Категорія №8.1.5
Іменем України
19 квітня 2011 року Справа № 2а-2853/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Ірметова О.В.
при секретарі: Вівдюк М.М.,
за участю представників сторін від:
позивача: Яковлев О.І.
відповідача: Лях О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Комунального підприємства «Петровськтепло Плюс» про стягнення податкового боргу, -
04 квітня 2011 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «Петровськтепло Плюс» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств, комунального податку, збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальному розмірі 159541,48 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що КП «Петровськтепло Плюс» знаходиться на податковому обліку в ДПІ у м. Красний Луч і станом на 10.03.2011 має податковий борг в загальній сумі 159541,48 грн., яка складається з податкового боргу по податку на додану вартість в загальній сумі 22839,16 грн. (основний платіж - 6326,95 грн., штрафні санкції - 16190,50 грн., пеня - 321,71 грн.), з податкового боргу з податку на прибуток в загальній сумі 134081,85 грн. (основний платіж - 125487,22 грн., штрафні санкції - 8176,00 грн., пеня - 418,63 грн.), податкового боргу з комунального податку в загальній сумі 469,39 грн. (основний платіж - 103,70 грн., штрафні санкції - 340,00 грн., пеня - 25,69 грн.), податкового боргу зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальній сумі 2151,08 грн. (основний платіж - 1331,86 грн., штрафні санкції - 731,32 грн., пеня - 87,90 грн.). На виконання вимог Закону було направлено відповідачу першу та другу податкову вимогу, але відповідач не сплатив узгоджений податковий борг.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та надав пояснення аналогічні позовним вимогам.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, про що надав до суду письмову заяву.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України «Про систему оподаткування» втратили чинність.
Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України «Про систему оподаткування», які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.
Згідно ч.1 ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування”, податок на додану вартість, плата за землю, збір за забруднення навколишнього природного середовища належать до загальнодержавних і справляються на всій території України.
Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - закон №2181), податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 закону №2181, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до п.п.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону 2181 процедура адміністративного оскарження закінчується:
останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк;
днем отримання платником податків рішення контролюючого органу про повне задоволення скарги, викладеної у заяві;
днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню.
День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з п.п 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.87.2 ст. 87 Податкового кодексу джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п.95.1 ст.95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно з п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач Комунальне підприємство «Петровськтепло Плюс» зареєстроване виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради 11.07.2007, про що зроблено запис за №13801020000000901, знаходиться на податковому обліку в ДПІ в м. Красний Луч з 12.07.2007 року, що підтверджується довідкою за №485 від 17.03.2011.
Сума податкового боргу з податку на додану вартість підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0000392342/0 від 05.06.2009 на суму 19093,50 грн., у тому числі основний платіж - 4191,00 грн., штрафні санкції - 14902,50 грн., у частині суми податкового боргу у зв'язку з частковою сплатою в розмірі 15715,45 грн., у тому числі основний платіж - 812,95 грн., штрафні санкції - 14902,50 грн., повідомленням-рішенням №0001821501/0 від 11.06.2009 на суму штрафних санкцій у розмірі 680,00 грн., податковою декларацією №21956 від 23.09.2009 на суму 1 грн., податковою декларацією №21977 від 23.09.2009 на суму 1 грн., податковою декларацією №21980 від 23.09.2009 на суму 1 грн., податковою декларацією №21981 від 23.09.2009 на суму 1 грн., податковою декларацією №21984 від 23.09.2009 на суму 1 грн., податковою декларацією №21985 від 23.09.2009 на суму 1 грн., податковою декларацією №21988 від 23.09.2009 на суму 1 грн., податковою декларацією №21989 від 23.09.2009 на суму 1 грн., податковою декларацією №26626 від 20.10.2009 на суму 1 грн., податковою декларацією №28701 від 20.11.2009 на суму 915,00 грн., податковою декларацією №29888 від 25.11.2009 на суму 2658,00 грн., уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань №29868 від 24.11.2009 всього на суму 394,00 грн., у тому числі основний платіж - 375,00 грн., штрафна санкція - 19,00 грн., уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань №29870 від 24.11.2009 всього на суму 317,00 грн., у тому числі основний платіж - 302,00 грн., штрафна санкція - 15,00 грн., уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань №29872 від 24.11.2009 всього на суму 81,00 грн., у тому числі основний платіж - 77,00 грн., штрафна санкція - 4,00 грн., уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань №29874 від 24.11.2009 всього на суму 289,00 грн., у тому числі основний платіж - 275,00 грн., штрафна санкція - 14,00 грн., уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань №29876 від 24.11.2009 всього на суму 34,00 грн., у тому числі основний платіж - 32,00 грн., штрафна санкція - 2,00 грн., уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань №29878 від 24.11.2009 всього на суму 132,00 грн., у тому числі основний платіж - 126,00 грн., штрафна санкція - 6,00 грн., уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань №29880 від 24.11.2009 всього на суму 335,00 грн., у тому числі основний платіж - 319,00 грн., штрафна санкція - 16,00 грн., уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань №29882 від 24.11.2009 всього на суму 57,00 грн., у тому числі основний платіж - 54,00 грн., штрафна санкція - 3,00 грн., уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань №29884 від 24.11.2009 всього на суму 391,00 грн., у тому числі основний платіж - 372,00 грн., штрафна санкція - 19,00 грн., повідомленням-рішенням №0003061501/0 від 19.11.2009 на суму штрафної санкції у розмірі 510,00 грн. У зв'язку з несвоєчасною сплатою податку на додану вартість було нараховано пеню у розмірі 321,71 грн.
