Постанова від 07.04.2008 по справі АС13/43-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.04.08

Справа №АС13/43-08.

За позовом Прокурора Зарічного району м. Суми в інтересахдержави в особі

Державного підприємства «Національної енергетичної компанії

«Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Державного

нагляду у Північному регіоні»

До відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Сумитеплоенерго»

Про стягнення 5100 грн. 00 коп.

Суддя Лиховид Б.І.

За участю представників сторін:

Від позивача Ткаченко О.О., довіреність від 27.02.2008 року

Від відповідача не з'явився

Прокурор не з'явився

В судовому засіданні 17.03.2008 року було оголошено перерву до 07.04.2008 року.

Суть спору: прокурор просить суд стягнути з відповідача в доход державного бюджету штраф у розмірі 5100 грн. 00 коп. за порушення законодавства про електроенергетику.

Відповідач відзив на позовну заяву не подав, в судове засідання 07.04.2008 року не зявився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, тому, відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважного представника позивача, дослідивши наявні докази, які мають суттєве значення для вирішення спору по суті, суд вважає, що вимоги прокурора підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:

Згідно з Указом Президента України «Про зміну в структурі центральних органів виконавчої влади» від 15.12.1999 року № 1573/99, з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на держаній власності.

Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадих підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику», однією із державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 зазначеного Закону та п. 1 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії» затвердженого Кабінетом Міністрів України від 07.08.1996 року № 929, зі змінами та доповненнями, державний нагляд електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно - правових актів. За ухилення виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Згідно з Положенням «Про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Північ регіоні», затвердженим директором Державного підприємства Національної енергетичної компанія «Укренерго», Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.

В ході перевірки, Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Північному регіоні» за дотриманням чинного законодавства встановлено, що у період з 13.03.2007 року по 20.03.2007 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області було проведено комплексне обстеження теплопостачальної організації- товариства з обмеженою відповідальністю «Сумитеплоенерго», про що було складено акт обстеження № С-150/т.

За результатами обстеження відповідачу було видано обов'язковий до виконання припис № С-150т від 20.03.2007 року про усунення виявлених порушень, який відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки № С-555т від 21.09.2007 року.

Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису відповідача, відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» та Положення «Про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 30.07.1999 року, накладено штраф у розмірі 5100 грн. 00 коп., про що було винесено постанову № ОСт 122/07-40 від 02.10.2007 року.

Відповідно до п. 10 Положення «Про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термі стягується в судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи до теперішнього часу штраф до держбюджету відповідачем не перераховано.

Відповідач доказів сплати штрафу в сумі 5100 грн. 00 коп. не подав, тому вимоги прокурора є правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сумитеплоенерго» (40030, м. Суми, вул. 2-га Залізнична, 10, код 33698892) в доход державного бюджету (р/р 31119106700002 ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23636315, код платежу до держбюджету 21081100) 5100 грн. 00 коп. штрафу.

3. Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Б.І.ЛИХОВИД

Повний текст постанови підписано 11.04.2008 року