"06" лютого 2008 р.
Справа № 12/227-4570
16 год. 40 хв.
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Скрипчук О.С.
при секретарі судового засідання Дудник А.І.
Розглянувши матеріали справи:
за позовом: Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області, вул. Грушевського,8, м. Тернопіль
до відповідача: Управління агропромислового розвитку Козівської районної державної адміністрації, вул. Грушевського,38, смт. Козова
про: стягнення безпідставно наданої фінансової підтримки в сумі 3063,20 грн.
За участю представників сторін:
позивача: Мартинович С.Б. -юрисконсульт, довіреність №10-13/64 від 09.01.2008р.
відповідача:
Суть справи:
Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області, м. Тернопіль, надалі позивач, звернулося до господарського суду Тернопільської області з позовом до Управління агропромислового розвитку Козівської районної державної адміністрації, смт. Козова, надалі відповідач, про стягнення безпідставно наданої фінансової підтримки в сумі 3063,20 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що перевіркою встановлено надання Управлінням агропромислового розвитку Козівської РДА фінансової підтримки сільськогосподарським товаровиробникам -фізичним особам з порушенням п. 7 «Порядку використання коштів державного бюджету, що спрямовуються для фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва», п.п. 1, 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», внаслідок чого державному бюджету завдано збитків на суму 3063,20 грн.
В підтвердження викладеного додає Акт ревізії КРВ в Козівському районі від 01.12.2006р. №21-21/62, Акт ревізії КРВ в Козівському районі від 05.12.2006р. №21-38/510, приймальні квитанції, довідки сільських рад, копію з книги погосподарського обліку №329.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача в судове засідання, 06.02.2008р., не з'явився.
У поданому заперечення проти позову від 18.01.2008р. №18/03-19 відповідач позовні вимоги не визнає, посилаючись на те, що нарахування і виплата фінансової підтримки сільськогосподарським товаровиробникам -фізичним особам проводилася згідно поданих документів, а саме приймальних квитанцій та довідок сільських рад відповідно до п. 7 Постанови КМУ від 02.03.2006р. №243 «Питання використання коштів державного бюджету за деякими бюджетними програмами у сфері агропромислового комплексу», а також при наявності реєстрів приймальних квитанцій у розрізі сільськогосподарських товаровиробників за місцем провадження їх господарської діяльності згідно п. 9 Постанови КМУ №243 від 02.03.2006р., наданими м'ясопереробними підприємствами. позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує.дарського фінансову підтримкуукції тваринництва"сподарського суду Терноп
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін в судових засіданнях, судом встановлено.
01 грудня 2006 року працівниками Контрольно-ревізійного відділу в Козівському районі була проведена ревізія Управління агропромислового розвитку Козівської районної державної адміністрації виконання кошторису доходів і видатків, збереження майна, стану бухгалтерського обліку і звітності агропромислового розвитку Козівської районної державної адміністрації за період з 01.11.2003р. по 31.10.2006р. та використання бюджетних коштів, виділених на фінансову підтримку виробництва продукції тваринництва в частині виділення коштів на дотування сільськогосподарських товаровиробників на одиницю виробленої продукції за січень-жовтень 2006 року, за результатами якої був складений Акт ревізії №21-21/62.
Результатами ревізії встановлено та зафіксовано в Акті ревізії від 01.12.2006р. №21-21/62, що Управлінням агропромислового розвитку Козівської РДА порушено пункт 7 «Порядку використання коштів державного бюджету, що спрямовуються для фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва», затвердженого Постановою КМУ від 06.05.2005р. №325, п. 1, 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», а саме внаслідок подання сільськогосподарськими товаровиробниками -фізичними особами довідок з неповною та недостовірною інформацією про вирощене поголів'я худоби, виданих сільськими ради заяво нараховано і виплачено фінансову допомогу на загальну суму 4710,20 грн.
05 грудня 2006 року КРВ в Козівському районі на адресу Управління агропромислового розвитку Козівської РДА за результатами проведеної 01.12.2006р. ревізії були пред'явленні вимоги, зокрема вжити заходи по відшкодуванню зайво нарахованої і виплаченої дотації на суму 4701,20 грн.
Управлінням агропромислового розвитку Козівської РДА була надана відповідь №336/03-19 від 25.12.2006р., з якої свідчить, що по відшкодуванню зайво нарахованої дотації головам сільських рад надіслано листи, в яких вказані прізвища сільськогосподарських товаровиробників, яким було нарахована і виплачена зайва дотація (без підтвердження сільських рад та без записів в господарських книгах про наявність поголів'я на початок року) для інформування даних осіб про повернення бюджетних коштів та головного спеціаліста відділу з питань планування, виробництва, збуту та моніторингу цін притягнено до відповідальності.