Сума податкового боргу з податку на прибуток підприємств підтверджується повідомленням-рішенням №0000362342/0 від 05.06.2009 по акту документальної перевірки всього на 19626,00 грн., у тому числі основний платіж 13084,00 грн., штрафні санкції - 6542,00 грн., у частині податкового боргу у зв'язку з частковою сплатою у розмірі 12862,22 грн., в тому числі основний платіж - 6320,22 грн., штрафні санкції - 6542,00 грн., податковою декларацією №28878 від 09.11.2009 на суму 918,00 грн., податковою декларацією №29588 від 19.11.2009 на суму 4199,00 грн., податковою декларацією №37278 від 09.02.2010 на суму 688,00 грн., податковою декларацією №8989 від 05.05.2010 на суму 38,00 грн., податковою декларацією №16759 від 02.08.2010 на суму 79189,00 грн., податковою декларацією №24862 від 28.10.2010 на суму 10962,00 грн., податковою декларацією №34532 від 09.02.2011 на суму 693,00 грн., повідомленням-рішенням №0001891501/0 від 11.06.2009 на суму штрафної санкції у розмірі 170,00 грн., повідомленням-рішенням №0001881501/0 від 11.06.2009 на суму штрафної санкції у розмірі 170,00 грн., повідомленням-рішенням №000305501/0 від 19.11.2009 на суму штрафної санкції у розмірі 170,00 грн., повідомленням-рішенням №0003321501/0 від 12.10.2010 на суму 23604,00 грн., у тому числі основний платіж - 22480,00 грн., штрафної санкції - 1124,00 грн. У зв'язку з несвоєчасною сплатою податку на додану вартість було нараховано пеню у розмірі 418,63 грн.
Сума податкового боргу зі сплати комунального податку підтверджується розрахунком №31257 від 11.01.2010 на суму 25,50 грн., розрахунком №4897 від 06.04.2010 на суму 27,20 грн., розрахунком №14302 від 12.07.2010 на суму 27,10 грн., розрахунком №23481 від 18.10.2010 на суму 15,30 грн., розрахунком №31670 від 19.01.2011 на суму 13,60 грн., повідомленням-рішенням №0001571530/0 від 09.11.2009 на суму штрафної санкції у розмірі 340,00 грн. У зв'язку з несвоєчасною сплатою комунального податку було нараховано пеню у розмірі 25,69 грн.
Сума податкового боргу зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища підтверджується повідомленням-рішенням №0000412342/0 від 05.06.2009 всього на суму 2193,95 грн., у тому числі основний платіж - 1462,60 грн. та штрафної санкції - 731,32 грн. у частині податкового боргу на суму 2063,08 грн., у тому числі основний платіж - 1331,86 грн., штрафні санкції - 731,32 грн. У зв'язку з несвоєчасною сплатою збору за забруднення навколишнього природного середовища було нараховано пеню у розмірі 87,90 грн.
Позивачем на адресу відповідача, відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” надсилалась перша податкова вимога від 18.06.2009 року № 1/90 та друга податкова вимога від 03.09.2009 №2/133, які відповідачем не оскаржувалися.
Крім того, представник відповідача надав суду письмову заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги податкової інспекції визнає у повному обсязі.
Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Оскільки за ПП «Петровськтепло Плюс» обліковується податкова заборгованість на загальну суму159541,48 грн., які є узгодженою та обов'язковою до сплати, та відповідач визнав позовні вимогу у повному обсязі, та судом прийняте визнання позову відповідачем, позовні вимоги податкового органу щодо стягнення податкового боргу є законними та обґрунтованими.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Комунального підприємства «Петровськтепло Плюс» про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Петровськтепло Плюс» (вул. Леніна, 25, м. Красний Луч, і.к. 35019324) на користь Державного бюджету загальну суму податкового боргу 159541,48 грн. (сто п'ятдесят дев'ять тисяч п'ятсот сорок одна грн. 48 коп.), яка складається з податкового боргу по податку на додану вартість в загальній сумі 22839,16 грн. (основний платіж - 6326,95 грн., штрафні санкції - 16190,50 грн., пеня - 321,71 грн.), з податкового боргу з податку на прибуток в загальній сумі 134081,85 грн. (основний платіж - 125487,22 грн., штрафні санкції - 8176,00 грн., пеня - 418,63 грн.), податкового боргу з комунального податку в загальній сумі 469,39 грн. (основний платіж - 103,70 грн., штрафні санкції - 340,00 грн., пеня - 25,69 грн.), податкового боргу зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальній сумі 2151,08 грн. (основний платіж - 1331,86 грн., штрафні санкції - 731,32 грн., пеня - 87,90 грн.) шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, а саме:
- р/р 26006301390 у філії Краснолуцького відділення ВАТ «Ощадбанк» м. Красний Луч, МФО 364133.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанову в повному обсязі складено та підписано 19 квітня 2011 року.
СуддяО.В. Ірметова