Постанова від 10.05.2011 по справі 3299/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Харків

10 травня 2011 р. № 2-а- 3299/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зоркіна Ю.В. при секретарі судового засідання Смоляр Є.А.,

за участю:

представника позивача -Горяшко А.В.,

представника прокуратури - Жовницької А.В.

відповідача -не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом

Прокурора Фрунзенського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі міста Харкова

до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Естет - ЛТД"

про стягнення заборгованості ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, прокурор Фрунзенського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі м. Харкова , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Естет- ЛТД», в якому просить суд з урахуванням уточнень, стягнути з відповідача зобов'язання з орендної плати за землю у розмірі 1 171,09 грн. та суму земельного податку з юридичних осіб на суму 1 713 грн. на користь держави.

Представник позивача та прокуратури в судовому засіданні підтримали позов та просили задовольнити вимоги з підстав не виконання відповідачем вимог Закону України «Про оренду землі»та Закону України «Про плату за землю», а саме, у зв'язку з несвоєчасним виконанням податкового зобов'язання за платником утворилась податкова заборгованість (недоїмка) з орендної плати та земельного податку.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся повісткою з поштовим повідомленням, які направлялися за офіційним місцем знаходження, але повернулися до суду. Згідно з ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі судовому засіданні не скористався.

Заслухавши думку представника прокуратури та позивача, щодо можливості подальшого розгляду справи, суд вважає, що нез'явлення відповідача в судове засідання не перешкоджає розгляду справи.

Суд, вислухавши пояснення представників, що прибули у судове засідання, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини.

Відповідач, пройшов передбачену чинним законодавством процедуру державної реєстрації, набув правового статусу суб'єкта господарювання -юридичної особи, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців з ідентифікаційним кодом 14062526, як платник податків, зборів (обов'язкових платежів) знаходиться на обліку в ДПІ Фрунзенського району м.Харкова.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року № 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України; органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до статті 21 Закону "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України "Про плату за землю".

З 01.04.2005 року орендна плата визнана державним обов'язковим платежем, строки та сплата якого здійснюється в порядку передбаченому податковим законодавством на підставі декларації; платником орендної плати за землю до бюджету є орендар земель державної або комунальної власності на підставі укладеного з відповідним органом місцевого самоврядування чи органом виконавчої влади договором оренди землі, який набирає чинності після його державної реєстрації. Річна орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності, не може бути меншою за розмір земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю", та перевищувати 10 % їх нормативної грошової оцінки. У разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлено більший розмір орендної плати.

Відповідно до ст. 5 Закону України “Про плату за землю” від 3 липня 1992 року № 2535-XII, який діяв на момент нарахування вказаного податку, об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Судовим розглядом встановлено, що на підставі договору №1705 від 07.07.98 року Виконавчим комітетом Харківської міської ради Товариству з обмеженою відповідальністю фірмі «Естет-ЛТД»надано в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення-землі житлової та громадської забудови, загальною площею 0.1966 га., розташовану за адресою: вул. Автогенна 12 в м. Харкові.

Статтею 14 Закону “Про плату за землю” передбачено, що платники орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідачем у 2008 році відповідно до ст. 14 Закону України "Про плату за землю" до ДПІ у Фрунзенському районі м.Харкова подано Податковий розрахунок земельного податку за 2007 рік та податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2008 рік (а.с. 7,8), якими визначені податкове зобов'язання з податку на землю та розмір орендної плати.

Згідно абз.2,3 п.5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000, № 2181-III , який діяв на момент подання декларацій, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації; зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітній) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, проте відповідач зобов'язання щодо сплати орендної плати не виконав.

Із дослідженої в судовому засіданні облікової картки платника податку встановлено, що відповідач суму самостійно узгоджених платежів не сплатив, внаслідок чого утворилась заборгованість з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 1713,01 грн. та з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 1171,09 грн.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості по сплаті орендної плати за використання земельної ділянки, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.8-14,35,71,94,160-163,167,186,254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Фрунзенського району м. Харкова про забезпечення адміністративного позову прокурора Фрунзенського району м.Харкова в інтересах держави в особі ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова до ТОВ фірми «Естет-ЛТД»про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Естет ЛТД" ( 63531, Чугуївський район, с. Базаліївка, вул. Леніна,83, код ЄДРПОУ 14062526, р/р 26003199334001, ХФ КБ " Приватбанк", МФО 351533) на користь держави (р/р 33219812700010, ВДК у Фрунзенському районі м.Харкова ГУДКУ у Харківській області, МФО 8510111) суму податкового боргу у розмірі 2884.10 (дві тисячі вісімсот вісімдесят чотири гривні 10 копійок).

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

У повному обсязі постанова виготовлена та підписана 13.05.2011 року

Суддя Зоркіна Ю.В.