Постанова від 03.06.2011 по справі 5002-28/3759-2010

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

30 травня 2011 року Справа № 5002-28/3759-2010

Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Котлярової О.Л.,

суддів Євдокімова І.В.,

Маслової З.Д.,

за участю представників сторін:

прокурор Шульга А.М., посвідчення №574, від 18 листопада 2008 року, Старший прокурор відділу прокуратури міста Севастополя

позивача ОСОБА_1., довіреність №02-29-3584 від 29 грудня 2010 року (Феодосійська міська рада)

відповідача ОСОБА_2, довіреність б/н від 10 грудня 2010 року (товариство з обмеженою відповідальністю "Юркаффа")

розглянувши апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Юркаффа" на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Лукачов С.О.) від 17 березня 2011 року у справі № 5002-28/3759-2010

за позовом Прокурора міста Феодосії (вул. Українська, 5,Феодосія,98100)

в інтересах держави в особі Феодосійської міської ради (вул. Земська, 4, місто Феодосія, Автономна Республіка Крим, 98100)

до товариства з обмеженою відповідальністю "Юркаффа" (вул. Горького, буд. 12, кв. 4, місто Феодосія, Автономна Республіка Крим, 98100)

про зміну умов договору оренди землі

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Феодосії в інтересах держави в ocoбi Феодосійської міської ради звернувся до господарського суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Юркаффа»про зміну умов договору оренди земельної ділянки.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач без достатніх правових підстав відмовляється змінювати умови договору оренди землі.

Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 17 березня 2011 року у справі № 5002-28/3759 позов задоволено частково.

Змінено умови договору оренди земельної ділянки, реєстраційний номер 040801900128 від 22 травня 2008 року, укладеного між Феодосійською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю "Юркаффа", виклавши пункти договору у наступній редакції:

1. Пункт 1 - слова "зона Челноковська" оціночний район №63" замінити на: "економіко - планувальна зона №13";

2. Пункт 5 викласти у наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить: ділянка №1 - 1412081, 22 грн., ділянка №2 - 2188118, 78"

3. Пункт 9 викласти у наступній редакції: "Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 108006,00 грн. за рік, у тому числі: ділянка № 1 - 42362,44 грн., ділянка № 2 - 65643,56 грн.”;

4. Пункт 36 викласти у наступній редакції: "Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди, щодо зміни умов договору, спір розв'язується у судовому порядку.

Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

У разі, якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк, з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду”;

5. Доповнено договір пунктом 48 у наступній редакції: “Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом”.

3.В іншій частині позову - відмовлено.

Вирішено питання розподілу судових витрат.

Рішення мотивоване тим, що прийняття Феодосійською міською радою рішень щодо затвердження ставок орендної плати за землю та нормативної грошової оцінки земель місті Феодосії, які є обов'язковими для виконання, є підставами для перегляду розміру орендної плати, та внесення змін до договору оренди земельної ділянки.

Не погодившись з рішенням суду, товариство з обмеженою відповідальністю "Юркаффа" звернулась до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду, прийняти нове, у задоволенні позову відмовити.

Доводи апеляційної скарги обґрунтовані тим, що рішення господарського суду постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Так, на думку скаржника суд першої інстанції не врахував, що у матеріалах справи відсутні дані щодо діючого розміру земельного податку.

Крім того, у апеляційній скарзі зазначено, що вимоги Феодосійської міської ради щодо зміни економіко-планувальних зон та розміру грошової оцінки землі не ґрунтується на нормах законодавства України.

Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 14 квітня 2011 року апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Юркаффа" прийнято до провадження апеляційної інстанції у складі судової колегії: головуючого судді Котлярової О.Л., суддів Антонової І.В., Євдокімова І.В.

Розпорядженням виконуючого обов'язки голови Севастопольського апеляційного господарського суду від 10 травня 2011 року змінено склад судової колегії, суддю Антонову І.В. замінено на суддю Маслову З.Д.

Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 10 травня 2011 року розгляд справи відкладено на 30 травня 2011 року.

