10.04.08
Справа №АС2/103-08.
За позовом: Прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні», м. Харків
До відповідача: Кролевецької житлово-експлуатаційної контори, Сумська область, м. Кролевець
Про стягнення: 1020 грн.
Суддя О.Ю. Соп'яненко
При секретарі судового засідання Петен Я.Л.
За участю представників сторін:
від позивача - не з'явився
від відповідача - не з'явився
прокурор - Дубова О.О.
Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача у доход дежбюджету штраф у сумі 1020 грн. відповідно до Закону України “Про електроенергетику».
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про час і місце засідання був повідомлений належним чином, доказів сплати боргу не подав, не подав відзиву на позовну заяву, для з'ясування судом його позиції по справі. Тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до п. 6 ст. 71 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази, заслухавши представника позивача, господарський суд встановив:
Згідно з Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади» № 1573/99 від 15.12.1999р. з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго», позивач у справі, підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.
Основною метою діяльності підприємства позивача є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадних підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику», однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.
Згідно ст. 9 зазначеного Закону та п. 1 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії», затвердженого Кабінетом Міністрів України від 07.08.1996р. № 929 із змінами та доповненнями, державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Північному регіоні», затвердженим директором Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», Держенергонагляд у Північному регіоні, тобто позивач у справі, утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.
В судовому засіданні встановлено, що під час перевірки за дотриманням чинного законодавства позивачем встановлено, що у період з 04.09.2007р. до 05.09.2007р. інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та тептової енергії у Сумській області було проведено перевірку щодо достатності планування та виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи електроенергетичного господарства Кролевецької житлово-експлуатаційної контори - відповідача у справі, в осінньо-зимовий період та в умовах надзвичайних ситуацій, про що було складено акт обстеження № З-252.
За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № З-252 від 05.09.2007р. про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки № З-338 від 14.11.2007р., копія якого приєднана до матеріалів страви та досліджена судом у судовому засіданні.
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача, відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» та Положення «Про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 30.07.1999р., накладено штраф у розмірі шести десяти неоподатковуваних мінімумів доходів томадян у сумі 1020 грн., про що було винесено постанову № ОЗ 160/07-40 від 20.11.2007р.
Відповідно до п. 10 Положення «Про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому грядку.
І, як вбачається з поданих заявником матеріалів, на часрозгляду справи зазначену вище постанову відповідачем не виконано, відомостей про сплату штрафних санкцій на адресу позивача не надіслано, чим порушено з боку відповідача вимоги Закону України «Про електроенергетику» та Положення «Про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику».
Оскільки відповідач не подав суду доказів сплати штрафних санкцій до держбюджету України, а також не подав заперечень проти позову, а позовні вимоги повністю підтверджуються матеріалами справи, тому є обгрунтованими, правомірними і такими, що підлягають задоволенню, шляхом стягнення з відповідача до державного бюджету України штрафу в сумі 1020 грн.
Керуючись ст. ст. 158, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Кролевецької житлово-експлуатаційної контори (41600, Сумська область, м. Кролевець, вул. Поштова, 9; р/р 26003301711041 у відділенні Промінвестбанку м. Шостка, МФО 337397, код 23635557) на користь Державного бюджету України (р/р 31116106700191 ГУДКУ у Сумській області Кролевецький район, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23635221, код платежу до держбюджету 21081100) 1020 грн. штрафу.
3. Копію постанови надіслати сторонам у справі.
4. Згідно ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
5. Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови підписано суддею 11.04.2008р.
Суддя О.Ю. Соп'яненко