01025, м.Київ, пров. Рильський, 8 т. (044) 278-46-14
21.03.07 р. № 3/312а
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Зеленіна В.О.
суддів: Рєпіної Л.О.
Синиці О.Ф.
при секретарі:
За участю представників:
від позивача -
від відповідача -
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Щорський районний міжгосподарський комбінат комунального господарства"Райсількомунгосп"
на рішення Господарського суду м.Києва від 30.11.2006
у справі № 3/312а (Репех В.М.)
за позовом Щорський районний міжгосподарський комбінат комунального господарства"Райсількомунгосп"
до Управління Пенсійного фонду України в Щорському районі
третя особа відповідача
третя особа позивача
про скасування вимоги
Постановою господарського суду Чернігівської області від 30.11.2006 усправі № 3/312А позов КПГ «Райсількомунгосп» до Управління ПФУ в Щорському районі про скасування вимоги залишений без задоволення.
Не погоджуючись з постановою суду позивач звернувся з апеляційною скаргою в якій просить її скасувати та прийняті нову якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача проти вимог, викладених у апеляційній скарзі заперечує, просить залишити постанову господарського суду без змін, скаргу без задоволення.
Переглядаючи справу згідно Прикінцевих та перехідних положень та за правилами розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів дійшла наступного.
Як встановлено матеріалами справи, позивач з 11.02.1991 року зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України у Щорському районі як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Крім того, позивач є платником єдиного податку за ставкою 10%.
Відповідно до ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» п.3. обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Згідно Закону України «Про здійснення контролю за сплатою збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове соціальне страхування» відповідачем була проведена перевірка за результатами якої складений акт № 1 від 10.01.2005 про порушення страхувальником повноти та своєчасності сплати страхових внесків.
По результатам перевірки на адресу позивача була направлена вимога від 14.01.2005 про сплату боргу в розмірі 18675,92 грн.
Позивач не погоджуючись з вимогою,посилаючись на те, що п.6 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» № 746\99 від 28.06.1999р. суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником таких видів податків і зборів ( обов'язкових платежів), зокрема збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, отже на його думку вин не повинен сплачувати вказані збори.
Відповідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Колегія суддів не погоджується з доводами позивача, оскільки Указ розповсюджує свою дію на податкові правовідносини, він є спеціальним нормативним правовим актом, що визначає порядок відносин з бюджетами та державними цільовими фондами суб'єктів малого підприємництва, які обрали спрощену систему оподаткування у вигляди сплати єдиного податку.
Стаття 14 Закону України «Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування» визначено, що страхувальники це, зокрема, роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону;
Стаття 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» визначає платників збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, а саме : роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізична особа, яка використовує працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, який використовує працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України . Крім того, цій Закон не встановлює такої пільги, як звільнення від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування для суб'єктів підприємницької діяльності, що перешли на спрощену систему оподаткування.
Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування» встановлено, що страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування, на ці внески не поширюється податкове законодавство.
Колегія суддів звертає увагу позивача на те, що Указ Президента України не має пріоритетного значення стосовно Закону, оскільки це суперечить конституційному принципу верховенства права, отже, вимоги позивача безпідставні.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, про те, що господарським судом повно з'ясовані обставини, що мають значення для справи, а тому постанова не підлягає скасуванню .
Керуючись ст. ст.198,200, 205,207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Апеляційну скаргу Щорського районного міжгосподарського комбінатукомунального господарства «Райсількомунгосп » залишити без задоволення, постанову господарського суду Чернігівської області № 3/312А від 30.11.2006 без змін
2. Матеріали справи повернути господарському суду Чернігівської області .
Головуючий суддя Зеленін В.О.
Судді
Рєпіна Л.О.
Синиця О.Ф.