ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без розгляду
"11" травня 2011 р. Справа № 2a-1531/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап'юк С.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області до Державного підприємства «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»про стягнення коштів в розмірі 256533,72 гривень, -
10.05.2011 року Контрольно-ревізійне управління в Івано-Франківській області звернулося в суд із адміністративним позовом до Державного підприємства «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»про стягнення коштів в розмірі 256533,72 гривень.
Вирішуючи питання про відкриття провадження за даним позовом та з'ясовуючи чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом суд встановив, що позивач направив Державному підприємству «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»вимогу за №09-07-14/3827 від 23.06.2010 року про усунення порушень, виявлених за наслідками проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», у тому числі використання коштів Стабілізаційного фонду для здійснення заходів з безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки за 2009 рік та І квартал 2010 року, якою зобов'язав Державне підприємство «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»здійснити відшкодування на рахунки державного бюджету незаконно отриманих коштів в розмірі 256533,72 гривень. Вказаною вимогою встановлено термін для її виконання до 23.07.2010 року.
Закон України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»визначає статус державної контрольно-ревізійної служби в Україні, її функції та правові основи діяльності.
Відповідно частини 2 статті 15 Закону України «Про державну контрольну-ревізійну службу в Україні»законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Згідно пункту 10 статті 10 Закону України «Про державну контрольну-ревізійну службу в Україні»Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Відповідно до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Таким чином, суд зазначає, що позов в даній адміністративній справі поданий з пропущенням шестимісячного строку на звернення до суду, встановленим частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки право позивача на звернення до адміністративного суду виникло з моменту невиконання Державним підприємством «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»вимоги про усунення порушень, виявлених ревізією за №09-07-14/3827 від 23.06.2010 року у встановлений нею термін, тобто право позивача на звернення до суду виникло з 23.07.2010 року, а тому з цього ж часу слід обраховувати шестимісячний строк на звернення до адміністративного суду з даними позовними вимогами, який на час звернення до суду минув.
Позивач з клопотання про поновлення строку звернення до суду у відповідності до пункту 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України не звертався, причин пропуску строку на звернення до адміністративного суду не зазначив.
Згідно статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи вищевикладене, керуючись частиною 3 статті 99, статті 100, частини 5 статтями 107, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області до Державного підприємства «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» стягнення коштів в розмірі 256533,72 гривень - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Остап'юк С.В.