Суму безпідставно наданої фінансової підтримки в розмірі 3063,20 грн. і просить стягнути позивач з Управління агропромислового розвитку Козівської РДА в судовому порядку.
Дослідивши зібрані по справі докази та оцінивши норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити, з огляду на наступне.
Механізм використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2006 рік для фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва, яка надається сільськогосподарським товаровиробникам визначений в «Порядку використання коштів державного бюджету, що спрямовуються для фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва», затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2005 року №325 (надалі Порядок), відповідно до пункту 1 якого фінансова підтримка надається сільськогосподарським товаровиробника шляхом дотування на одиницю виробленої продукції.
Відповідно до пункту 7 Порядку фінансова підтримка за вирощену і продану худобу та птицю надається на підставі приймальних квитанцій (форма № ПК-1 і ПК-2), виданих сільськогосподарським товаровиробникам у двох примірниках суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) переробні потужності, на продані їм на забій худобу та птицю, облікових листів (форма №100 (100а) худоби та птиці, які забиті та перероблені у власних (орендованих) переробних цехах сільськогосподарських товаровиробників.
Положеннями Порядку встановлено, що для отримання фінансової підтримки сільськогосподарські товаровиробники подають управлінням агропромислового розвитку районних та Севастопольської міської держадміністрацій один примірник приймальних квитанцій, довідку про вирощене ними поголів'я худоби та птиці, видану сільською, селищною, міською чи районною в місті радою.
Управління агропромислового розвитку районних та Севастопольської міської держадміністрацій на підставі документів, що зазначені у пункті 7 цього Порядку, протягом двох банківських днів нараховують сільськогосподарським товаровиробникам суми фінансової підтримки за вирощену, продану на забій та переробку або забиту і перероблену худобу та птицю і спрямовують ці кошти на їх рахунки, відкриті в установах банків, а також протягом двох робочих днів після закінчення кожного звітного місяця (у грудні - після 15 грудня) складають відомість за формою згідно з додатком 2 у двох примірниках, один з яких надсилається територіальним органам Державного казначейства.
Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області в обґрунтування позовних вимог посилається на результати ревізії, яка була проведена в Управлінні агропромислового розвитку Козівської районної державної адміністрації, а саме.
Як вбачається із матеріалів справи відповідно до приймальних квитанцій №002315 та №002317 від 31.01.2006р. про продаж 12-ти голів свиней загальною вагою 1462 кг. МПК «Росана», (із них 9 голів кондиційних свиней загальною вагою 1184 кг.) №7-1 від 16.03.2006р. про продаж 8 голів свиней вагою 1325 кг ТОВ «Ходорівський м'ясокомбінат», двох довідок від 16.03.2006р. під одним номером №574, виданих Ішківською сільською радою гр. Чорному В.І. про те, що він дійсно в своєму господарстві утримує свині з метою продажу їх на м'ясо (10 голів молодняка) в березні 2006 року йому нараховано дотацію в сумі 2634,45 грн. на 17 голів кондиційних свиней загальною вагою 2509 кг.
Вказану суму -2634,45 грн. відповідачем було перераховано на рахунок Чорного В.І. платіжним дорученням №114 від 26.04.2006р.
Однак, як було встановлено під час проведення ревізії та підтверджено довідкою Ішківської сільської ради від 29.11.2006р. №1141 гр. Чорному В.І. в січні 2006 року довідки не видавалися, а 16 березня 2006 року гр. Чорному В.І. видано одну довідку за №547.
За таких обставин, позивачем правомірно був зроблений висновок, що гр. Чорному В.І. зайво нараховано та виплачено дотацій на 9 голів свиней вагою 1184 кг. на суму 1243,20 грн. згідно приймальних квитанцій №002315 та №002317 від 31.01.2006р. при відсутності підтвердження сільської ради.
Також, ревізією було встановлено, що відповідно до поданих документів, а саме приймальної квитанції від 02.01.2006р. №02196 про продаж двох голів молодняка ВРХ загальною вагою 1000 кг. ДП «Березень-Центр-Захід», довідки від 18.04.2006р. №382, виданої Купчинецькою сільською радою гр. Пителю О.В. про те, що він дійсно в своєму підсобному господарстві утримує ВРХ, в березні 2006 року йому нараховано дотацію в сумі 1400 грн. на дві голови молодняка ВРХ загальною вагою 1000 кг.
