Постанова від 29.01.2008 по справі 8/583

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.01.2008 Справа №8/583

м. Полтава

за позовом Прокурора Червонозаводського району міста Харкова ,м.Харків в інтересах держави (Міністерство палива та енергетики України) Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", м.Київ в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні", м.Харків

до Кобеляцької центральної районної лікарні, м.Кобеляки

про стягнення 850 грн.

Суддя Плеханова Л.Б.

Секретар Батрак Я.А.

Представники:

від позивача: не з"явився

від відповідача: Назаренко Т.Г. дор.№ 52 від 09.01.08 р.

від прокуратури : Харенко В.І.

Суть спору: Розглядається позов Прокуратура Червонозаводського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держнагляд у Північному регіоні", м.Харків до Кобеляцької центральної районної лікарні, м.Кобеляки про стягнення 850 грн.

Відповідач письмового відзиву на позов не надав справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Позивач підтримує свої позовні вимоги та подав суду клопотання про розгляд справи без участі його представника.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, встановив :

Відповідно до ч.2 ст.121 Конституції України на прокуратуру України покладено обов"язок представляти інтереси громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом. Статтею 123 Конституції України закріплено, що організація і порядок діяльності органів прокуратури визначається законом.

Згідно ст.60 КАС України прокурор має право звертатися з адміністративним позовом та здійснювати представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами.

Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави є наявність порушень або загрозипорушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою. Однією з форм представництва прокуратури є звернення до суду з позовом або заявою на захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси громадянина або держави.

Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво у будь-якій стаді ї судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законодавством.

Згідно з Указом Президента України "Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.00 р. № 1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.

Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.

Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об"єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадних підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.

Відповідно до ст.5 Закону України "Про електроенергетику" однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об"єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст.9 зазначеного закону та п.1 Положення "Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії", затвердженого КМУ від 07.08.96 р. № 929 із змінами та доповненнями, державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосувати у встановленому законом України порядку санкції до суб"єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб"єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п"яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у північному регіоні", затвердженим директором Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об"єднаної енергосистеми України.

У ході перевірки ВП "Держенергонагляд у Північному регіоні" за дотриманням чинного законодавства встановлено, що 15 липня 2005 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Полтавській області було проведено обстеження технічного стану та організації експлуатації електроустановок Кобеляцької центральної районної лікарні, про що було складено акт обстеження № Кр49-02/07.

За результатами обстеження відповідачеві було видано обов"язковий до виконання припис № Кр49-02/07 від 15.02.07 р. про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки № Кр145-05/07 від 24.05.07 р.

Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Полтавській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача, згідно зі ст.27 Закону України "Про електроенергетику" та "Положення про порядок накладання на об"єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого Постановою КМУ № 1312 від 30.07.99 р., накладено штраф у розмірі 850 грн., про що було винесено постанову № ПП-31 від 08.06.07 р.

Відповідно до п.10 Положення "Про порядок накладання на суб"єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", суб"єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

До теперішнього часу штраф до держбюджету відповідачем не перераховано.

Проаналізувавши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст. 69-71, 86, 94, 158-163 та п. 6 р. VІІ “Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Задовольнити позовні вимоги.

2.Стягнути з Кобеляцької центральної районної лікарні (39200, Полтавська область, Кобеляцький район, м.Кобеляки, вул.Шевченка, 79/100, р/р 35417004001790 в ГУДК у Полтавській області, МФО 831019, КОД 01999307) в доход держбюджету штраф в сумі 850,00 грн. Одержувач : р/р 31110106700160 відкритий на Кобеляцьке УДК, банк одержувач ГУДК України у Полтавській області, м.Полтава, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698486, код платежу до держбюджету 21081100.

Видати виконавчий документ з набранням постановою законної сили за заявою стягувача.

Суддя Плеханова Л.Б.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.