26 травня 2011 року від товариства з обмеженою відповідальністю „Юркаффа” надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до закінчення розгляду Феодосійським міським судом справи №2-а-87/11 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю „Юркаффа” до Феодосійської міської ради про скасування рішення Феодосійської міської ради №1698 від 29 серпня 2008 року „Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Феодосії”.

У судовому засіданні апеляційної інстанції 30 травня 2011 року судова колегія відмовила у задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі, у зв'язку з тим, що відповідно до статті 79 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.

Судова колегія вважає, що відповідач не надав доказів, які б свідчили про неможливість розгляду даної справи у зв'язку з розглядом справи до набрання чинності та рішення суду.

Представник Феодосійської міської ради надав письмові пояснення по справі, просив рішення суду першої інстанції залишити без змін, представник товариства з обмеженою відповідальністю „Юркаффа” підтримав доводи апеляційної скарги, прокурор заперечував.

Повторно розглянувши матеріали справи в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія встановила наступне.

27 листопада 2007 року рішенням 25 cecii 5 скликання Феодосійської міської ради №1256 „Про надання земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю „Юркаффа” затверджено проект землеустрою по відводу земельної ділянки розташовану за адресою: м. Феодосія, вул. Володарського, З 7-А, 37-Б, площею 0,4630 га товариству з обмеженою відповідальністю „Юркаффа” для обслуговування комплексу викуплених нежитлових будов, реконструкцій торгово - виробничий комплекс та благоустрій території (а.с. 14).

26 грудня 2007 року, на підставі рішення № 1256, між Феодосійською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Юркаффа», укладено договір оренди землі, який зареєстровано 22 травня 2008 року за №040801900128 (а. с. 8-10).

Згідно із пунктом 1 договору оренди землі, орендодавець (позивач) надає, а орендар (відповідач) приймає в строкове платне користування земельні ділянки, які знаходиться: м. Феодосія, вул. Володарського, буд. 37-А, 37-Б, зона «Челноковська»оціночний район № 63, кадастровий номер ділянки 01 116 000 000 101 005 66.

Пунктом 5 договору оренди землі встановлено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки № 1 - становить 367619,27 гривень, ділянки № 2 - 569696,92 гривень.

Відповідно до пункту 8 строк дії договору визначено до 30 листопада 2056 року.

Починаючи з 04 квітня 2007 року орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем, у грошовій формі із зазначенням: ділянка №1-4 відсотків, ділянка № 2 - 2 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та загальним розміром 26098,71 грн.: ділянка № 1 - 14704,77 грн., ділянка № 2 - 11393,94 грн. за рік. ( пункт 9 договору).

У пункті 10 договору зазначається, що обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Відповідно до пункту 11 договору, орендна плата вноситься рівними частинами щомісячно до 30 числа наступного за звітним місяцем на рахунок місцевого бюджету з коду бюджетної класифікації «Орендна плата з юридичних (фізичних) осіб».

Рішенням 46 сесії 4 скликання Феодосійської міської ради від 27 січня 2006 року № 2633 «Про застосування нової форми договору оренди землі»було рекомендовано застосовувати типову форму договору, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2004 року № 220 «Про затвердження Типового договору оренди землі», зі змінами та доповненнями відповідно до чинного законодавства.

26 січня 2008 року рішенням 28 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради № 1345 «Про міський бюджет на 2008 рік»внесені зміни до рішення № 2299, відповідно до яких було встановлено розмір річної орендної плати за земельні ділянки, що надаються в оренду, у розмірі 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки (а. с. 20-22).

29 серпня 2008 року рішенням 37 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради № 1698 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії»встановлено розмір земельного податку, відповідно до нормативної грошової оцінки земель міста Феодосії та згідно з Законом України «Про плату за землю»(а. с. 19).

Дані про економіко-планувальну зону окремої земельної ділянки містяться у витягу з технічної документації про нормативно-грошову оцінку окремої земельної ділянки, який виданий Феодосійським міським відділом Кримської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України», що передбачено статтею 23 Закону України „Про оцінку земель”.

