Ухвала від 11.03.2008 по справі 10/14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32

ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32

УХВАЛА

11.03.08 Справа № 10/14.

Суддя Мінська Т.М., розглянувши матеріали справи за позовом

Відкритого акціонерного товариства "Луганський Міський автобусний парк",

м. Луганськ

до Міського управління труда та соціального захисту населення Луганської міської ради, м. Луганськ

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -Головне управління Державного казначейства України у Луганській області, м. Луганськ

про стягнення 706824 грн. 91 коп.

Представники сторін:

від позивача - Медведєв А.О., довіреність № б/н від 03.01.08.;

від відповідача - Скакун Л.М. - гол.спец.юрисконсульт, довіреність № 150 від 21.03.07.;

від 3-ої особи - Давидова О.В. - зав.самост.юр.відділу, довіреність № 11-12/1- 5 від 08.01.08.

У судовому засіданні 03.03.2008р. оголошувалась перерва до 11.03.2008р.

Суть спору: позивачем заявлена вимога про стягнення з відповідача заборгованості по оплаті вартості алкогольних напоїв в сумі 2488 грн. 36 коп., збитки, завдані інфляцією у сумі 168 грн. 24 коп., пені за прострочення оплати отриманого товару у сумі 80 грн. 43 коп. та 20 % річних за користування чужими грошовими коштами у сумі 100 грн. 54 коп., всього 2837 грн. 57 коп.

Дослідивши матеріали справи, додатково надані документи, заслухавши представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Між ВАТ «Луганський міський автобусний парк»(позивачем у справі) та Міським управлінням труда та соціального захисту населення Луганської міської ради (відповідачем у справі) був укладений договір № 467/05-005 від 27.01.2005р. на надання транспортних послуг. Згідно даного договору позивач зобов'язується надати транспортні послуги громадянам, що мають право на пільговий проїзд згідно діючого законодавства, а відповідач оплатити надані послуги в межах виділених асигнувань.

Позивач просить стягнути заборгованість, що виникла при виконанні цього договору.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані: забезпечувати компенсацію втрат автомобільному перевізнику внаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів та регулювання тарифів.

А згідно ст. 37 цього Закону пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, тобто здійснення перевезення пільговий категорій пасажирів є обов'язком перевізника згідно Закону України «Про автомобільний транспорт».

Міське управління труда та соціального захисту населення Луганської міської ради відповідно Положення, затвердженого розпорядженням Луганського міського голови № 108/2 від 20.07.2006р., є виконавчим органом Луганської міської ради.

Рішенням Луганської міської ради від 25.01.2005р. № 30/2 «Про міський бюджет на 2005 рік» (п. 1.5) визначено бюджетні призначення головним розпорядникам коштів міського бюджету на 2005 рік за відомчою класифікацією видатків міського бюджету згідно додатку № 3 до даного рішення, зокрема:

Міське управління труда та соціального захисту населення Луганської міської ради визначено як головний розпорядник коштів міського бюджету за компенсаційними виплатами на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян.

Видатки на компенсацію витрат на пільговий проїзд окремих категорій громадян, відповідно до ст. 102 Бюджетного Кодексу України, здійснюються за рахунок субвенцій з державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України дано визначення суб'єкта владних повноважень, згідно з яким - це орган державної виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Міське управління труда та соціального захисту населення Луганської міської ради є суб'єктом владних повноважень.

Укладення ним договору № 467/05-005 від 27.01.2005р. на надання транспортних послуг з позивачем у справі не є правом, а є обов'язком відповідача, який покладено на нього, як суб'єкта владних повноважень при здійсненні ним владних управлінських функцій, законодавством і рішенням Луганської міської ради від 25.01.2005р. № 30/2 .

З вищевказаного вбачається, що договір № 467/05-005 від 27.01.2005р. на надання транспортних послуг за своєю правовою природою є адміністративним договором, який визначено п. 14 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України як - двох або багатостороння угода, зміст якої складають права та обов'язки сторін, що випливають із владних управлінських функцій суб'єкта владних повноважень, який є однією із сторін угоди.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно - правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України визначено підвідомчість справ господарським судам. Виключення із спорів становлять спори, що виникають із публічно -правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.

Як вбачається з вищевказаного, даний спір виник із публічно -правових відносин і віднесений до компетенції адміністративних судів.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.

Сплачене державне мито згідно ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито» повертається позивачу.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 12, 80 п. 1, 86, 87 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Провадження у справі припинити.

2. Повернути Відкритому акціонерному товариству «Луганський міський автобусний парк», м. Луганськ, вул. Кошового, 31, код ЄДРПОУ 05465689 державне мито в сумі 7068 грн. 24 коп., сплачене платіжним дорученням № 8 від 24.01.2008., видавши його з матеріалів справи.

3. Повернути Відкритому акціонерному товариству «Луганський міський автобусний парк», м. Луганськ, вул. Кошового, 31, код ЄДРПОУ 05465689 платіжне доручення № 11 від 24.01.2008. про сплату 118 грн. витрат на інформаційно-технічне обслуговування судового процесу, видавши його з матеріалів справи.

Суддя Т.М.Мінська