Ухвала від 04.04.2008 по справі 2/287пн

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

04 квітня 2008 р.

№ 2/287пн

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Остапенка М.І.,

Харченка В.М.,

Борденюк Є.М.

розглянувши касаційну скаргу

і додані до неї матеріали

ВАТ "Донецькобленерго"

на постанову

від 16.01.2008

Донецького апеляційного

господарського суду

у справі

№ 2/287пн

за позовом

ВАТ "Слов'янський крейдовапняний завод"

до

ВАТ "Донецькобленерго"

про

зобов'язання припинити дії, визнання недійсним рішення комісії, яке оформлене протоколом від 18.07.2007 № 8

ВСТАНОВИВ:

Подана 15.02.2008 касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.

Відповідно до ст.ст. 111, 1113 ГПК України, касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або уповноваженим представником цієї особи. При цьому, у випадку якщо касаційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено, така скарга не приймається до розгляду і повертається судом.

Таким чином, із змісту вищенаведених норм процесуального права випливає, що до касаційної скарги, крім інших, мають бути долучені відповідні документи, які підтверджують повноваження тієї особи, яка цю скаргу підписала. Такий висновок повністю кореспондується з вимогами ст. 28 ГПК України, згідно якої повноваження представника юридичної особи в суді мають бути підтверджені відповідним документом.

Як вбачається із змісту поданої касаційної скарги, остання підписана заступником начальника юридичної служби ВАТ "Донецькобленерго" Мануйленком О.В., який діє згідно довіреності від 02.01.2008 за № 89-08. Проте, додана до касаційної скарги зазначена довіреність № 89-08 від 02.01.2008 на зазначену особу підписана в.о. голови правління ВАТ "Донецькобленерго" Альошиним М.С., тоді як відомостей, які б підтверджували його повноваження на це до касаційної скарги не додано. Наведене не дає підстав дійти до висновку про те, що касаційна скарга підписана тією особою, яка має на це право.

Враховуючи викладене та керуючись п. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу ВАТ "Донецькобленерго" на постанову Донецького апеляційного господарського суду від 16.01.2008 повернути скаржнику, а справу господарському суду - Донецької області.

Видати довідку ВАТ "Донецькобленерго" про повернення державного мита на суму 42,50 грн., сплаченого за платіжним дорученням № 974 від 14 лютого 2008 року.

С у д д я Остапенко М.І.

С у д д я Харченко В.М.

С у д д я Борденюк Є.М.

Попередній документ
1535318
Наступний документ
1535320
Інформація про рішення:
№ рішення: 1535319
№ справи: 2/287пн
Дата рішення: 04.04.2008
Дата публікації: 17.04.2008
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Вищий господарський суд України
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Інші позадоговірні немайнові спори; Інший позадоговірний немайновий спір