Постанова від 25.05.2011 по справі 2542/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

25 травня 2011 р. № 2-а- 2542/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхова О.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом

Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області

до Садово-городнього підприємства "Автомобіліст"

про стягнення заборгованості ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути на користь держави з Садово-городнього підприємства "Автомобіліст" суму податкового боргу в розмірі 680,00 грн. на р/р 33217811700013, отримувач Куп"янське УДК, код 24134515, ГУДК у Харківській області, МФО 851011.

В обґрунтування позову зазначив, що 30.09.2010 року Куп"янською об"єднаною державною податковою інспекцією у Харківській області (надалі - Куп"янська ОДПІ) проведено невиїзну документальну перевірку Садово-городнього підприємства "Автомобіліст" з питання своєчасності подання податкових розрахунків по платі за землю за період з 2007 року по 2010 року. Перевіркою встановлено порушення ст.. 14 Закону України “Про плату за землю”, а саме: неподання до Куп"янської ОДПІ податкових розрахунків по платі за землю за період з 01.02.2007 року по 02.02.2010 рік . За результатами перевірки складено акт № 615/15-25461736 від 21.05. 2010 року та прийнято відповідне податкове повідомлення рішення від 30.06.2010 року № 0003861500/0 про визначення відповідачу податкового зобов”язання на суму 680,00 грн(по штрафним санкціям). Відповідачем на даний момент заборгованість не сплачена

Відповідно до ч.4 ст.183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження надіслана відповідачу 23.03.2011 року , але не отримана ним, що підтверджується повернутим до суду повідомленням про вручення поштового відправлення з довідкою пошти, в якій зазначено, що за зазначеною адресою відповідач не знаходиться.

Відповідно до ч.11 ст. 35 КАС України відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII, з наступними змінами та доповненнями, до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів. Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.

21 травня 2010 року старшим державним податковим інспектором Тітаренко Д.В. проведена невиїзна документальна перевірка Садово-городнього підприємства "Автомобіліст" з питання своєчасності подання податкових розрахунків по платі за землю за період з 01.02.2007 року по 02.02.2010 року.

Перевіркою встановлено порушення ст. 14 Закону України "Про плату за землю" № 378/96 від 19.09.1996 р., а саме неподання до Куп"янської ОДПІ Харківської області податкових розрахунків по платі за землю за 2007 - 2010 р.

Відповідно до ст.. 14 Закону України “Про плату за землю”, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин”, юридичні особи самостійно обчислюють суму земельного податку в порядку, визначеному цим Законом за формою, встановленою Головною державною податковою інспекцією України, щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого подають дані відповідній державній податковій інспекції.

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування", який діяв на момент виникнення спірних правовідносин” контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків та зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Відповідно до п. п. 1,11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, позивачем правомірно та в межах повноважень органу державної податкової служби виявлені здійснені відповідачем порушення вимог податкового законодавства, а саме: неподання податкових розрахунків по платі за землю.

Відповідно до п.п.. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації,

Відповідно до п.п.. 4.1.4 п 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу”, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно підпункту 5.2.1 п.5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення та підлягає сплаті платником податків.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідальність за несплату узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничних строків передбачена п.п. 17.1.1, 17.1.2 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

30 червня 2010 року начальником Куп"янської ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення № 0003861500/0, яким визначена сума штрафу на підставі підпункту п.п. 17.1.1, 17.1.2 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.. 14 Закону України “Про плату за землю”, яким визначено суму податкового зобов”язання (за штрафними (фінансовими) санкціями) за земельний податок на загальну суму 680,00 грн., яке було розміщено на дошці оголошень, у зв'язку з неможливістю вручення.

Відповідно до положень п. п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.

Відповідачем не здійснювались виплати податкового зобов"язання, у зв"язку з чим фахівцем Куп"янської ОДПІ сформовані податкові вимоги від 20.08.2010р. та 02.11.2010р., які надіслані платнику податків, але не вручені у зв”язку із відсутністю за місцем знаходження, про що складено акти про розміщення на дошці податкових оголошень податкової вимоги

Сума податкового зобов'язання відповідачем у встановлені законодавством терміни сплачена не була. Таким чином, відповідач має податкове зобов'язання, яке не сплачене у встановлений законом строк.

Згідно п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позову та його задоволення.

Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Садово-городнього підприємства "Автомобіліст" про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути на користь держави з Садово-городнього підприємства "Автомобіліст" суму податкового боргу в розмірі 680,00 грн. (шістсот вісімдесят грн. 00 коп.) на р/р 33217811700013, отримувач Куп"янське УДК, код 24134515, ГУДК у Харківській області, МФО 851011.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційні скарги у справах, передбачених пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, розглядаються апеляційними судами в порядку письмового провадження.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Шляхова О.М.