Справа № 2-а/2506/2183/11
11.04.2011 року
Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:
головуючого: судді Кулініча Ю.П.,
за участю: секретаря судового засідання Гоєнка О.Г.,
позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Чернігівського ВДАІ УМВС України в Чернігівській області рядового міліції Шульги Романа Васильовича, інспектора адміністративної практики Чернігівського ВДАІ старшого лейтенанта міліції Булаха Миколи Миколайовича, про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому просить визнати протиправними дії інспектора ДПС під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії СВ № 218858 від 14.01.2011. Даною постановою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення п.15.9 «е»ПДР України (зупинка ближче ніж за 30 м від зупинки громадського транспорту).
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що зазначеного порушення не вчиняв, зупинився за 30 м до посадкового майданчика громадського транспорту для термінового ремонту автомобіля. Після проведення ремонту був зупинений працівниками ДАІ.
Позивач у судовому засідання позов підтримав.
Відповідач та представник відповідача у судове засідання не з'явились.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази, суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Постановою серії СВ № 218858 від 14.01.2011 позивача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП, накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 260 грн. Постановою встановлено, що позивач, керував автомобілем та здійснив зупинку ближче ніж за 30 м від зупинки громадського транспорту, чим порушив п.15.9 «е»ПДР України.
Даний факт підтверджується копією протоколу про адміністративне правопорушення серії СВ1 № 077456 від 08.01.2011.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно до ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Факт порушення позивачем ПДР України підтверджений належними доказами -протоколом про адміністративне правопорушення -і позивачем не спростований.
Підстав для визнання дій відповідача протиправними та скасування оскаржуваної постанови немає.
Керуючись викладеним вище та ст.ст.6-11, 104, 158-163 КАС України, суд, -
В задоволенні позову відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя