про закриття провадження у справі
12 травня 2011 рокуСправа № 2а/0370/1122/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Лозовського О.А.,
при секретарі судового засідання Чміль І.В.,
з участю представника позивача Тарана О.П.,
представників відповідачів Сахарчука А.А., Манчик О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агер" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції, Головного управління Державного казначейства України у Волинській області про стягнення бюджетної заборгованості по відшкодуванню податку на додану вартість,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агер" звернулося з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції, Головного управління Державного казначейства України у Волинській області про стягнення бюджетної заборгованості по відшкодуванню податку на додану вартість.
В судовому засіданні позивачем подано заяву про відмову від даного позову, оскільки Управлінням державного казначейства у Рожищенському районі Головного управління державного казначейства України у Волинській області 27.04.2011 року проведено бюджетне відшкодування податку на додану вартість з Державного бюджету на користь ТзОВ «Агер» згідно висновку Луцької ОДПІ №10 від 22.04.2011 року по декларації за липень 2010 року на суму 276556,00 грн.
Представники відповідачів Луцької ОДПІ та Головного управління Державного казначейства України у Волинській області проти задоволення заяви про закриття провадження у справі не заперечують.
Суд, заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази по справі вважає, що провадження в даній справі підлягає закриттю на підставі пункту 2 частини 1 статті 157 КАС України.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 157 КАС України суд закриває провадження в справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмова прийнята судом.
Судом встановлено, що 27.04.2011 року проведено бюджетне відшкодування податку на додану вартість з Державного бюджету на користь ТзОВ «Агер» згідно висновку Луцької ОДПІ №10 від 22.04.2011 року по декларації за липень 2010 року на суму 276556,00 грн.
Вказана відмова від позову не суперечить закону, не порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси, підстав для не прийняття відмови від позову судом не встановлено.
Відповідно до статті 95 КАС України у разі відмови позивача від адміністративного позову понесені ним витрати відповідачем не відшкодовуються, а витрати відповідача за його заявою стягуються із позивача, крім випадків, коли позивач звільнений від сплати судових витрат. Однак якщо позивач відмовився від адміністративного позову внаслідок задоволення його відповідачем після подання адміністративного позову, то суд за заявою позивача присуджує всі понесені ним у справі витрати із відповідача.
Ухвалою судді від 22 квітня 2011 року провадження у справі було відкрито.
Як вбачається з платіжного доручення №3 від 12.04.2011 року при подачі позовної заяви позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1700,00 грн.
Враховуючи ту обставину, що бюджетне відшкодування податку на додану вартість з Державного бюджету на користь ТзОВ «Агер» згідно висновку Луцької ОДПІ №10 від 22.04.2011 року проведено 27.04.2011 року, а провадження у даній справі було відкрито ухвалою судді від 22 квітня 2011 року, суд вважає, що на користь Товариство з обмеженою відповідальністю "Агер" підлягає поверненню з Державного бюджету України сплачений судовий збір у сумі 1700,00 грн.
Керуючись статтею 95, пунктом 2 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Провадження в справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агер" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції, Головного управління Державного казначейства України у Волинській області про стягнення бюджетної заборгованості по відшкодуванню податку на додану вартість закрити.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Агер" з Державного бюджету України сплачений судовий збір у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про закриття провадження в справі, не допускається.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий О.А.Лозовський