79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
17.03.08 Справа№ 18/40А
Господарський суд Львівської області в складі
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
при секретарі судового засідання Колтун Ю.М.
у відкритому судовому засіданні в м.Львові
розглянувши справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі ТзОВ) «Фаріон»
до
Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Яворівському районі Львівської області
про
скасування рішення
з участю представників сторін:
представника позивача -не з'явився;
представника відповідача -Харамбура Н.С. -головний державний податковий інспектор (довіреність від 01.02.2008 року),
- Кухар Р.С. -завідувач сектору (довіреність від 25.02.2008 року),
що ТзОВ «Фаріон» звернулося з позовами в господарський суд до ДПІ у Яворівському районі Львівської області про скасування рішення від 23.07.2007 року за №0001352330/0.
Позовні вимоги мотивовані тим, що висновки в акті перевірки є законодавчо необґрунтованими, суперечать фактичним обставинам, акт перевірки за формою не відповідає вимогам Наказу №327, а сама перевірка є незаконною, тому будь-які рішення, прийняті за результатами такої перевірки, підлягають скасуванню.
Позивач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, не повідомив суд про причини такої неявки, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду спору, підтвердженням чого є повідомлення про вручення поштового відправлення за №2772436.
Відповідач у відзиві на позовну заяву за №757/10/10-015 від 25.02.2008 року, вважає, що органи державної податкової служби жодним чином не порушили вимоги чинного законодавства щодо проведення перевірок, та правомірно зафіксували правопорушення і застосували до позивача штраф за порушення у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Представники відповідача просять в задоволенні позову відмовити, з огляду на викладені обставини.
З огляду на те, що представники відповідача наполягають на розгляді справи по суті, з врахуванням факту належного повідомлення позивача про час та місце розгляду справи, суд вважає за доцільне розглянути спір у відповідності до вимог ч.6 ст.71 КАС України на основі наявних доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представників відповідача, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
За результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності Державною податковою адміністрацією у Львівській області складено акт за №13012080/23-8 від 10.07.2007 року та згідно з пунктами 1,2,13 ст.3 та пунктом 1 ст.17, ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за №265/95-ВР від 06.07.1995 року, з наступними змінами та доповненнями, за незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, та за не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій рішенням від 23.07.2007 року за №0001352330/0 до товариства застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 704 грн. 00 коп.
Дане рішення узгоджувалось в адміністративному порядку однак було залишено без змін.
В позовній заяві позивач посилається на порушення порядку проведення перевірки, який пов'язується з проведенням планової виїзної перевірки.
Дані посилання позивача не беруться судом до уваги, оскільки з матеріалів справи не вбачається що органом державної податкової служби проводилась саме планова виїзна документальна перевірка, з якими позивач пов'язує порушення порядку проведення перевірки.
У відповідності до вимог пунктів 1,2,13 ст.3 згаданого Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно з п.1 ст.17 цього ж Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Також статтею 22 зазначено Закону, передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Органом державної податкової служби у відповідності до вимог ч.2 ст.71 КАС України, надано суду Х-звіт денний та письмове зазначення працівником позивача готівки, що знаходилась на місці проведення розрахунків, які в своїй сукупності підтверджують висновки викладені в акті перевірки.
Більше того, слід зазначити, що працівником позивача беззастережно підписано акт перевірки з викладеними у нього висновками.
Таким чином, представленими відповідачем доказами підтверджуються висновки викладені в акті перевірки.
З огляду на викладене, у суду відсутні правові підстави для задоволення позову, оскільки такий є необґрунтований та безпідставний.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі належить покласти на позивача.
Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
1. В задоволенні позову відмовити.
2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
3. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Мартинюк В.Я.