21.04.11р.
Справа № Б26/80-10
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Камша Н.М.
при секретарі судового засідання Рустамовій З.Р.
за участю представників сторін:
від кредитора - не з'явився
від боржника - не з'явився
розглянувши справу
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Тех-Ком-Стандарт-2", м.Дніпропетровськ
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Мадис", м. Дніпропетровськ, пров.Свердлова, 3
про визнання банкрутом
Ухвалою господарського суду від 19.02.10р. порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "Мадис", м. Дніпропетровськ за заявою ТОВ "Тех-Ком-Стандарт-2", м.Дніпропетровськ згідно зі ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 01.03.10р. боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура, ліквідатором призначено ініціюючого кредитора.
Ухвалою господарського суду від 26.04.10р. у справі затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
За касаційною скаргою ДПІ у Ленінському районі, м. Дніпропетровська від 17.08.10р. ухвалу господарського суду від 26.04.10р. про затвердження звіту ліквідатора скасовано, справу передано на новий розгляд.
Розпорядженням голови суду від 20.10.10р. справу передано для розгляду судді Камші Н.М., у зв'язку з чим справу слід прийняти до провадження.
У постанові Вищого господарського суду України вказано, що ліквідатор не надав належних доказів, які підтверджують вжиття вичерпних заходів щодо виявлення всіх можливих кредиторів банкрута.
Ухвалою від 22.10.10р. продовжено строк ліквідаційної процедури до 01.03.11р., зобов'язано ліквідатора банкрута до 01.03.11р. вжити вичерпних заходів щодо встановлення кредиторів банкрута та подати на затвердження до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
На виконання цієї ухвали господарського суду ліквідатором 19.11.2010р. опубліковано оголошення в газеті "Урядовий кур'єр" №217 про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури для виявлення кредиторів.
Після публікації оголошення і до цього часу додаткових заяв від кредиторів з грошовими вимогами до боржника до господарського суду не надходило.
23.12.10р. від ліквідатора надійшов звіт про проведення ліквідаційної процедури, ухвалою від 27.12.10р. розгляд звіту призначено на 27.12.10р. за участю ліквідатора, представника кредитора, ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська, оскільки за скаргою ДПІ була скасована попередня ухвала про затвердження звіту ліквідатора.
У судовому засіданні 25.01.11р. представник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська проти затвердження звіту ліквідатора заперечував, посилаючись на необхідність проведення податкової перевірки банкрута, отримання даних про рух грошових коштів від банківських установ.
Ухвалою від 25.01.11р. суд відклав розгляд звіту на 01.03.11р., зобов'язав ліквідатора направити запити в банки, які обслуговували боржника, про рух грошових коштів, докази подати у судове засідання.
Крім того, суд зобов'язав ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська подати у наступне судове засідання документи за результатами перевірки банкрута.
У судовому засіданні 01.03.11р. представник ліквідатора повідомив, що звертався до банків, які обслуговували банкрута, із запитами щодо надання інформації про рух грошових коштів, однак банківські установи відмовили ліквідатору у наданні такої інформації, посилаючись на банківську таємницю.
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська, посилаючись на ненадання ліквідатором документів для проведення податкової перевірки, заперечувала проти затвердження звіту ліквідатора.
Ухвалою від 01.03.11р. розгляд звіту відкладено на 21.04.11р., повторно зобов'язано ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська виконати ухвалу господарського суду від 25.01.11р.
У судове засідання 21.04.11р. представник ліквідатора та ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська не з'явились.
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська направлено 21.04.11р. повідомлення до господарського суду про те, що перевірка не проведена.
Вивчивши матеріали справи, господарський суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс у справі з огляду не наступне.
До повноважень ліквідатора як за загальною, так і за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі-Закон) відноситься формування ліквідаційної маси, пред'явлення вимог до третіх осіб щодо повернення дебіторської заборгованості банкрута, вжиття заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, продаж майна та направлення отриманих коштів на задоволення вимог кредиторів.
Згідно з ч. 5 ст. 52 Закону на ліквідатора відсутнього боржника покладено також обов'язок щодо виявлення кредиторів банкрута, яким ліквідатор направляє відповідне повідомлення з тим, щоб кредитори у місячний строк могли направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
Як свідчать матеріали справи, ще в березні та квітні 2010р. ліквідатором були направлені запити до можливих кредиторів - органів стягнення (УПФУ, Фондів соціального страхування, ДПІ) для заявлення грошових вимог до банкрута, однак заборгованість банкрута перед цими державними органами, згідно їх відповідей - відсутня.
Частиною першою ст. 210 Господарського кодексу України передбачено, що правами кредиторів щодо неплатоспроможного боржника користуються визначені Законом органи справляння податків, зборів (обов'язкових платежів). Однак, вказана норма не встановлює автоматичного визнання цих органів кредиторами у всіх справах про банкрутство. Статус кредитора щодо неплатоспроможного боржника набувається, у т.ч. і цими органами, через певні процедури, які визначені спеціальним законом - Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Таким чином, ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська не набула статусу кредитора у даній справі про банкрутство.
Провадження у даній справі здійснюється за процедурою, передбачено ст. 52 Закону про банкрутство, про визнання боржника банкрутом господарський суд повідомляв ДПІ у Ленінському районі шляхом направлення копії постанови від 01.03.10р. до ДПІ. Таким чином, податковий орган з 01.03.10р. мав вживати передбачених чинним законодавством заходів для здійснення перевірки, а ліквідація боржника за спрощеною не позбавляє можливості ДПІ у встановлені строки провести перевірку платника податків.
Ч. 1 ст. 32 Закону про банкрутство до переліку обов'язкових документів, які додаються до звіту ліквідатора, не віднесено акт податкового органу про проведення податкової перевірки платника податків у зв'язку з ліквідацією останнього.
Враховуючи вищеозначене, заперечення ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська щодо незатвердження звіту ліквідатора по даній справі не приймаються до уваги.
Ліквідатором вжиті вичерпні заходи для виявлення кредиторів, зокрема, направлені запити до відповідних державних органів та опубліковано оголошення про визнання боржника банкрутом для заявлення вимог кредиторами в газеті "Урядовий кур'єр" від 19.11.10р. №217.
Єдиним кредитором боржника, що виявлений в процедурі ліквідації є ініціюючий кредитор - ТОВ "Тех-Ком-Стандарт-2", м. Дніпропетровськ з вимогами на суму 11 937,00грн., заборгованість перед яким не сплачена.
Відсутність майна підтверджується довідками КП "Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації" №3216 від 31.03.10р., ДП "Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України" №ц/2882-10 від 30.03.10р., Дніпропетровського ВРЕР №1 УМВС України в Дніпропетровській області №14/1РЕР-771 від 06.03.09р., Інспекції Держтехнагляду №629-02-13 від 10.03.10р., Держгірпромнагляду №04-14/606 від 16.03.10р.
Розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, суд знаходить достатньо підстав щодо його затвердження.
За результатами ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Згідно п. 6 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до п. 6 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст.32 цього Закону.
Керуючись ст. 86 ГПК України, ст.ст. 22, 32, п. 6 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -
Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "Мадис", м. Дніпропетровськ.
Ліквідувати юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю "Мадис", м. Дніпропетровськ, пров. Свердлова, 3 /код ЄДРПОУ 34959598/.
Провадження у справі припинити.
Копії цієї ухвали направити кредиторам банкрута та державним органам відповідно до п. 2 ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя
Н.М. Камша