративного судочинства.
Також судом в судовому засіданні встановлено, що позивач вважає протиправними та такими, що порушують права Чугуївської міської ради, дії та рішення Чугуївської об'єднаної державної податкової інспекції від 24.02.10 року по включенню до податкової застави всіх активів КП «Чугуїввода»у двократному розмірі від суми податкового боргу.
Про порушення своїх прав позивач дізнався 18 березня 2010 року, що підтверджується листом Чугуївської ОДПІ від 18.03.2010 року на адресу Чугуївського міського голови (а.с. 64), а до суду звернувся за захистом лише 04 березня 2011 року.
Відповідно до частини першої статті 99 КАС адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною другою цієї статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
А згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Статтею 5 КАС України встановлено, що адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Судом не може бути взято до уваги твердження позивача, що про порушення його прав йому стало відомо лише 04.02.2011 року за інформацією директора КП «Чугуїввода», так як дане твердження спростовано відповідачем та наданими до матеріалів справи доказами.
З урахуванням вищевикладеного суд вважає клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду частково обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню, а клопотання позивача про поновлення пропущеного строку для звернення до суду з позовом в порядку КАСУ таким, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 99-100, 155, 160 КАС України, суд, -
ухвалив :
В задоволенні клопотання Чугуївської міської ради Харківської області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду з позовом в порядку КАСУ -відмовити.
Клопотання представника Чугуївської об'єднаної державної податкової інспекції про залишення адміністративного позову без розгляду -задовольнити частково.
Позовну заяву Чугуївської міської ради Харківської області до Чугуївської об'єднаної державної податкової інспекції, з участю третьої особи КП «Чугуїввода», щодо визнання дій незаконними -залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня винесення ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А.В. Зінченко