Постанова від 05.05.2011 по справі 2а-1241/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" травня 2011 р. Справа № 2a-1241/11/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Микитюка Р.В.

при секретарі Дякун М.М.,

за участю представників сторін:

від позивача- Савчук Н.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: прокурора Калуського району в інтересах держави в особі Калуської об'єднаної державної податкової інспекції

до відповідача: Публічного акціонерного товариства "Калуський завод комунального устаткування"

про стягнення заборгованості в сумі 39632,67 грн,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Калуського району звернувся в суд з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Калуської оДПІ до публічного акціонерного товариства "Калуський завод комунального устаткування" про стягнення заборгованості в сумі 39632,67 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що проведеною прокуратурою Калуського району перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог законодавства у сфері оподаткування.

ПАТ "Калуський завод комунального устаткування" зареєстроване в Калуській оДПІ як платник податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”і на даний час є боржником перед бюджетом. У відповідача виникла заборгованість, яка станом на 15.02.2011 року складає 39632,67 грн., з яких:

- по податку на додану вартість -8451,28 грн., в тому числі 3,28 грн. пені;

- по податку з доходів найманих працівників -8143,10 грн., в тому числі 7648,37 грн. пені;

- по податку з власників транспортних засобів -670,00 грн.;

- по орендній платі з юридичних осіб -20428,27 грн., в тому числі 357,08 грн. пені;

- збору за провадження торговельної діяльності -560,91 грн., в тому числі 0,19 грн. пені;

- по збору за спеціальне використання води -0,01 грн. пені;

- по комунальному податку -1379,07 грн. в тому числі 46,37 грн. пені;

- по збору за забруднення навколишнього середовища -0,03 грн. пені.

Відповідачу 05.05.2009 року вручена перша податкова вимога №1/219/8120/10/240 та друга податкова вимога №2/320/13696/10/240 від 30.07.2009 року, які залишені ПАТ “Калуський завод комунального устаткування”без виконання.

Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час, та місце судового розгляду.

Представник позивача в судовому засіданні подала заяву про зменшення позовних вимог від 04.05.2011 року за №2422/10/100, в якій просила суд стягнути з відповідача кошти з рахунків ПАТ “Калуський завод комунального устаткування” у банках, обслуговуючих відповідача, на погашення суми податкового боргу в розмірі 39632,67 грн. та кошти у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить ПАТ “Калуський завод комунального устаткування”.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду, про що свідчить поштове повідомлення про вручення (рекомендоване). Своїм правом на подання письмового заперечення проти позову не скористався.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, судом встановлено наступне.

Прокуратурою Калуського району проводилася перевірка щодо дотримання вимог податкового законодавства ПАТ "Калуський завод комунального устаткування" та виявлено, що у відповідача виникла заборгованість, яка станом на 15.02.2011 року складає 39632,67 грн., з яких:

- по податку на додану вартість -8451,28 грн., в тому числі 3,28 грн. пені, що підтверджується податковою декларацією з ПДВ, поданою відповідачем за вересень 2010 року, актом планової виїзної перевірки від 31.12.2010 року за №4444/2301/03327730, на підставі якої начальником Калуської оДПІ 31.12.2010 року прийнято податкове-повідомлення рішення №0005042301/0, згідно якого відповідачу визначено податкове зобов'язання з ПДВ на суму 5549,00 грн. та штрафні санкції в розмірі 2775,00 грн.;

- по податку з доходів найманих працівників - 8143,10 грн., в тому числі 7648,35грн. пені, що підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 13.01.2011 року за №0000071702/0, прийнятим на підставі довідки до акту перевірки №139/1702/03327730 від 31.12.2010 року;

- по податку з власників транспортних засобів - 670,00 грн., що підтверджується розрахунком суми податку, поданим відповідачем за 2010 рік;

- по орендній платі з юридичних осіб -20428,27 грн., в тому числі 357,08 грн. пені, що підтверджується податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності;

- збору за провадження торговельної діяльності -560,91 грн., в тому числі 0,19 грн. пені, що підтверджується заявкою відповідача на придбання торгового патенту за період 01.06.2010 року по 31.05.2011 року;

- по збору за спеціальне використання води -0,01 грн. пені;

- по комунальному податку -1379,07 грн. в тому числі 46,37 грн. пені;

- по збору за забруднення навколишнього середовища -0,03 грн. пені.

Згідно п.2 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків зобов'язані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, пов'язані з обчисленням і сплатою податків.

Згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Відповідно до п.11.1. ст.11 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№2181-III від 21.12.2000 року в статті 1 визначено податковий борг (недоїмка) як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Штрафна санкція (штраф) -це плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.

Згідно п.17.1.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашень зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум (п.17.3 ст.17 даного Закону).

Відповідно до п.п.16.4.1. п.16.4 ст.16 згаданого Закону на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ. На виконання ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу 05.05.2009 року вручена перша податкова вимога №1/219/8120/10/240 та 30.07.2009 року - друга податкова вимога №2/320/13696/10/240, які залишені ПАТ “Калуський завод комунального устаткування” без виконання.

Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 3.1.1 ст.3 вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Податковий борг в розмірі 39632,67 грн. підтверджується довідкою Калуської оДПІ №684/10/240 від 15.02.2011 року, копіями узгоджених податкових декларацій, корінцями податкових повідомлень-рішень, актами перевари та іншими матеріалами справи.

Доказів сплати даного боргу відповідач суду не надав, а тому податковий борг підлягає стягненню в судовому порядку.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Калуський завод комунального устаткування", 77300, вул. С. Стрільців, 1-В, с. Вістова, Калуський район, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 03327730 в доход Державного бюджету України податковий борг в сумі 39632,67 грн. (тридцять дев'ять тисяч шістсот тридцять дві гривні 67 коп.) за рахунок коштів, які перебувають на рахунках Публічного акціонерного товариства "Калуський завод комунального устаткування" у обслуговуючих банках та готівкових коштів, які йому належать.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Микитюк Р.В.

Постанова складена в повному обсязі 13.05.2011 року.