79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
04 квітня 2011 р. № 2а-1898/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Карп'як О.О.,
при секретарі судового засідання Денькович Л.І.
За участю:
представника позивача -ОСОБА_1 (довіреність від 19.08.2010 року № 04-2672
№1821/06-12)
від відповідача -не з'явився
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області
до Відділ державної виконавчої служби Золочівського районного управління юстиції
про про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії ,
Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області звернулося до суду з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Золочівського районного управління юстиції про визнання неправомірними дії державного виконавця та скасувати постанову ВП № 23464403 від 17.01.2011 року.
Ухвалою від 25 березня 2011 року відкрито провадження у справі.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що 17.01.2011 року державним виконавцем Копій М.В. було видано постанову про відмову у відкриті виконавчого провадження у справі про адміністративне правопорушення, винесеною Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області від 07.10.2010 року № 239 про застосування адміністративного стягнення до ОСОБА_2 у вигляді штрафу у розмірі 85 грн., за правопорушення, передбачене ч.1 ст. 165 - 2 КпАП. Відповідно до ст. 308 КпАП та ст.ст. 3, 18 -19 Закону України «Про виконавче провадження»надіслано заяву від 14.12.2010 року про прийняття до виконання постанови по справі про адміністративне правопорушення від 07.10.2010 року № 239. Дана постанова позивача не була прийнята до провадження та надійшла постанова про відмову у відкритті провадження від 24.12.2010 року, з якою позивач не погоджується.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала повністю, просить позов задоволити з урахуванням уточнень до позовних вимог.
Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причин неприбуття не повідомив ,хоч був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується телефонограмою.
Постанова в повному обсязі складена 08 квітня 2011 року.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд встановив наступне.
Постановою Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області від 07 жовтня 2010 року у справі адміністративне правопорушення ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 85,00 грн.
24 грудня 2010 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Золочівського районного управління юстиції винесено постанову ВП № 23464403 про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмова в прийнятті до провадження виконавчого документа) оскільки в заяві не вказана сума яка підлягає стягненню, а подвійна сума стягується на підставі постанови в якій розмір штрафу зазначає орган, який виносить дану постанову, оскільки відділ ВДВС не наділений повноваженнями подвоювати суму штрафу.
Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області було повторно надіслано заяву від 29 грудня 2010 року у якій детально вказано суму штрафу і сума подвоєння штрафу.
17 січня 2011 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Золочівського районного управління юстиції винесено постанову ВП № 23688136 про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмова в прийнятті до провадження виконавчого документа) оскільки в заяві не вказана сума яка підлягає стягненню, а подвійна сума стягується на підставі постанови в якій розмір штрафу зазначає орган, який виносить дану постанову, оскільки відділ ВДВС не наділений повноваженнями подвоювати суму штрафу.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року № 606 -ХІV (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення можуть бути пред'явлені до виконання протягом трьох місяців.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року № 606 -ХІV (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі: пропуску встановленого строку пред'явлення документів до виконання; неподання виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону; якщо рішення, на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної сили, крім випадків, коли воно у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання; пред'явлення виконавчого документа до органу державної виконавчої служби не за місцем або підвідомчістю виконання рішення; якщо не закінчилася відстрочка виконання рішення, надана судом, яким постановлено рішення; у разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим статтею 19 цього Закону; наявності інших обставин, передбачених законом, які виключають здійснення виконавчого провадження.
Як вбачається з матеріалів справи, у постанові по справі про адміністративне правопорушення від 07.10.2010 року було зазначено суму штрафу, що підлягає стягненню з боржника в розмірі 85 грн., також вказано дата набрання нею чинності та строку пред'явлення її до виконання.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»№ 7-93 від 21 січня 1993 року (зі змінами та доповненнями).
Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 71, 94, 160, 161, 162, 163, 167, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Скасувати постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження від 17.01.2011 року ВП № 23688136.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна