Копія
про залишення позовної заяви без руху
01 червня 2011 р. Справа № 2a-1870/3366/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кунець О.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відповідачів: 1) Відділу Державної виконавчої служби Глухівського міськрайонного управління юстиції, 2) Державного виконавця Бірюк С.М. про визнання незаконною та скасування постанови ,-
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Відділу Державної виконавчої служби Глухівського міськрайонного управління юстиції та Державного виконавця Бірюк С.М. про визнання незаконною та скасування постанови №201-8 від 08.12.2010 р. про відкриття виконавчого провадження.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.106 КАС України. Так, п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачає, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Згідно ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Зі змісту позовної заяви встановлено, що мотивуючи заявлені вимоги позивач зазначає про факт винесення 08.12.2010 р. Відділом Державної виконавчої служби Глухівського міськрайонного управління юстиції постанови №201-8 про відкриття виконавчого провадження по примусовому виконанню вимоги УПФ України в м. Глухів про сплату боргу від 05.11.2010 р.
Але, до матеріалів позовної заяви, які надійшли на адресу суду, позивачем не надано жодного документу на підтвердження вказаних фактів.
Так, відсутня постанова Відділу Державної виконавчої служби Глухівського міськрайонного управління юстиції №201-8 від 08.12.2010 р. про відкриття виконавчого провадження, натомість позивач просить її витребувати з відповідача, крім цього не надано будь-яких доказів того, коли саме була отримана дана постанова позивачем, при цьому дані матеріали необхідні суду для встановлення питання пропущення чи дотримання позивачем строків звернення до суду, які встановлено ст.99 КАС України.
Ч.1 ст.99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами. Ч. 2 статті 99 КАС передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Так, відповідно до частини 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Отже, для звернення до адміністративного суду з позовом пов'язаним з оскарженням рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби Кодексом адміністративного судочинства України встановлено десятиденний строк.
Ч.5 ст.106 КАС України передбачено, що у разі необхідності, до позовної заяви додається заява про поновлення строків звернення до суду.
Зважаючи на викладене, у разі якщо позивач вважає, що строки звернення пропущені з поважних причин, судом надається час (визначений в ухвалі про залишення п/заяви без руху) та пропонується додати до позовної заяви, для розгляду, заяву про поновлення строків звернення до суду з зазначанням причини їх пропуску. В разі, якщо відповідної заяви подано не буде, вважатиметься, що при зверненні до суду позивач вважав, що ним дотримано строки звернення з позовною заявою з відповідними вимогами.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до відповідачів: 1) Відділу Державної виконавчої служби Глухівського міськрайонного управління юстиції, 2) Державного виконавця Бірюк С.М. про визнання незаконною та скасування постанови - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 20.06.2011 р.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) О.М. Кунець
З оригіналом згідно
Суддя О.М. Кунець