Справа № 2а/1570/3934/2011
31 травня 2011 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеського науково-дослідницького інституту судових експертиз про визнання неправомірним висновку, -
До суду звернулась ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Одеського науково-дослідницького інституту судових експертиз про визнання неправомірним висновку №065/2007 від 17.05.2007 року.
Суддя вважає, що у відкритті провадження по даній позовній заяві слід відмовити з наступних підстав.
З позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати неправомірним висновок Одеського науково-дослідницького інституту судових експертиз по цивільній справі №2-7179/06 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на ? частину спадкового майна по заповіту та усунення перешкоди в праві користування майном та по зустрічному позву ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про розподіл спадкового майна.
Проте, предметом спору є висновок судового експерта в конкретній цивільній справі, який відповідно до ч. 6 ст. 147 ЦПК України не є обов'язковим для суду і оцінюється за правилами, встановленими ст. 212 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 150 ЦПК України якщо висновок експерта буде визнано необґрунтованим або таким, що суперечить іншим матеріалам справи або викликає сумніви в його правильності, судом може бути призначена повторна експертиза, яка доручається іншому експертові (експертам).
Правовідносини, які виникли між сторонами, відносяться до сфери доказування в конкретній цивільній справі, яка розглядається судом, та відповідно до ст. 17 КАС України, спір по ним не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктами владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дії чи бездіяльності.
У відповідності до п. 7 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, втому числі на виконання делегованих повноважень.
Розглянувши матеріали позову, суд доходить висновку, що відповідач не являється суб'єктом владних повноважень, тому спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, ці позовні вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Оскільки, рішення по цивільній справі №2-7179/06 набрало законної сили, висновок Одеського науково-дослідницького інституту судових експертиз №065/2007 від 17.05.2007 року можливо переглянути в рамках апеляційного чи касаційного провадження по зазначеній справі.
Керуючись ст. ст. 4, 17, 18, 21, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Одеського науково-дослідницького інституту судових експертиз про визнання неправомірним висновку №065/2007 від 17.05.2007 року.
Копію ухвали разом із заявою та всіма додатками до неї невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання ухвали, або в порядку ч. 3 ст.186 КАС України.
Суддя Л.І. Свида