01025, м.Київ, пров. Рильський, 8 т. (044) 278-46-14
01.03.07 р. № 47/325-А
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Зеленіна В.О.
суддів: Рєпіної Л.О.
Синиці О.Ф.
при секретарі:
За участю представників:
від позивача -
від відповідача -
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватне підприємство "Кордон-М"
на рішення Господарського суду м.Києва від 13.12.2006
у справі № 47/325-А (Станік С.Р.)
за позовом Приватне підприємство "Кордон-М"
до Управління Пенсійного Фонду України у Печерському районі
третя особа відповідача
третя особа позивача
про визнання нечинними акту перевірки, рішення про застосування фінансових санкцій та вимоги про сплату боргу
Постановою господарського суду м. Києва від 13.12.2006 у справі № 47\325А позов ПП «Кордон М» до Управління ПФУ в Печерському районі про визнання нечинним акту перевірки, рішення про застосування фінансових санкцій та вимоги про сплату боргу залишений без задоволення.
Не погоджуючись з постановою суду позивач звернувся з апеляційною скаргою в якій просить її скасувати та прийняті нову якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача проти вимог, викладених у апеляційній скарзі заперечує, просить залишити постанову господарського суду без змін, скаргу без задоволення.
Переглядаючи справу згідно Прикінцевих та перехідних положень та за правилами розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів дійшла наступного.
Як встановлено матеріалами справи, позивач з 01.10.2001 року є платником єдиного податку за ставкою 10%.
Відповідно до ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» п.3. обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Згідно Закону України «Про здійснення контролю за сплатою збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове соціальне страхування» відповідачем була проведена перевірка за результатами якої складений акт № 3829 від 31.10.06 про порушення страхувальником повноти та своєчасності сплати страхових внесків, в зв'язку з чин прийнято рішення № 2376 від 08.11.2006 про застосування фінансових санкцій в розмірі 45495,10грн.
Вимога відповідача про сплату боргу № 1297 від 10.11.06 позивачем не задоволена, листом відповідач повідомлений про незгоду позивача.
Позивач не погоджуючись з актом перевірки та рішенням про донарахування 45495,10 грн. позивач звернувся до суду посилаючись на те, що п.6 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» № 746\99 від 28.06.1999р. суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником таких видів податків і зборів ( обов'язкових платежів), зокрема збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, отже на його думку вин не повинен сплачувати вказані збори.
Відповідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Колегія суддів не погоджується з доводами позивача, оскільки Указ розповсюджує свою дію на податкові правовідносини, він є спеціальним нормативним правовим актом, що визначає порядок відносин з бюджетами та державними цільовими фондами суб'єктів малого підприємництва, які обрали спрощену систему оподаткування у вигляди сплати єдиного податку.
Стаття 14 Закону України «Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування» визначено, що страхувальники це, зокрема, роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону;
Стаття 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» визначає платників збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, а саме : роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізична особа, яка використовує працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, який використовує працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Крім того, цій Закон не встановлює такої пільги, як звільнення від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування для суб'єктів підприємницької діяльності, що перешли на спрощену систему оподаткування.
Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування» встановлено, що страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування, на ці внески не поширюється податкове законодавство.
Колегія суддів звертає увагу позивача на те, що Указ Президента України не має пріоритетного значення стосовно Закону, оскільки це суперечить конституційному принципу верховенства права, отже, вимоги позивача безпідставні.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, про те, що господарським судом повно з'ясовані обставини, що мають значення для справи, а тому постанова не підлягає скасуванню .
Керуючись ст. ст.198,200, 205,207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Апеляційну скаргу ПП «Кордон М» залишити без задоволення, постанову господарського суду м. Києва № 47\325А від 13.12.2006 без змін
2. Матеріали справи повернути господарському суду Чернігівської області
Головуючий суддя Зеленін В.О.
Судді
Рєпіна Л.О.
Синиця О.Ф.