Категорія №8.1.5
Іменем України
19 квітня 2011 року Справа № 2а-2851/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Ірметова О.В.
при секретарі: Вівдюк М.М.,
за участю представників сторін від:
позивача: Яковлев О.І.
відповідача: Мілютін В.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стволовік-проходнік -1» про стягнення податкового боргу, -
04 квітня 2011 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стволовік-проходнік -1» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств в загальному розмірі 150174,35 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ТОВ «Стволовік-проходнік-1» знаходиться на податковому обліку в ДПІ у м. Красний Луч і станом на 14.03.2011 має податковий борг в загальній сумі 150174,35 грн., яка складається з податкового боргу по податку на додану вартість в загальній сумі 135986,40 грн. (основний платіж - 91444,13 грн., штрафні санкції - 37855,20 грн., пеня - 6687,07 грн.), з податкового боргу з податку на прибуток в загальній сумі 14187,95 грн. (основний платіж - 13765,68 грн., штрафні санкції - 340,67,00 грн., пеня - 81,60 грн.) На виконання вимог Закону було направлено відповідачу першу та другу податкову вимогу, але відповідач не сплатив узгоджений податковий борг.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та надав пояснення аналогічні позовним вимогам.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, про що надав до суду письмову заяву.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України «Про систему оподаткування» втратили чинність.
Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України «Про систему оподаткування», які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.
Згідно ч.1 ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування”, податок на додану вартість, плата за землю, збір за забруднення навколишнього природного середовища належать до загальнодержавних і справляються на всій території України.
Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - закон №2181), податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 закону №2181, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до п.п.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону 2181 процедура адміністративного оскарження закінчується:
останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк;
днем отримання платником податків рішення контролюючого органу про повне задоволення скарги, викладеної у заяві;
днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню.
День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з п.п 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.87.2 ст. 87 Податкового кодексу джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п.95.1 ст.95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно з п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач ТОВ «Стволовік-проходнік-1» зареєстроване виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради 19.12.2003, про що зроблено запис за №04051945Ю0010316 (а.с.10), знаходиться на податковому обліку в ДПІ в м. Красний Луч з 24.12.2003 року (зворотній бік а.с.10).
Сума податкового боргу з податку на додану вартість підтверджується податковою декларацією №9000500416 від 20.07.2009 на суму 43327,00 грн. в частині податкового зобов'язання у зв'язку з частковою сплатою у сумі 38325,13 грн., податковою декларацією №9000858801 від 19.08.2009 на суму 3505,00 грн., податковою декларацією №26627 від 20.10.2009 на суму 1625,00 грн., податковою декларацією №30878 від 21.12.2009 на суму 45118,00 грн., податковою декларацією №34766 від 20.01.2010 на суму 257,00 грн., податковою декларацією №9000128250 від 03.02.2010 на суму 294,00 грн., податковою декларацією №11409 від 21.06.2010 на суму 5,00 грн., податковою декларацією №15718 від 20.07.2010 на суму 2309,00 грн., податковою декларацією №18816 від 20.08.2010 на суму 5,00 грн., податковою декларацією №19593 від 19.09.2010 на суму 1,00 грн., повідомленням-рішенням №658/15 від 18.12.2008 на суму штрафної санкції у розмірі 5534,92 грн. в частині у зв'язку з частковою сплатою у сумі 2702,38 грн., У зв'язку з несвоєчасною сплатою податку на додану вартість було нараховано пеню у розмірі 321,71 грн., повідомленням-рішенням №251/15 від 23.04.2009 на суму штрафної санкції у розмірі 1066,65 грн., повідомленням-рішенням №250/15 від 23.04.2009 на суму штрафної санкції у розмірі 1821,39 грн., повідомленням-рішенням №331/15 від 03.06.2009 на суму штрафної санкції у розмірі 4746,52 грн., повідомленням-рішенням №594/15 від 19.10.2009 на суму штрафної санкції у розмірі 12210,51 грн., повідомленням-рішенням №687/15 від 09.12.2009 на суму штрафної санкції у розмірі 4915,50 грн. У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання податковим органом було нараховано пеню у розмірі 6687,07 грн.
Сума податкового боргу з податку на прибуток підприємств підтверджується податковою декларацією №9000717197 від 10.08.2009 на суму 2084,00 грн. в частині податкового зобов'язання у зв'язку з частковою сплатою у розмір 1855,68 грн., податковою декларацією №9001784889 від 19.10.2009 на суму 416,00 грн., податковою декларацією №9003075048 від 09.02.2010 на суму 10188,00 грн., податковою декларацією №23914 від 20.10.2010 на суму 1306,00 грн., повідомленням-рішенням №592/15 від 19.10.2009 на суму штрафної санкції у розмірі 125,00 грн., повідомленням-рішенням №686/15 від 09.12.2009 на суму штрафної санкції у розмірі 45,67 грн., повідомленням-рішенням №2117 від 30.09.2010 на суму 170,00 грн. У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання податковим органом було донараховано пеню у розмірі 81,60 грн.
Позивачем на адресу відповідача, відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” надсилалась перша податкова вимога від 12.12.2007 року № 1/82 та друга податкова вимога від 15.01.2008 №2/1, які відповідачем не оскаржувалися.
Крім того, представник відповідача надав суду письмову заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги податкової інспекції визнає у повному обсязі.
Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Оскільки за ТОВ «Стволовік-проходнік-1» обліковується податкова заборгованість на загальну суму150174,35 грн., які є узгодженою та обов'язковою до сплати, та відповідач визнав позовні вимогу у повному обсязі, та судом прийняте визнання позову відповідачем, позовні вимоги податкового органу щодо стягнення податкового боргу є законними та обґрунтованими.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стволовік-проходнік -1» про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стволовік-проходнік -1» (вул. Косіора, 10 кім.305, м. Красний Луч, і.к. 32736884) на користь Державного бюджету загальну суму податкового боргу 150174,35 грн. (сто п'ятдесят тисяч сто сімдесят чотири грн. 35 коп.), яка складається з податкового боргу по податку на додану вартість в загальній сумі 135986,40 грн. (основний платіж - 91444,13 грн., штрафні санкції - 37855,20 грн., пеня - 6687,07 грн.), з податкового боргу з податку на прибуток в загальній сумі 14187,95 грн. (основний платіж - 13765,68 грн., штрафні санкції - 340,67 грн., пеня - 81,60 грн.) шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, а саме:
- р/р 26006011980410 у Луганській філії АТ «Брокбізнесбанк» м. Луганськ, МФО 304632;
- р/р 26001585244631 Донецької обласної філії ПАТ «УСБ» м. Донецьк, МФО 334011.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанову в повному обсязі складено та підписано 19 квітня 2011 року.
СуддяО.В. Ірметова