ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
справа № 12/6212.04.11
За позовом Заступника Генерального прокурора України в інтересах держави в особі
Кабінету Міністрів України
До 1) Міністерства охорони навколишнього природного середовища України,
2) Фермерського господарства "ДІЛ"
Третя особа, що не заявляє самостійних вимог
на предмет спору на стороні відповідача:
Державна геологічна служба
Про визнання недійсним аукціону, договору купівлі-продажу та угоди про умови користування надрами
Суддя Прокопенко Л.В.
Представники:
Від прокуратури Хейлик Н.М. (посвідчення № 62)
Від відповідача 1) не з'явився;
2) Палій О.С.-представник (дов. б/н від 18.03.2011 р.)
Третя особа Губа С.М. -представник (дов. б/н від 05.01.2011 р.)
Суть спору:
Заступник Генерального прокурора України в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (далі - відповідачі), Фермерського господарства "ДІЛ" (далі -відповідач 2) про визнання недійсним аукціону з продажу спеціального дозволу на користування надрами вапняку і піску Варковицького родовища, договору № 101/11-09 від 22.12.2009 року купівлі-продажу спеціального дозволу на користування надрами вапняку і піску Варковицького родовища та угоди № 5126 про умови користування надрами вапняку і піску Варковицького родовища від 28.01.2010 року.
Ухвалою суду від 02.03.2011 р. за зазначеною вище позовною заявою порушено провадження у справі № 12/62 та призначено розгляд справи на 18.03.2011 р.
Ухвалою від 21.03.2011 р. розгляд справи призначено на 12.04.2011р.
До початку судового засідання відділом діловодства суду отримано від представника відповідача 1 клопотання про зупинення провадження у справі, оскільки було утворено Міністерство екології та природних ресурсів України, Державну екологічну інспекцію України, Державну службу геології та надр України шляхом реорганізації Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
В судовому засіданні 12.04.2011 р. представник відповідача 2 надав відзив на позовну заяву, відповідно до якої просив відмовити у позовних вимогах з підстав, викладених у відзиві.
В судовому засіданні 12.04.2011 р. представник Державної Геологічної служби подав клопотання про залучення Державної Геологічної служби в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Відповідно до ст. 27 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або за ініціативою господарського суду.
Клопотання задоволено.
За таких обставин та керуючись ст. ст. 27, 77, 86 ГПК України, суд, -
1. Відкласти розгляд справи на 13.05.2011.р. о 12 год. 00 хв.
2. Залучити в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державну геологічну службу (адреса: 03680, Київ -680, вул. Ежена Потьє, 16).
3. Зобов'язати позивача надіслати Державній геологічній службі копію позовної заяви та доданих до неї документів, докази надіслання надати суду.
4. Зобов'язати Державну геологічну службу надати письмові пояснення (відзив) по суті спору, копії пояснень надіслати сторонам по справі, докази надіслання надати суду.
5. Попередити сторін, що у випадках зловживання процесуальними правами господарський суд реагуватиме на відповідні порушення у спосіб, передбачений статтею 90 ГПК України, - шляхом винесення окремих ухвал, а за наявності підстав також і надіслання повідомлень органам внутрішніх справ чи прокуратури.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва (01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В) в залі судових засідань № 28.
Участь представників сторін у судовому засіданні обов'язкова.
Суддя Л.В. Прокопенко
13.05.2011 о 12:00.