Вказана сума була перерахована відповідачем платіжним дорученням №114 від 26.04.2006р. на рахунок Пителя О.В.
Однак, згідно погосподарської книги №7, особовий рахунок №329, в підсобному господарстві Пителя О.В, велика рогата худоба не рахується. Згідно пояснення сільського голови Купчинецької сільської ради в січні 2006 року гр. Пителю О.В. довідка про утримання ВРХ сільською радою не видавалася, а в квітні 2006 року таку довідку було видано, однак не було відповідного підтвердження достовірності даних.
Як вбачається з змісту довідки, остання не містить будь-яких даних про кількісний склад вирощеного поголів»я, як це вимагає п.7 Порядку. Відтак, вона не повинна братися до уваги при виплаті компенсації.
Таким чином, позивачем правомірно зроблений висновок, що фінансова допомога в сумі 1400 грн. за дві голови ВРХ, проданих в січні 2006 року гр. Пителю О.В. нараховано в березні 2006 року при відсутності довідки сільської ради надана безпідставно.
Згідно Акту ревізії відповідно до поданих документів, а саме приймальної квитанції №000955 від 13.07.2006р. про продаж трьох голів молодняка ВРХ загальною вагою 1001 кг. ДП «Березень-Центр-Захід», довідки від 11.07.2006р. №457, виданої Купчинецькою сільською радою гр. Дусанівському І.Я. в липні 2006 року нараховано дотацію в сумі 1401 грн. на три голови молодняка ВРХ загальною вагою 1001 кг.
Вказана сума відповідачем була перерахована гр. Дусанівському І.Я. платіжним дорученням №405 від 13.10.2006р.
Як було встановлено в ході ревізії під час звірки по господарської книги №7 гр. Дусанівському І.Я. зайво нараховано і виплачено дотацію за одну голову молодняка ВРХ вагою 300 кг. на суму 420 грн. Довідка яка видавалась Дусанівському І.Я. Купчинською сільською радою також, не містить будь-яких даних про кількісний склад поголів»я, що суперечить вимогам п.7 Порядку.
Отже, позивачем правомірно зроблений висновок про безпідставність нарахування та виплату фінансової допомоги гр. Дусанівському І.Я. в сумі 1401,40 грн.
Зазначене підтверджується приймальними квитанціями від 31.01.2006р. №002315, від 31.01.2006р. №002317, від 16.03.2006р. №7-1, від 02.01.2006р. №02192, від 13.07.2006р. №000955, довідками Ішківської сільської ради від 16.03.2006р. №547, довідками Купчинецької сільської ради від 18.04.2006р. №381, від 11.07.2006р. №457, витягом з погосподарської книги, які знаходяться в матеріалах справи.
Разом з тим, у поданому запереченні проти позову від 18.01.2008р. №19/03-19 відповідач зазначив, що Управлінням агропромислового розвитку Козівської РДА не введеться реєстр довідок, виданих сільськими радами та погосподарської книги, відтак нарахування і виплата сільськогосподарським товаровиробникам -фізичним особам фінансової підтримки була здійснена Управління на підставі поданих документів, а саме приймальних квитанцій, довідок сільських рад та при наявності підтверджуючого реєстру, наданим м'ясопереробними підприємствами.
Згідно статті 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
У відповідності до пункту 10 частини 1 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
За таких обставин, позивач правомірно звернувся до суду з позовними вимогами про стягнення з Управління агропромислового розвитку Козівської районної державної адміністрації 3063,20 грн. безпідставно наданої фінансової підтримки, які підлягають до задоволенні, оскільки ґрунтуються на нормах чинного законодавства, підтвердженні матеріалами справи та не спростовані належними та допустимими доказами відповідачем.
Згідно статті 71 Кодексу Адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
У відповідності із ст. 94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.
На підставі наведеного, куруючись статтями 69-71, 86, 94, 99, 104, 158-163 Кодексу Адміністративного судочинства України, Прикінцевими та перехідними положеннями Кодексу Адміністративного судочинства України, господарський суд
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Управління агропромислового розвитку Козівської районної державної адміністрації, вул. Грушевського,38, смт. Козова, на користь Державного бюджету України за реквізитами: УДК в Тернопільській області, Державний бюджет в Козівському районі, код класифікації доходів 21080500, ідентифікаційний код 23588148, МФО 838012, р/р 31118090700282, призначення платежу -інші надходження. -3063,20 грн. безпідставно наданої фінансової підтримки.
Виконавчий лист видати за заявою КРУ в Тернопільській області.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі «12»лютого 2008 року до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом двадцяти днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.
Суддя О.С. Скрипчук