Нормативна грошова оцінка земель міста Феодосія розроблена у відповідності до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року № 213, а також Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого Наказом державного комітету із земельних ресурсів України, Міністерством аграрної політики України, Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Українською академією аграрних наук від 27 січня 2006 року №18/15/21/11 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 квітня 2006 року за № 388/12262.

У межах населених пунктів базова вартість одного квадратного метра земель диференціюється за економіко-планувальними зонами, які визначаються на основі економічної оцінки території населеного пункту з врахуванням таких факторів як неоднорідність функціонально-планувальних якостей території, рівень інженерного забезпечення та благоустрою території, рівень розвитку сфери обслуговування населення, екологічна якість території, привабливість середовища, наявність історико-культурних та природних пам'яток тощо.

Відповідно до пункту 3.10 Порядку вартість одного квадратного метра земельної ділянки визначеного функціонального використання визначається з врахуванням територіально-планувальних, інженерно-геологічних, історико-культурних, природно-ландшафтних, санітарно-гігієнічних та інженерно-інфраструктурних особливостей місця їх розташування в межах економіко-планувальної зони за відповідною формулою Виходячи з цього, економіко-планувальні зони для розрахунку нормативної грошової оцінки землі визначаються на підставі економічної оцінки математичним методом на основі вирахуваних значень по факторних оцінок, визначаючих містобудівну цінність території населеного пункту.

Пунктом 4.1. рішення Феодосійської міської ради № 1698 вказано на необхідність укладання додаткових угод до договорів оренди землі, з метою приведення їх у відповідність до чинного законодавства.

28 листопада 2008 року рішенням 41 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради № 1842 „Про введення ставок орендної плати за землю” встановлено розмір річної орендної плати за земельні ділянки, згідно з Українським класифікатором цільового використання землі - для інших видів використання, що дорівнює 3 відсоткам нормативної грошової оцінки (а. с. 17).

Матеріалами справи підтверджується, що вищезазначені рішення Феодосійської міської ради були опубліковані в місцевих засобах масової інформації, тим самим були доведені до відома орендаря, як цього вимагає Закон України „Про основи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

29 січня 2010 року Феодосійською міською радою на адресу відповідача було надіслано додаткова угода від 20 жовтня 2009 року до договору оренди землі від 22 травня 2008 року (вих.№ 02-30-26), з пропозицією змінити спірні пункти договору відповідно до змін в законодавстві та викласти їх у наступній редакції (а.с. 12):

1. Пункт 1 - слова „зона "Челноковська” оціночний район № 63", читати:

„з 01 січня 2009 року економіко-планувальна зона № 13”;

2. Пункт 5 - читати у наступної редакції: «Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить: з 01 січня 2008 року по 31 грудня 2008 року (включно) - ділянка № 1 -377912,61 грн., ділянка № 2-585648,44 грн., з 01 січня 2009 року: ділянка № 1 -1412081,22 грн., ділянка № 2 -2 188 118,78 грн.»

3. Пункт 9 - читати у наступної редакції: «Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем, починаючи з: 01 січня 2008 року по 31 грудня 2008 року (включно) у грошовій формі із зазначенням: ділянка № 1 - 4 відсотків, ділянка № 2 - 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 32685,95 грн., у тому числі ділянка № 1 - 15116,50 грн., ділянка № 2 - 17569,45 грн., з 01.01.2009 р. у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 108006,00 грн. за рік, у тому числі: ділянка № 1 - 42362,44 грн., ділянка № 2 - 65643,56 грн.

4. Пункт 36 - читати у наступної редакції: „Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.

Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.»;

5. Доповнити пункт 48 у наступної редакції: «Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом».

6. Ця Додаткова угода є невід'ємною частиною Договору оренди землі від 22 травня 2008 року реєстраційний № 040801900128.».

Відповідачем зазначений лист з додатковою угодою було отримано 03 лютого 2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 13).

Як слід з матеріалів справи відповідачем додаткова угода не підписана, що і стало підставою звернення з зазначеним позовом.

Проаналізувавши обставини даної справи, перевіривши підстави прийняття оскаржуваного рішення судом першої інстанції, заслухавши представників сторін та прокурора, судова колегія дійшла висновку щодо необґрунтованості вимог апеляційної скарги з огляду на наступне.

Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України та Законом України „Про оренду землі”, а також прийнятими відповідно до них нормативно - правовими актами.

Згідно з частиною 1 статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Статтею 13 Закону України „Про оренду землі” договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Статями 18 та 20 Закону України „Про оренду землі” встановлено, що укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації і набирає чинності після такої реєстрації.

Істотними умовами договору оренди землі згідно зі статтею 15 Закону України „Про оренду землі” є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Відповідно до статті 21 Закону України „Про плату за землю” розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Згідно з частиною 1 статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з пунктом 9 договору оренди землі від 22 травня 2008 року орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем, починаючи з 04 квітня 2007 року, у грошовій формі із зазначенням: ділянка №1 - 4 відсотків, ділянка №2 -2 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та загальним розміром 26098, 71 грн.: ділянка №1 -14704, 77 грн., ділянка №2 - 11393, 94 за рік.

Рішенням Феодосійської міської ради № 1842 від 28 листопада 2008 року «Про введення ставок орендної плати за землю»встановлено розмір річної орендної плати за земельні ділянки, згідно з Українським класифікатором цільового використання землі - для інших категорій земель у розмірі трьох відсотків нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до статті 274 Податкового кодексу України земельний податок становить 1% від нормативної грошової оцінки землі.

Статтею 288 Податкового кодексу України встановлено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для інших категорій земель трикратного розміру земельного податку, тобто з урахуванням статті 274 Податкового кодексу України річна сума платежу не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки землі.

Згідно із пунктом 13 договору, розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:

- зміни умов господарювання, передбачених договором;

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін та тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;

- в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 30 Закону України „Про оренду землі” зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Правовими актами органу місцевого самоврядування, на підставі яких позивачем був здійснений перерахунок плати за оренду земельної ділянки, стали рішення Феодосійської міської ради № 1698 від 29 серпня 2008 року „Про затвердження нормативної грошової оцінки земель в місті Феодосії” та № 1842 від 28 листопада 2008 року „Про ведення ставок орендної плати за землю”.

Даними рішеннями було здійснене нормативне обчислення розміру плати за землю.

Відповідно до частини 1 статті 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Згідно з частиною 1 статті 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Відповідно до статті 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

У зв'язку із тим, що лист Феодосійської міської ради від 29 січня 2010 року вих. № 02-30-26 з проектом додаткової угоди до договору від 22 травня 2008 року відповідачем отримано 03 лютого 2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, але відповідь на нього надана не була, реалізувати перегляд розміру орендної плати можливо лише у судовому порядку, так як внесення змін до договору в односторонньому порядку не допускається.

Відповідно до частин 1, 3 статті 73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, згідно з якими акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Відповідно до частин 3, 4 статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Згідно з частиною 1 статті 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Судова колегія погоджується з висновком місцевого господарського суду про те, що прийняття Феодосійською міською радою рішень щодо затвердження ставок орендної плати за землю та нормативної грошової оціни земель міста Феодосія, які є обов'язковими для виконання, є обставинами, обумовленими сторонами для перегляду розміру орендної плати, та дає підстави для висновку про необґрунтованість доводів скаржника щодо неправомірного розрахунку орендної плати та зміни економіко-планувальних зон, які визначаються технічною документацією та були затверджені рішенням ради, причому місце розташування спірної земельної ділянки, її площа та межі не змінилися.

Також, апеляційна інстанція вважає правомірним висновок суду першої інстанції про необхідність введення в дію змін до договору починаючи з дати набрання судовим рішенням законної сили, оскільки відповідно до частини 5 статті 188 Господарського кодексу України якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Враховуючи вищезазначене, судова колегія дійшла висновку про те, що рішення суду першої інстанції прийнято при правильному застосуванні норм матеріального та процесуального права, підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись статтями 99, 101, пунктом 1 статті 103, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Юркаффа" залишити без задоволення.

2. Рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 17 березня 2011 року у справі № 5002-28/3759-2010 залишити без змін.

Головуючий суддя О.Л. Котлярова

Судді І.В. Євдокімов

З.Д. Маслова