Cправа № 2а-3990/10/0770
рядок статзвітності 9.4.4
код - 11
18 лютого 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Маєцької Н.Д., за участю секретаря судового засідання Сідей І.І., та сторін, які беруть участь у справі:
представника позивача: не з'явився;
представник відповідача: не з'явився;
прокурор: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою прокурора м. Ужгорода в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління державної комісії цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Мукачівська трикотажна фірма "Ілона", про стягнення штрафу в сумі 17 000 грн., -
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 18 лютого 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 22 лютого 2011 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернувся прокурор міста Ужгорода Закарпатської області в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку із позовною заявою до відкритого акціонерного товариства “Мукачівська трикотажна фірма "Ілона”, якою просить стягнути з відкритого акціонерного товариства “Мукачівська трикотажна фірма "Ілона” на користь держави штраф в розмірі 17000 грн.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує, що уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку виявлено факт порушення вимог пункту 10. ч. 1 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів", пов"язаний з невиконанням ВАТ "Мукачівська трикотажна фірма "Ілона" Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 31.12.2009 року № 244/09-ЗК, про що 27 травня 2010 було складено акт № 39/10-ЗК, про правопорушення на ринку цінних паперів. У зв'язку з цим, постановою № 68/10-ЗК від 08.06.2010 року було накладено штраф на відкрите акціонерне товариство “Мукачівська трикотажна фірма "Ілона" в розмірі 17000 грн.
18.02.2011 року до початку судового засідання від представників позивача та прокуратури надійшли заяви, в яких вони просять розглянути справу без їх участі за наявними у справі матеріалами.
Представник відповідача заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду.
Згідно поданої позивачем копії Витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України відповідач зареєстрований за адресою: вул. Гоголя, 24 б, м. Мукачево, Закарпатська область, тобто, за адресою вказаною в позовній заяві та на яку направлялася кореспонденція суду. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, тому справа вирішується на підставі наявних у ній матеріалів.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Прокуратура міста Ужгорода звернулася за захистом інтересів держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка відповідно до Указу Президента України від 12.06.1995 року № 446 “Про державну комісію з цінних паперів та фондового ринку” є центральним органом державної виконавчої влади, підпорядкованим Президентові України.
Закарпатське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є складовою частиною Комісії і діє на підставі затвердженого у встановленому порядку Положення від 16 серпня 1999 року, наділене правом юридичної особи (п. 17 Положення) та здійснює державну політику у сфері діяльності на ринку цінних паперів в області.
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів та фондового ринку”, державне регулювання ринку цінних паперів, тобто здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері, покладається на державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, до системи якої входять її територіальні органи. При виявленні порушень законодавства про цінні папери, статтею 11 вказаного Закону Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку надано право накладати на порушників -юридичних осіб стягнення у вигляді штрафу. Ч. 3 цієї ж статті встановлено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів та фондового ринку”, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
На підставі п. 10 ч.1 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" відкритому акціонерному товариству “Мукачівська трикотажна фірма "Ілона" надіслано обов'язкове для виконання Розпорядження від31.12.2009 р. № 244/09-ЗК про усунення порушень законодавства про цінні папери, копія якого була надіслана відповідачу.
Так, згідно пункту 1 глави 7 розділу 5 "Положення про порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженного Рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відкритим акціонерним товариством “Мукачівська трикотажна фірма "Ілона" у встановлені законодавством терміни не розкрито річну інформацію за 2008 рік.
Станом на 30.04.2010р. (в термін визначений в розпорядженні) до Закарпатського територіального управління не надійшла інформація від ВАТ “Мукачівська трикотажна фірма "Ілона" про виконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 31.12.2009р. № 244/09-ЗК, чим виявлено ознаки правопорушення. У зв"язку з цим, у відношенні до ВАТ "“Мукачівська трикотажна фірма "Ілона", 18.05.2009 року винесено постанову про порушення справи проправопорушення на ринку цінних паперів та складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 68/10-ЗК від 08.06.2010р., які були надіслані керівнику ВАТ "“Мукачівська трикотажна фірма "Ілона" супровідним листом від 10.06.2010 року № 01-21/673/07.
Відповідно до п. 7.1. Правил розгляду справ про правопорушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом Комісії від 09.01.1997 року № 2 у редакції рішення комісії від 13.02.2001 року № 27, справа про правопорушення щодо юридичної особи розглядається у присутності керівника та/або представника юридичної особи, яка притягається до відповідальності. Повноваження особи представника юридичної особи, що притягується до відповідальності, засвідчується довіреністю.
Голова правління ВАТ “Мукачівська трикотажна фірма "Ілона" ОСОБА_1. прибув на розгляд справи та надав усні пояснення по суті встановленого правопорушення.
П. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачена відповідальність юридичних осіб за невиконання або несвоєчасне виконання розпоряджень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень чинного законодавства на ринку цінних паперів. За дане правопорушення передбачена санкція у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Таким чином, 08 червня 2010 року за вказані вище правопорушення, Закарпатським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було винесено постанову за № 68/10-ЗК, про накладання штрафу на суму 17000 грн., який підлягає обов'язковій сплаті.
У відповідності до ч. 2 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів та фондового ринку” рішення державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
Відповідачем, постанова № 68/10-ЗК від 08 червня 2010 року, про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, в судовому порядку не оскаржувалася. Підставою представництва органами прокуратури інтересів в суді є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою. Оскільки, штрафна санкція не сплачена, а не надходження, або несвоєчасне надходження штрафних санкцій до державного бюджету, порушує інтереси держави, відбувається недофінансування бюджетних установ, організацій, соціальних програм, що тягне за собою загрозу стабільності соціальної та економічної політики держави. Право звернення прокурора до суду в інтересах держави передбачено ст. 121 Конституції України та ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”.
Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, - ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора м. Ужгорода в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління державної комісії цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства ”Мукачівська трикотажна фірма "Ілона" про стягнення штрафу в сумі 17000 грн. -задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Мукачівська трикотажна фірма "Ілона” (89600, вул. Гоголя, 24 б, м. Мукачево, Закарпатської області, ідентифікаційний код 22109528) на користь державного бюджету штраф у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Маєцька Н.Д.