21.04.08
Чернігівської області
м.Чернігів, проспект Миру, 20 тел. 77-99-18
17 квітня 2008р. справа №14/92
За позовом: Прокурора Семенівського району в інтересах держави в особі Відділу культури та туризму Семенівської райдержадміністрації, вул.Червона площа,7, м.Семенівка
До відповідача: Чернігівського обласного військового комісаріату, вул.Полуботка,68, м.Чернігів
Про стягнення 826грн. 75коп.
Суддя Книш Н.Ю.
Від позивача: Власенко О.В. економіст, довіреність №96 від 10.04.08р.
Від відповідача: Смірнов О.В., представник, довіреність №94 від 15.01.08р.
Від прокуратури: Козакова І.М. прокурор відділу прокуратури Чернігівської області
Прокурором Семенівського району в інтересах держави в особі Відділу культури та туризму Семенівської райдержадміністрації подано позов про стягнення з відповідача 826,75грн. незаконних видатків бюджетних коштів.
Відповідно до ст.22 Господарського процесуального кодексу України представник позивача та прокурор в судовому засіданні 17.04.08р. надали спільне заяву про уточнення позовних вимог за №05 вих-08 від 16.04.08р., в якій посилаючись на невиконання відповідачем зобов'язання по сплаті вартості комунальних послуг, передбаченого п.5.8 договору від 01.07.05р., на проведену 20.12.07р. Контрольно-ревізійним відділом у Семенівському районі ревізію фінансово-господарської діяльності позивача і встановлення невідображеної дебіторської заборгованості відповідача в сумі 826,75грн., яка виникла після несплати вартості комунальних послуг по договору, просили суд стягнути з відповідача вартість наданих комунальних послуг в сумі 826,75грн. на підставі договору від 01.07.05р., а не відшкодування незаконних видатків бюджетних коштів, як було зазначено у позові.
Подана заява про уточнення позовних вимог за своєю суттю у відповідності до ст.22 ГПК України є зміною предмету позову, яка приймається судом оскільки не суперечить діючому законодавчу та не порушує нічиї права та охоронювані законом інтереси.
У письмовому поясненні за №763 від 25.03.08р. відповідач зазначив, що відповідно до спільного листа Директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 0-9.12.05р. №248/4/1837 та Начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України від 09.12.05р. №303/18/2050 квартирно-експлуатаційний відділ м. Чернігова проводить оплату комунально-побутових послуг будівель і споруд військових комісаріатів Чернігівської області, що з 01.01.06р. на рахунок Чернігівського обласного військового комісаріату грошові кошти за КПКВ 2101060 КЕКВ 1160 (Оплата комунальних послуг та енергоносіїв) не надходили.
Представник відповідача в судовому засіданні надав копію довідки №28/08 від 09.01.08р. з ЄДРПОУ, видану Головним управлінням оборонного планування генерального штабу збройних сил України, згідно якої Новгород-Сіверсько-Семенівський об'єднаний районний військовий комісаріат, м. Новгород-Сіверський, Чернігівська обл. (ідентифікаційний код 09763426) -не є юридичною особою. В судовому засіданні представник відповідача пояснив, що юридична особа відповідача буде самостійно представляти свої інтереси.
Прокурор та позивач не надали суду документів, які б підтверджували повноваження об'єднаного військового комісаріату Новгород-Сіверсько-Семенівський стосовно представлення інтересів юридичної особи відповідача.
Представники сторін та прокурор в судовому засідання надали спільну заяву про продовження строку розгляду справи до 30.06.08р. у зв'язку зі складністю справи та необхідністю надати додаткові документи.
Розглянувши подані матеріали, вислухавши пояснення представників позивача, відповідача та прокурора, враховуючи прийняття судом зміни предмету позову, та необхідність подання сторонами додаткових витребуваних судом документів, необхідних для розгляду справи по суту, суд задовольняє спільну заяву сторін про продовження строку розгляду справи до 30.06.08р. З метою повного та об'єктивного розгляду справи по суті суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи на інший термін. За таких обставин розгляд справи підлягає відкладенню.
Керуючись ст. 22, 69, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України суд, -
1. Прийняти зміну позивачем та прокурором предмету позовних вимог.
2. Продовжити строк вирішення спору до 30.06.2008р. за спільною заявою сторін.
3. Розгляд справи відкласти на 27.05.08р. о 10год. 00хв.
4. Зобов'язати позивача, прокурора надати: оригінал договору оренди від 01.07.05р. і додатки до нього; докази направлення (вручення) відповідачу рахунків на оплату комунальних послуг; докази пред'явлення відповідачу вимоги щодо сплати комунальних послуг; докази направлення відповідачу листів за №101 від 21.10.07р. і за №49 від 24.03.08р. та одержання відповіді на них; мотивоване письмове пояснення з документальним підтвердженням стосовно підстав зазначення позивачем в розрахунку вартості наданих послуг з теплопостачання опалювальної площі відповідача - 24,2кв.м.; докази внесення змін до договору оренди від 01.07.05р. щодо розміру орендованої відповідачем площі; документи, що підтверджують вартість теплопостачання вказану позивачем в розрахунку вартості послуг з теплопостачання; докази оплати позивачем послуг з теплопостачання за період січень 2006р. -жовтень 2007р.; документи, що підтверджують наведений позивачем розрахунок вартості спожитої відповідачем електричної енергії ( кількість днів, за які проведене нарахування, вартість послуг, об'єм спожитої електроенергії, кількість освітлювальних та обігрівальних приладів, їх потужність); направити відповідачу копії рахунків за комунальні послуги та розрахунки вартості послуг з теплопостачання та вартості спожитої електричної енергії і докази їх направлення надати суду; всі документи на підтвердження вартості спожитих відповідачем комунальних послуг у розмірі 826грн. 75коп.; докази домовленості сторін щодо термінів оплати відповідачем комунальних послуг; докази проведення звірки розрахунків по предмету спору; письмово чітко визначити розмір щомісячних нарахувань відповідачу комунальних послуг (теплопостачання, електроенергія, тощо), номер і дату рахунку, його суму; письмово чітко визначити, за які види наданих відповідачу комунальних послуг, позивач заявив до стягнення заборгованість у загальній сумі 826,75грн.; докази врегулювання спору.
5. Зобов'язати відповідача: надати мотивований письмовий відзив на позовну заяву, в тому числі стосовно наведених позивачем розрахунків заборгованості по кожному виду комунальних послуг; всі документи на підтвердження фактів (обставин), що будуть викладені у відзиві; копію свідоцтва про державну реєстрацію відповідача; докази оплати комунальних послуг; докази повідомлення позивача про зміну платника комунальних послуг; докази внесення змін до договору оренди стосовно платника комунальних послуг; докази направлення відповідачу відповідей на листи за №101 від 21.10.07р. і за №49 від 24.03.08р.; докази звільнення орендованого приміщення; банківські реквізити відповідача; докази врегулювання спору.
6. Зобов'язати сторони провести звірку розрахунків по предмету спору. Ініціативу проведення звірки покласти на позивача та зобов'язати його надати акт звірки в судове засідання. В акті зазначити щомісячні нарахування спожитих відповідачем комунальних послуг, номер, дату рахунків, платіжні документи щодо здійснених відповідачем оплат, суми здійснених відповідачем оплат.
7. Сторонам забезпечити обов'язкову явку представників з належними повноваженнями та документами, які посвідчують особу.
Суддя Н.Ю.Книш