про залишення позовної заяви без руху
08 квітня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/826/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянувши адміністративний позов прокурора Новоселицького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Новоселицької міжрайонної державної податкової інспекції Чернівецької області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-
06.04.2011 р. прокурор Новоселицького району Чернівецької області звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Новоселицької міжрайонної державної податкової інспекції Чернівецької області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості зі сплати єдиного податку в сумі 1176,98 грн.
Перевіривши додержання позивачем вимог, встановлених ст. 106 КАС України, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно із ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України. Відповідно до п. 4 та 5 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви та доданих до неї документів, прокурором заявлено вимогу про стягнення з відповідача податкової заборгованості зі сплати єдиного податку в сумі 1176,98 грн.
Однак, як встановлено судом, прокурором в поданому позові не вказано протягом якого періоду утворилась податкова заборгованість в сумі 1176,98 грн., не надано докази на підтвердження цього та не викладено обставини, якими обґрунтовується правомірність заявленої вимоги про стягнення боргу.
Також суд зазначає, що відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суд після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інших інтересів встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку (ст. 100 КАС України).
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається у разу потреби заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
На підставі вищенаведеного, суд, звертає увагу прокурора на необхідність, у разі пропущення строку звернення до суду, подання заяви (клопотання) про поновлення пропущеного, з обґрунтуванням поважності його пропущення.
Крім того, суд звертає увагу на те, що згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
До позовної заяви прокурором подано фіскальний чек № 0319 від 01.04.2011 р., який на думку суду не може буди доказом надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, оскільки з вказаного чеку не вбачається направлення відповідачу саме копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Вказане, в свою чергу, може бути засвідчене бланком опису вкладення, який згідно пункту 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник об'єкта поштового зв'язку перевіряє відповідність вкладення опису, розписується на обох його примірниках і проставляє відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.
З фіскального чеку поштового відділення зв'язку не вбачається вміст поштового вкладення, а тому фіскальний чек № 0319 від 01.04.2011 р. не є доказом надіслання відповідачу копії позовної заяви від 30.03.2011 р. № 85-563 вих-11 та доданих до неї документів.
Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Суд вважає, що без усунення виявлених недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі, тому надає прокурору строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 105, 106, ч. 1 ст. 108, 160 та 165 КАС України, -
1.Позовну заяву залишити буз руху.
2.Встановити строк прокурору для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в мотивувальній частині ухвали, до 20 квітня 2011 року.
3.Копію ухвали невідкладно направити прокурору.
4.У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала, відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.К. Левицький